Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawka

Czy to prawda ,że jak nie ma się w ciąży zgagi to dziecko urodzi się bez włosów ?

Polecane posty

Gość Kawka

Jestem w ciąży, co raz od znajomych , koleżanek , rodziny slysze jakieś ciążowe przesądy lub zabobony. Co raz pytają mnie o moje ciążowe zachcianki , patrzą na mój wygląd i dyskutują nad tym jaka będzie płeć mojego dziecka. Ostatnio koleżanka i to już nie pierwsza zapytała czy mam zgagę ? Ja nie mam i nigdy w życiu nie miałam zgagi. Słyszałam , ze w ciąży można mieć ją często ale puki co jestem w 5 miesiącu i tak jak nigdy nie doświadczyłam tej dolegliwości tak dalej mimo ciąży zgagi nie mam. Czy to prawda ,ze jak nie mam jej w ciąży to dziecko urodzi się bez włosów , łyse lub takie bardzo delikatne cienkie włoski? Podobno dużo włosów mają tylko dzieci których matki w ciąży miały zgagę . Pierwszy raz to slysze ale z tego co teraz widzę nie tylko od jednej osoby. Czy to prawa ? Napiszcie na swoich przykładach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OMG

Nie, nie jest to prawda i nie słuchaj takich głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To jest totalna bzdura. Pierwsze dziecko: brak zgagi, a czupryna gęsta i długa. Drugie dziecko zgaga cała ciąża, a dziecko łyse. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawka

Właśnie tez tak pomyślałam,ze to nie może być prawda. Cieszę się ,ze nie mam zgagi i mam nadzieje ,ze mieć nie będę . Dzieci w mojej rodzinie czy tez siostry , czy szwagra rodzą się z czarnymi gęstymi włosami a moje ma być łyse bo nie mam zgagi? Jakaś brednia ale chciałam się upewnić ,ze są jednak kobiety które zgagi nie mialy a dzieci miały włosy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawka

Tak myślałam,że to jakaś bzdura. Gdybyście jednak widziały miny tych dziewczyn które mi o tym mówiły były pewne swoich przekonań tak jak tego ,ze po poniedziałku jest wtorek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Włosiara

Mi wczoraj koleżanka mówiła, że ma za długie włosy i jej przeszkadzają, ale nie będzie ścinać, bo się wtedy skraca dziecku rozum. Dziś poszła na rozjaśnianie włosów do blondu, hahaha. Logiczne myślenie, nie ma co. Chemię wdychać można, ale ścinać nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

u mnei sie to jednak idealnie sprawdziło. Jeden syn totalnie łysy, zero zgagi. Drugi syn, mega owłosiony, zgaga mnie po prostu zabijała. Nawet te leki na nia pomagały tylko troche. moze jednak te włosy cos tam powodują, nie wiadomo. Moze ta zgaga występuje tylko u osób, które sa na nią podatne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Kawka napisał:

Właśnie tez tak pomyślałam,ze to nie może być prawda. Cieszę się ,ze nie mam zgagi i mam nadzieje ,ze mieć nie będę . Dzieci w mojej rodzinie czy tez siostry , czy szwagra rodzą się z czarnymi gęstymi włosami a moje ma być łyse bo nie mam zgagi? Jakaś brednia ale chciałam się upewnić ,ze są jednak kobiety które zgagi nie mialy a dzieci miały włosy 

Ja bym się na twoim miejscu przejmowała raczej tym, że dziecko będzie takim k r e t y n e m jak ty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość gosc napisał:

u mnei sie to jednak idealnie sprawdziło. Jeden syn totalnie łysy, zero zgagi. Drugi syn, mega owłosiony, zgaga mnie po prostu zabijała. Nawet te leki na nia pomagały tylko troche. moze jednak te włosy cos tam powodują, nie wiadomo. Moze ta zgaga występuje tylko u osób, które sa na nią podatne? 

