Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rrrr

Uciekające oczko u niemowlaka

Polecane posty

Gość Rrrr

Czy któreś z waszych dzieci miało ten problem? Pytam raczej o starsze niemowlaki (od 5 miesięcy wzwyż), bo u kilkutygodniowych dzieci jest to czesto spotykane. Ja ostatnio zauwazylam, ze mojemu synowi, który ma 6 miesięcy ucieka oko. Nie jest to ciagłe, ale czasem jak się na coś patrzy to jego jedno oko jakby patrzyło gdzieś w bok i dośc  dziwnie to wygląda. Czy któraś z was może miała taki problem ze swoimi dzieckiem? Czy udało się to skorygować? Okulary? Zasłanianie „zdrowego” oka? A może samo przeszło w okolicy roku życia?

Jestem umówiona do okulisty na kontrole wraz z badaniem dna oka, ale na przyszły tydzień dopiero, a coraz bardziej się martwię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Okulista 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mojego niemowlaka występowało coś takiego sporadycznie, ale okuliści twierdzili, że to normalne. Kontroli początkowo mieliśmy kilka z racji wcześniactwa. Potem niczego niepokojącego nie widziałam, ale około 3 roku życia neurolog się dopatrzył, że dziecku oko ucieka, choć nikt inny w domu tego nie zauważał. Na zdjęciach też nic takiego nie widać. Poszłam do okulisty prywatnie i stwierdził, że rzeczywiście, były zalecone ćwiczenia na zbiezność, zaklejanie na godzinę dziennie dobrego oczka, no i co kilka mieesięcy kontrole, za każdym razem 100 zł. zdaniem okulisty widoczna poprawa, moim zdaniem bez zmian bo nigdy tego zeza nie widziałąm. W końcu poszłam do lekarza na NFZ i ten niczego się nie dopatrzył. Czasem myślę, że ten prywatny zwyczajnie naciągał nas na kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milkyway

A moim zdaniem lepiej bylo pójśc do sprawdzonego okulisty dziecięcego. Jeżeli oczko ucieka, to trzeba porobić konkretne badania i tyle. Ja tak miałam ze swoją córką. Nie wiem gdzie mieszkasz bo ja akurat jestem z Warszawy i trafiłam tutaj do Dzięgielewska instytutu Oka. Przeprowadzono tutaj badania i dzięki Bogu wykluczono siatkwóczaka czy zaćmę wrodzoną. Też coreczka miała zaklejanie oczka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga

Ja podobie miałam ze swoja córką. Tzn nic nie widziałam u niej jak na nia patrzyłam. Ale ja byłam z nia codziennie ale mój maz jak mała miała pół roku wyjechał na 3 tyg i wysyłalam mu jej foty. I on do mnie ze widzi ze jej jedno oko ucieka. Rzeczywiście oblukałam foty i było. Pediatra powiedizła ze to zez pozorny i ze to żaden problem. Na wszelki wypadek dała skierowanie do okulisty. Potwierdzil ze to zez pozorny. Nic nie musielismy robić. Samo przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×