Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewa

Ciężarne z cukrzycą

Polecane posty

Gość Ewa

Dziewczyny, macie insulinę czy samą dietę? Mierzycie cukier tylko na czczo czy przed/ po posiłkach również ? Czy jeśli osiągnęłam na czczo wyniki poniżej 100 a 60 min po posiłku do 140 (sama dieta) to znaczy że nie będzie konieczna insulina? Można uznać za prawidłowe takie wyniki? 
dopiero w przyszłym tyg ide do lekarza z moimi notatkami ( zapiski Z dwóch tyg glukoza przed/ po jedzeniu oraz co jadłam) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie mam insuliny, udaje mi się regulować dietą. Ja mam zalecenia aby cukier mierzyć po wstaniu nadczo a potem po godzinie od zjedzenia posiłku. Nie muszę mierzyć cukru przed posillkiem. Ale to moje zalecenia twoje moga być inne😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tumany straszne tu siedza. Pisze sie na czczo, a nie "nadczo"!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
46 minut temu, Gość Gosc napisał:

Tumany straszne tu siedza. Pisze sie na czczo, a nie "nadczo"!! 

Z Ciebie dobry tuman 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mam insulinę długodziałającą na noc, dlatego, że mimo diety a nawet wtedy kiedy prawie nic nie jadłam miałam na czczo cukier za wysoki (cukrzyca od 9 tc) i nie jestem w stanie na to wpłynąć. Do posiłków nie mam bo trzymam diete. Oprócz tego ze na czczo mierze cukier to godzinę po 3 głównych posiłkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dziewczyny a ile macie godzine po posilku ? Czy ponad 100 to dobry wynik? Do 140 jak W Krzywej czy jednak ma byc mniej niz 100? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie zakres po posiłku wynosi 70-140 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1

Im ciąża bardziej zaawansowana, tym trudniej utrzymać cukrzycę w ryzach, to się wszystko zmienia czasami z tygodnia na tydzień. Nie ma się co bać insuliny. Dla mnie była zbawienna gdy dieta nie wystarczała. Miałam cukrzycę tylko na noc, bo cukry z rana miałam powyżej 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
24 minuty temu, Gość gość 1 napisał:

Im ciąża bardziej zaawansowana, tym trudniej utrzymać cukrzycę w ryzach, to się wszystko zmienia czasami z tygodnia na tydzień. Nie ma się co bać insuliny. Dla mnie była zbawienna gdy dieta nie wystarczała. Miałam cukrzycę tylko na noc, bo cukry z rana miałam powyżej 100.

To tak jak ja, tylko na noc. Ale od 9 tygodnia mam 4 jednostki a kończę już 27 tc, więc u mnie nie postępuje jakoś i super. 

 

58 minut temu, Gość Gosc napisał:

Dziewczyny a ile macie godzine po posilku ? Czy ponad 100 to dobry wynik? Do 140 jak W Krzywej czy jednak ma byc mniej niz 100? 

Ma być mniej niż 140. Po śniadaniu najczęściej mam około 112, jem na śniadanie dwie kromki chleba żytniego z masłem, szynką i pomidorem. 

Po obiedzie mam czasami tak samo jak po śniadaniu a czasami 120, na obiad jem półtora średniego ziemniaka, jaka sałatka z dozwolonych warzyw (unikam marchwi np) i np. 1/4 pieczonej piersi z kurczaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×