Jezu, następna i d i o t k a. Serio jesteście takie tępe, czy tylko udajecie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Ja miałam zgage i urodziłam dziecko owłosione jak mały goryl. Po prostu było jak zwierze. Czarne jak dziecko diabła  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikitek
41 minut temu, Gość Mama napisał:

Ja miałam zgage i urodziłam dziecko owłosione jak mały goryl. Po prostu było jak zwierze. Czarne jak dziecko diabła  

A jak teraz? Bo jakim czasie te włosy się jakoś wytarły, bo rozumiem, że tak się w końcu stało? Podobno mój mąż po porodzie wyglądał jak mała małpka i aż się boję co to będzie z naszym synem, hahaha! 😄 Cóż, pokocham jak swoje!😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość)
4 godziny temu, Gość gosc napisał:

u mnei sie to jednak idealnie sprawdziło. Jeden syn totalnie łysy, zero zgagi. Drugi syn, mega owłosiony, zgaga mnie po prostu zabijała. Nawet te leki na nia pomagały tylko troche. moze jednak te włosy cos tam powodują, nie wiadomo. Moze ta zgaga występuje tylko u osób, które sa na nią podatne? 

Ha ha ha, ja jestem podatna i jakoś przy owłosionym dziecku tego nie było, a przy łysym tak. Prawdopodobnie większość kobiet w ciąży miewa zgagę, bo jest ucisk na jelita i żołądek, stąd ten przesąd. Miała jedna z drugą w ostatnim miesiącu zgagę, dziecko z włosami i tak narodził się przesąd. Szkoda tylko, że te urodzeniowej włosy, lub ich brak nie mówią o tym jak gęste i mocne będą włosy dziecka później. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie, to zalezy od tego czy ojciec dziecka w czasie poczecia mial ogolone jajyja czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucy

Glupota. Mialam potworna zgage a corka urodzila sie bez wlosow, zaczely jej sie pojawiac dopiero po ukonczeniu roku, miala tylko maly meszek, nadal ma malo wlosow a ma 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fjfjfjf

Ja mam za soba dwie ciaze, nigdy nie mialam zgagi. Dwoje dzieci urodzilo sie z gesta czupryna, wlosy zostaly (w sensie nie wytarly sie) jedynie troche pojasnialy z czarnych na braz. Moja szwagierka wlasnie kiedys przy stole powiedziala taki tekst ze zgaga i wlosami. Wiec pytam sie jej skad taka zaleznosc. Wiec odpowiedziala ze jak dziecko ma wlosy, to one podrazniaja zoladek matki i stad zgaga w ciazy. Usmiechnelam sie tylko i powiedzialam czy nie wstyd jej opowiadac takie glupoty zwlaszcza ze ma za soba 5 lat studiow(skonczyla biologie 😮) Nie chcialam drazyc tematu bo widac bylo ze jej sie glupio zrobilo. Ale kurcze, rozumiem jak takie glupoty opowiada moja ponad 80letnia babcia ale mloda dziewczyna ktora moze byc potencjalna nauczycielka biologii????? masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość fjfjfjf napisał:

Ja mam za soba dwie ciaze, nigdy nie mialam zgagi. Dwoje dzieci urodzilo sie z gesta czupryna, wlosy zostaly (w sensie nie wytarly sie) jedynie troche pojasnialy z czarnych na braz. Moja szwagierka wlasnie kiedys przy stole powiedziala taki tekst ze zgaga i wlosami. Wiec pytam sie jej skad taka zaleznosc. Wiec odpowiedziala ze jak dziecko ma wlosy, to one podrazniaja zoladek matki i stad zgaga w ciazy. Usmiechnelam sie tylko i powiedzialam czy nie wstyd jej opowiadac takie glupoty zwlaszcza ze ma za soba 5 lat studiow(skonczyla biologie 😮) Nie chcialam drazyc tematu bo widac bylo ze jej sie glupio zrobilo. Ale kurcze, rozumiem jak takie glupoty opowiada moja ponad 80letnia babcia ale mloda dziewczyna ktora moze byc potencjalna nauczycielka biologii????? masakra

Może myślała że od orala zaszła i że ma ciążę w żołądku a nie w macicy 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Nie, to zalezy od tego czy ojciec dziecka w czasie poczecia mial ogolone jajyja czy nie

Hahaha boskie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tyle zabobonów ile ja słyszę właśnie będąc w ciąży to jest jakaś masakra. A bo zgaga, a do fryzjera nie wolno, a kwaśne to syn, słodkie to córka. A nie nosić naszyjników, nie stawać na kable, nie patrzeć przez judasza w drzwiach. Na każdą czynność jest zabobon. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawka

Jak pokazują Wasze przykłady to tylko kolejny wyssany z palca przesąd 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 minuty temu, Gość Kawka napisał:

Jak pokazują Wasze przykłady to tylko kolejny wyssany z palca przesąd 😉

Żeby to stwierdzić nie potrzebne są żadne przykłady, wystarczy logiczne myślenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×