Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość an.na

Zachcianki czy można coś z tym zrobić?

Polecane posty

Gość an.na

Już prawie 3 miesiąc a ja ciągle jadam sałatkę śledziową i zagryzam mandarynkami. Połączenie dość wątpliwe, ale potrzeba takiego jedzenia jest silniejsza. Zastanawiam się czy to mija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie mija. Tak już będzie do końca życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja

Kiedyś minie  😉 . Po porodzie też człowiek ma na różne małe co nieco 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mika

Hormony lubią płatać nam figle, ja od 4 miesięcy nie mogę odejść o ogórków kiszonych, są wspaniałe, cudowne, bardzo smaczne, fantastyczne, ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

A dlaczego chcesz coś z tym zrobić. Dlaczego nie słuchać swojego ciała, ono wie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta

Sałatka śledziowa jest pycha i do tego kiełbaska z dużą ilością musztardy i na deser placki ziemniaczane ze śmietaną, po prostu jestem w 7 niebie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

U mnie tez byly ogorki pod kazda postacia. Potrafilam przy jednak posilku miec swiezego ogorka, platy kanapkowe I malosolne 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka

Zachcianki ciążowe to tak naprawdę sygnał od organizmu, informujący o konkretnym zapotrzebowaniu. Na przykład:

➡ zachcianka na czekoladę może być oznaką niedoboru magnezu,

➡ słone, tłuste przekąski mogą świadczyć o niedoborze wapnia, jodu, krzemu lub sodu,

➡ kwaśne smaki mogą być oznaką niedoboru witaminy C,

Informacje pochodzą ze szkoły rodzenia prenalen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka

Zachcianki ciążowe to tak naprawdę sygnał od organizmu, informujący o konkretnym zapotrzebowaniu. Na przykład:

➡ zachcianka na czekoladę może być oznaką niedoboru magnezu,

➡ słone, tłuste przekąski mogą świadczyć o niedoborze wapnia, jodu, krzemu lub sodu,

➡ kwaśne smaki mogą być oznaką niedoboru witaminy C,

Informacje pochodzą ze szkoły rodzenia prenalen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mira

W pierwszej ciąży jeden miesiąc należał do kotletów schabowych, ale takich wieprzowych  🙂 , robiłam je 3 razy dziennie i nie miałam dosyć. Zmieniałam tylko surówki, raz kapusta kiszona a innym razem ogórki kiszone. Jak teraz myślę  to organizm bardziej domagał się tych kiszonek aniżeli kotleta. Po miesiącu "przerzuciłam" się na nabiał: jajka i jajka 😉 , ale również to minęło. Natomiast teraz w drugiej ciąży brak jakichkolwiek zachcianek, jem normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Jeśli Cię to pocieszy, to ja przez całą ciążę wcinałam pomidory, musiałam chociaż jednego dziennie, w jakiejkolwiek postaci - na kanapkę, w surówce, w sałatce... aby był świeży. Do tego okresowe fazy na kiszonki

Teraz mam trochę wstręt 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata.z

Trzeba przez to przejść, proponuję jednak trochę urozmaicać te zachcianki ;), oczywiście jeśli to możliwe. U mnie obecnie dominuje marchewka, taka duszona z masłem :), do tego mogłabym pić litrami sok z marchewki :). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×