Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Iza

Czy po kilku poronieniach ktos sie zdecydowal na in vitro?

Polecane posty

Gość Iza

Czy ktoras z was poronila kilka razy, zdecydowala sie na in vitro i donosila ciaze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia...

On vitro Ci nie pomoże. In vitro jest potrzebne kiedy nie możesz zajść w ciążę a Ty nie możesz jej po prostu utrzymać. Zrobią Ci in vitro i co z tego jak poronienisz  bo nie możesz utrzymać ciąży. Poroniłam 3 razy, moja koleżanka 2 . Ja mam 2 dzieci ona na te moment 1. To co musisz zrobić to znaleźć świetnego lekarza, który pomoże Co utrzymać ciążę, złego odpowiednie badania. Może okazać się, że masz problemy z tarczyca albo Twój organizm odrzuca ciążę natomiast wszytsko można wyregulować i utrzymać odpowiednimi lekami. Dobrym pomysłem po kolejnym poronieniu było zrobienie badań genetycznych płodu. Mnie w szpitalu pytali o to. Kosztuje to duzo mniej od in vitro a chociaż dowiadujemy się dlaczego ronisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia...

Polecam przychodnie bocian w Lublinie. Znajoma mojej mamy 16 lat starała się o dziecko i nic. Oni jej pomogli. Wiem też, że zajmują się on - vitro ale to już lekarz odpowiednio kieruje, zleca badania itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Wszystkie Badania mam dobre. Nasienie partnera troche szwankuje 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia...
1 minutę temu, Gość Iza napisał:

Wszystkie Badania mam dobre. Nasienie partnera troche szwankuje 😞

Kolega męża miał podobnie. Zrobili po poronieniu badanie genetyczne i niby jego plemniki się przegrzewały i taki był powód poronienia natomiast zrobili mu zabieg o było wszytsko dobrze. 

Kurcze ale jak nasienie męża szwankuje to ciężko powiedzieć co zrobić. Zapłodnienie in-vitro będzie się też odbywało za jego pomocą i wyselekcjonuja te trwalsze plemniki ale do tego powinna wystarczyć inseminacja. 

A lekarz nie kazał Ci brać leków już od starania o dziecko. Mi lekarz kazał od starań brać acard bo on zwiększa ukrwienie i pomaga lepiej rozwinąć się zarodkowi. Badałam go całą ciążę, dodatkowo luteina. Mój organizm traktował ciążę jako coś obecego i starał się pozbywać ciąży, to niestety na żadnych badaniach nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

W 3 ciazy bralalm tyko duphaston. Ale tez nie pomogl:( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorki a jakie miałaś badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po 3 stratach przysługuje badanie kariotypu na NFZ. Badania na tarczycę (TSH ft3 i ft4 anty tpo anty tg) hormony, badania na choroby odzwierzęce, toksoplazmoza cytomegalia chlamydia itp, badania na krzepliwość krwi w tym trombofilie, badania na celiakię, badania na przeciwciała anty łożyskowe, jest wiele badań które powinnaś po 3 stracie mieć zrobione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja probowałam naturalnie. Poroniłam 5razy i obecnie jestem w 30 tyg 6ciązy. Wyszła mi cukrzyca, niedoczynnosc tarczycy ale póki co Czuje się dobrze, mam dietę, na Progesteronie, insulinie i eutiroxie jadę dalej. 
mnie poddawaj się! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 godzin temu, Gość Iza napisał:

Czy ktoras z was poronila kilka razy, zdecydowala sie na in vitro i donosila ciaze? 

Ważna jest przyczyna poronień, bo in vitro nie jest lekiem na całe zło.

Żona kolegi tak miała, przyczyn poronień zdaje się nie udało się stwierdzić. Adoptowali dziecko, i chyba psychiczna blokada odpuściła, bo kolejne in vitro się udało. Z trzecim dzieckiem wpadli:) Dzieciaki już nastoletnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×