Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Owulacja-temperatura

Polecane posty

Gość gość

Hej. Dopiero zaczęłam mierzyć temperaturę i jeszcze nie kumam co i jak. 8.11-36,02*,  9.11-36,09*,  10.11-36,12*,   11.11-35,99*,    12.11-36,22*,    13.11-36,15*,   14.11-36,41*,   15.11-35,99*

Dzisiaj mam 16dc, wg kalendarzyka owulacja przypada na jutro (17dc). Cykle mam 30dniowe. Ktoś pomoże w interpretacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papa81

To NIC NIE DA...Naprawde jestes naiwny/naiwna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Termometrem elektronicznym to nie masz co mierzyć. Kup sobie Geratherm basal - termometr z bezpiecznym galinstanem. Nie zatruwa środowiska, wygląda i używa się tak, jak zwykłego rtęciowego. Jedyna różnica to to, że troszkę trudniej się go strzepuje. Używam od wielu lat zwykłego, nie owulacyjnego. Z twoich pomiarów nie wynika na razie owulacja. Zresztą, wg metody NPR dr Rotzera, którą stosuję, bierze się co najmniej dwa czynniki pod uwagę, czyli skok temperatury oraz objaw śluzu lub stan szyjki macicy. O zakończeniu okresu płodnego decyduje objaw późniejszy (na trzeci wieczór). Trzeba kłaść się spać i rano mierzyć temperaturę o tej samej godzinie. Przez 5 minut. Przed skokiem temperatura zwykle trochę zjeżdża, by następnie mocno podskoczyć. Jeśli szczyt śluzu był przed skokiem temperatury, to trzeci wyższy pomiar (o minimum dwie kreski wyższy od najwyższego z 6 poprzednich niższych) decyduje o zakończeniu fazy owulacyjnej tego dnia wieczorem. Bardzo fajny kurs NPR znajdziesz bezpłatnie na stronie szansapotkania.pl . Wystarczy podać maila i otrzymasz wiele lekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rena

Jaki zyeb codziennie ładować termometr w peezdee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx
32 minuty temu, Gość Rena napisał:

Jaki zyeb codziennie ładować termometr w peezdee.

Temperaturę mierzy się też pod językiem, także co kto woli. A tobie zalecam więcej kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

miało być szansaspotkania.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie lepiej testy na siuśki? Mnie nie zawiodły nigdy a temperatura w tym okresie (jesień/ zima) to różnie może być. Byle katar i szlag trafia mieisac obserwacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×