Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość gość

Nazwisko dla dziecka

Polecane posty

Gość Gość gość

Jestem w ciąży, mój związek prawdopodobnie się rozpadnie bo już się chyli ku końcowi. W związku z tym mam pytanie ponieważ w internecie nie znalazłam konkretnej odpowiedzi. Czy mimo że ojciec dziecka je uzna, to czy mogę dziecku nadać swoje nazwisko? Skoro i tak nie będziemy razem nie chciałabym żeby nosiło jego nazwisko (nie mamy ślubu) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Możesz. 

Przy rejestracji dziecka podajecie czyje nazwisko ma mieć dziecko i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak dasz dziecku swoje nazwisko to bądź pewna że ojciec nie będzie chciał na nie płacić - to już reguła wśród "polskich tatusiów"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie ma znaczenia czy uzna dziecko czy nie, nazwisko będzie miało takie, jakie wspólnie ustalicie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

A co jeśli on się nie zgodzi i będzie chciał żeby dziecko miało jego nazwisko? Kto ma wtedy decydujące słowo, matka czy ojciec dziecka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Jak dasz dziecku swoje nazwisko to bądź pewna że ojciec nie będzie chciał na nie płacić - to już reguła wśród "polskich tatusiów"!

No tak, wszyscy są tacy sami. 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Co ma nazwisko do płacenia, geny są jego i tego nie zmieni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale będzie robił na złość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jalo
14 minut temu, Gość Gość gość napisał:

A co jeśli on się nie zgodzi i będzie chciał żeby dziecko miało jego nazwisko? Kto ma wtedy decydujące słowo, matka czy ojciec dziecka? 

Sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dziecko powinno nosić nazwisko ojca, nie ważne że nie będziecie razem.Jeśli uznaje dziecko, i będzie chciał je widywać, płacić na dziecko to w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Po prostu nie chce mieć nic wspólnego z tym człowiekiem i trochę mnie drażni myśl że moje dziecko będzie miało jego nazwisko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po co robić dziecku problemy, boli cię to że musisz dać nazwisko partnera z którym ci nie wyszło? To też jego dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość gość napisał:

Po prostu nie chce mieć nic wspólnego z tym człowiekiem i trochę mnie drażni myśl że moje dziecko będzie miało jego nazwisko 

Trzeba bylo myśleć zanim to dziecko z nim zrobiłaś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Dziecko powinno nosić nazwisko ojca, nie ważne że nie będziecie razem.Jeśli uznaje dziecko, i będzie chciał je widywać, płacić na dziecko to w czym problem?

Dlaczego POWINNO? To kwestia umowna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość gość napisał:

Po prostu nie chce mieć nic wspólnego z tym człowiekiem i trochę mnie drażni myśl że moje dziecko będzie miało jego nazwisko 

Nie twoje, tylko WASZE dziecko będzie miało jego nazwisko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeżeli nie macie ślubu,  żeby ojciec dziecka mógł być wpisany do aktu urodzenia, musi on uznać dziecko w twojej obecności przed urzędnikiem USC. W czasie tego też składacie zgodne oświadczenie co do nazwiska jakie będzie nosić dziecko.  Jeżeli nie ma zgody w tej kwestii,  nazwisko masa sąd. Jeżeli ojciec dziecka nie będzie wykazywał zainteresowania nim,  faktycznie może to być twoje. Jest jeszcze opcja podwójnego nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Może mieć twoje nazwisko, ale pod warunkiem, że ojciec też wyrazi na to zgodę. Jeśli nie, to sprawa trafi do sądu, który prawdopodobnie orzeknie podwójne nazwisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
10 minut temu, Gość Gosc napisał:

Dziecko powinno nosić nazwisko ojca, nie ważne że nie będziecie razem.Jeśli uznaje dziecko, i będzie chciał je widywać, płacić na dziecko to w czym problem?

A niby z jakiej paki powinno? Geny ma od obu rodzicow, i ani ojciec nie jest ważniejszy od matki, ani odwrotnie. Nazwisko to kwestia umowna, i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość gość napisał:

Po prostu nie chce mieć nic wspólnego z tym człowiekiem i trochę mnie drażni myśl że moje dziecko będzie miało jego nazwisko 

Ok, ale twoje dziecko pewnie będzie chciało mieć coś wspólnego z ojcem.Jeśli interesuje się dzieckiem i je uznaje, powinno nosić jego nazwisko.W przyszłości może dziecko będzie miało do ciebie pretensję, szczególnie jak twój były będzie przykładnym ojcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Może mieć twoje nazwisko, ale pod warunkiem, że ojciec też wyrazi na to zgodę. Jeśli nie, to sprawa trafi do sądu, który prawdopodobnie orzeknie podwójne nazwisko.

