Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KasiaCh

NEOCATE ile powinno pic dziecko

Polecane posty

Może znajdą się jeszcze mamy których dzieci dostają "mleko" Neocate.....moj 2 mg synek jest na tym "mleku" od 2 tygodni. Wgbtabeli powinien wypija 5x90ml, wg recepty 5x120, ale dla niego to za mało. Czy mogę spokojnie mu podawać więcej? Czy przy tym "mleku"trzeba się trzymać tabeli? I druga sprawa czy którejś z Was dziecko pomimo picie Neocate miało zaparcia lub niepełne wyproznienie i samo przeszło? Alergolog nienawidzi nic niepokojącego natomiast pediatra straszy..jak to było u Was?

Ogonie mały śpi, je, przybiera prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Moj synek byl/jest na Neocate. Ma roczek i pije to "mleko" tylko raz dziennie. Przeszlismy na normalne pokarmy jak mial 10 miesiecy. Moj syn nigdy nie pil tyle co wykazane bylo w tabeli. Zawsze wypijal mniej. Te tabele sa orientacyjne. Jak dziecko zje mniej to nic sie nie stanie. Jak potrzebuje wiecej to potrzebuje wiDzie i mozna mu podac. Na normalnym mleku tez masz tabele i tez nie musisz sie ich scisle trzymac. Kazde dziecko jest inne. Jedne potrzebuje wiecej jedzenia inne mniej. Przyjmuje sie, ze maluch potrzebuje okolo 100 kcl na kg, sa juz jednak badania, ze to zalozenie jest bledne. Dzieci potrzebuja od 60 do 100 kcl na kilogram ciala, rozbieznosc jest wiec dosyc duza. 

Tabele traktuj jako wskazowke a nie wyrocznie. 

Co do kupy, po Neocate, kup jest mniej, sa bardziej zwarte i ciemnozielone. Moga pojawiac sie nawet raz na dwa dni, trzy dni. Po tym " mleku" jest malo " odpadow", w koncu to sa tylko lancuchy aminokwasow. Brzuszek dziecka tez musi sie przystosowac do zmiany. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mój syn pil Neocate, Ja bym się też ściśle nie trzymała tabeli ile ml na jedno karmienie ma dostać dziecko. Jakby było głodne dałbym więcej. Mój syn problemy z zaparciami miał od 4 miesiąca życia, potem już tylko przeszły w zaparcia nawykowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×