Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Daria

Jak liczyć długość ciazy?

Polecane posty

Gość Daria

Średnia długość cyklu to 25 dni. Ostatni okres miałam 20 października. Staralismy się z mezem 1 listopada. W którym tygodniu jestem? Proszę o pomoc, bez hejtu.  nie rozumiem tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ciążę liczy się od dnia ostatniej miesiączki.Dziś byłby 4t6d o ile jesteś w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daria

Tak się zastanawiam, dlaczego od daty ostatniej miesiączki a nie od daty poczęcia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Daria napisał:

Tak się zastanawiam, dlaczego od daty ostatniej miesiączki a nie od daty poczęcia? 

Bo każda kobieta wie kiedy miała ost miesiączkę a rzadko która kiedy owuluje. Wg tej reguły ciąża trwa 40 tyg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
11 minut temu, Gość Gosc napisał:

Bo każda kobieta wie kiedy miała ost miesiączkę a rzadko która kiedy owuluje. Wg tej reguły ciąża trwa 40 tyg 

Dokładnie. Dodatkowo, do zapłodnienia mogło dojść po owulacji, więc przy kilku stosunkach w trakcie dni płodnych nie ustalisz, kiedy dokładnie się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm

Przeważnie tak jest ,ze teoretycznie liczy się od daty ostatniej miesiączki a ciąża jest zazwyczaj około 2 tygodni młodsza jeśli chodzi o poczęcie czyli np według miesiączki 5 tc czyli zaszłaś jakieś 3 tygodnie temu . Oczywiście datę porodu wpisuje się z miesiączki a potem z usg które dokładniej pokazuje datę po wielkości dziecka . Ja np miałam ostatnia miesiączkę 6 sierpnia lekarka powiedziała nam na usg ze 5 tydzień od miesiączki a wiem ze zaszłam 2 tygodnie po miesiączce czyli 3 tygodnie temu a nie 5. Potem jak już byłam w 12 tc lekarka dokładnie zmierzyła dziecko i usg pokazało ze ciąża jest troszkę młodsza ale tylko o 3 dni termin się przesunął od tego który wskazuje miesiączka . Czyli tak czy siak jeśli jesteś w ciąży licz tygodnie od miesiączki a sama sobie wiedz ze zaszłaś jakieś 2 tygodnie później i temu właśnie dzieci się często rodzą kilka dni do 2 tygodni po terminie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość San

A tak z innej beczki... Jestem wg betaHcg ok. 6 tydzień ciąży. Pracuje w największej wylegarni bakterii i chorób jaka jest żłobek. Umowę mam do końca czerwca przyszłego roku. Uwielbiam ta pracę ale boję się tych wszystkich chorób. Czy jeżeli lekarz wystawi Mi l4 na tym etapie ciąży, pracodawca może mnie zwolnic?  Słyszałam że chroniona jestem dopiero po 12 tyg. Ciąży. Jak to u was było?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×