Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Tola

Ginekolog nie chce wykonać USG refundowanego

Polecane posty

Gość Tola

Ginekolog na NFZ nie chce wykonać USG w ciąży. Chodzi o USG refundowane z NFZ między 11 a 14 Tc. Czytałam że każdej kobiecie przysługuje i jest obowiązkowe a tymczasem lekarz nie chce wykonać, twierdzi że wykonuje się tylko jeżeli w najbliższej rodzinie wystąpił przypadek zespołu downa. Do tej pory nie miałam wykonanego żadnego usg a jestem w 12 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że chodzi Ci o badanie prenatalne? Otóż nie jest ono refundowane tak jak piszesz. Jest jeśli masz jakieś wskazanie,tam chyba wchodzi w to wiek i jakieś inne czynniki,możesz poczytać na Internecie. Ja od mojego lekarza dostałam na to pierwsze między 11 a 14 skierowanie i nie płaciłam ale za drugie w 20tc już zapłaciłam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I chyba pora zmienić lekarza skoro już 12tc A nie miałaś żadnego usg,w takim razie nie wiadomo nawet czy jest akcja serca? Czy dziecko się rozwija?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tola

Badania prenatalne to chyba co innego, do nich muszą być wskazania. Ja mam na myśli usg których jest 3 refundowane na NFZ. Pierwsze 11-14 Tc. Tak by lekarz mógł ocenić czy z ciążą jest wszystko dobrze. Czy jest dobrze umiejscowiona, praca serca i czy płód się dobrze rozwija. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość iza

Ja prowadziłam całą ciążę na NFZ i USG miałam wykonane na każdej wizycie . Zmień lekarza . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee

Brak usg, ale palce pewnie na każdej wizycie pcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja122

Jak cię nie stać na prowadzenie ciąży prywatnie to jak utrzymasz swoje dziecko? Wszystko tylko daj daj mnei daj mnie. Pogódz się z tym Halina, że na NFZ większość lekarzy ma cie gdzieś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość Gość iza napisał:

Ja prowadziłam całą ciążę na NFZ i USG miałam wykonane na każdej wizycie . Zmień lekarza . 

Mam to samo. NFZ i na każdej wizycie usg 

No naprawdę radze zmienić lekarza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×