Nie ma potrzeby sądu. Przy braku oświadczenia obojga rodziców dwuczlonowe jest dawanie "z automatu". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ok, ale twoje dziecko pewnie będzie chciało mieć coś wspólnego z ojcem.Jeśli interesuje się dzieckiem i je uznaje, powinno nosić jego nazwisko.W przyszłości może dziecko będzie miało do ciebie pretensję, szczególnie jak twój były będzie przykładnym ojcem.

Dlaczego POWINNO??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

A niby z jakiej paki powinno? Geny ma od obu rodzicow, i ani ojciec nie jest ważniejszy od matki, ani odwrotnie. Nazwisko to kwestia umowna, i tyle. 

Niby kwestia umowna, ale naturalne  jest to że dziecko ma nazwisko po ojcu, ma wiedzieć skąd pochodzi, znać swoje korzenie, jego przyszłe pokolenie rownież.Nie znam nikogo kto ma nazwisko po matce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Dlaczego POWINNO??? 

 Masz nazwisko po matce, że tak się burzysz? Dlaczego nie powinno mieć nazwiska po ojcu, jeśli on je uznaje i chce na nie płacić? Tak jest na całym świecie, rzadko kiedy mężczyzna zgadza się na nazwisko żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Niby kwestia umowna, ale naturalne  jest to że dziecko ma nazwisko po ojcu, ma wiedzieć skąd pochodzi, znać swoje korzenie, jego przyszłe pokolenie rownież.Nie znam nikogo kto ma nazwisko po matce.

Nie, nie naturalne, to tylko poklosie zmuszanie kobiet do zmiany nazwiska po ślubie. Na szczęście czasy się zmieniają, i ani kobieta, ani dzieci nie muszą mieć etykietki jako własność faceta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Niby kwestia umowna, ale naturalne  jest to że dziecko ma nazwisko po ojcu, ma wiedzieć skąd pochodzi, znać swoje korzenie, jego przyszłe pokolenie rownież.Nie znam nikogo kto ma nazwisko po matce.

A nazwisko matki to nie są jego korzenie? To skąd pochodzi? Przestan piep/rzyc głupoty. 

To kwestia umowna i tyle. 

To, że ty nie znasz, nie oznacza, że nikt nie nosi nazwiska po matce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ano

Z praktycznego punktu widzenia, kiedy matka zostaje sama z dzieckiem, lepiej gdy ono ma jej nazwisko. W przedszkolu, szkole, przy wszystkich formalnościach. I kartkę na święta łatwiej zaadresować, np. Alicja i Michał Kowalscy, a nie Alicja Kowalska i Michał Malinowski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

 Masz nazwisko po matce, że tak się burzysz? Dlaczego nie powinno mieć nazwiska po ojcu, jeśli on je uznaje i chce na nie płacić? Tak jest na całym świecie, rzadko kiedy mężczyzna zgadza się na nazwisko żony.

Nie prawda, że tak jest na całym świecie. Nie wiesz, nie pisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

 Masz nazwisko po matce, że tak się burzysz? Dlaczego nie powinno mieć nazwiska po ojcu, jeśli on je uznaje i chce na nie płacić? Tak jest na całym świecie, rzadko kiedy mężczyzna zgadza się na nazwisko żony.

Mało wiesz o świecie, bardzo mało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
41 minut temu, Gość Gość napisał:

A nazwisko matki to nie są jego korzenie? To skąd pochodzi? Przestan piep/rzyc głupoty. 

To kwestia umowna i tyle. 

To, że ty nie znasz, nie oznacza, że nikt nie nosi nazwiska po matce. 

Pewnie że są takie osoby, ojciec nie znany, ojciec pijak, dziecko prostytutki itd.i na koniec ojciec który zgodził się na nazwisko matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
39 minut temu, Gość Gość napisał:

Mało wiesz o świecie, bardzo mało. 

Widać więcej od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×