Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama

Test obciążenia glukozą - kiedy?

Polecane posty

Gość Mama

Jestem w 20. tygodniu ciąży, mam termin porodu na koniec kwietnia przyszłego roku. Zapisałam się wczoraj do grupy Facebookowej dla kwietniówek 2020 i jestem w szoku, bo bardzo dużo kobiet ma teraz (20-22 tydzień) test obciążenia glukozą, a mi lekarz nic nie mówił! W Internecie przeczytałam, że robi się to pomiędzy 24-28 tc... Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zależy tez jakie do tej pory miałaś wyniki badań. Ja miałam ten test zaraz po badaniach w 1 trymestrze bo moja glukoza była wysoka a w rodzinie mam cukrzyków. Okazało się że też mam cukrzyce. Rodzę 27kwietnia. Widocznie u cb do tej pory wszystko w porządku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Zależy tez jakie do tej pory miałaś wyniki badań. Ja miałam ten test zaraz po badaniach w 1 trymestrze bo moja glukoza była wysoka a w rodzinie mam cukrzyków. Okazało się że też mam cukrzyce. Rodzę 27kwietnia. Widocznie u cb do tej pory wszystko w porządku 

Miałam tylko raz robione badanie glukozy, ale po prostu z krwi, nie piłam żadnego roztworu. Wynik wyszedł w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja jestem w 25 tyg i badanie przede mna, w przyszlym tyg planuje zrobic, w pierwszej ciazy tez robilam ok 26 tyg, wiec spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja to okropne badanie, które wspominam gorzej niż poród miałam dokładnie na początku 28tc. Tzn pierwsza próba była w 26tc, ale zwykiotowalam, to samo było na kolejnej próbie i dopiero właśnie w 28tc udało się wytrwać wszystkie pobrania krwi, ale i tak zwykiotowalam jak wychodziłam z przychodni. Masz czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 godziny temu, Gość Mama napisał:

Miałam tylko raz robione badanie glukozy, ale po prostu z krwi, nie piłam żadnego roztworu. Wynik wyszedł w normie.

Tak, to pierwsze badania glukozy z krwi jest wskazaniem do krzywej we wczesniejszym terminie. Miałaś w normie więc musisz poczekać na badania 2 trymestru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Teraz jest do 26 tygodnia. Prawdopodobnie lekarz wyśle Cię na to badanie przy kolejnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lois

Ja robilam obciazenie jakos w 25tygodniu. Od poczatku wyniki cukru we krwi na czczo mialam bardzo dobre, wiec moj doktor mnie z tym badaniem nie popedzal. To samo mowily mi panie z punktu pobran, jak podpytywalam przy innej okazji o to jak takie badanie wyglada i jak sie przygotowac. Jezeli nie ma podejrzenia cukrzycy to krzywa cukrowa jest traktowana jako formalnosc ktora trzeba poprostu odfajkowac jak lekarz powie ze juz czas.

I nie sluchaj tych ktore cie strasza ze bedziesz wymiotowac, konac i mdlec, bo jak sie tak nastawisz to napewno zle sie poczujesz. Ja weszlam na badanie na luzie, w torbie mialam poduszke pod tylek (no jednak 2h siedzenia jest meczace dla kregoslupa) i ksiazka do czytania, wynudzilam sie strasznie i nic pponadto. Czulam sie po glukozie tak samo jak przed. 

Jezeli sie niepokoisz to skocz do punktu pobran i kup za te pare zlotych zwykle badanie glukozy we krwi. Ja czesto sobie sama spontanicznie dokupuje badania, zeby miec spokojniejsza glowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja idę w czwartek  i to będzie 18+2

Te wyniki z krwi miałam w normie, tak po prostu lekarz zadecydował że Mam już iść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja jestem w 20 tc i narazie nie miałam tego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×