Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jozek

Czy ważne jest dla was jak ubiera się facet który wpadł wam w oko?

Polecane posty

Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość b napisał:

Nie twierdze ze wszyscy musza poświęcać czas na doinformowanie się w temacie co pasuje do mojej sylwetki, jakie kolory, fasony są dla mnie dobre- jeśli uważa ze to marnowanie czasu nie tego nie robi - jeśli ma wyczucie - to i tak będzie wyglądać dobrze 

ale jeśli ktoś nie ma tego wyczucia i widzi ze ludzie nie odbierają go pozytywnie  i np nie ma powodzenia , to niech się nie dziwi ze tak jest - sam jest sobie winny. 
 Np , pani która lubuje się w lateksach, panterkach, różach - dziwi się potem ze sami ...e się nią interesują 

a Facet w dresie z tatuażem dziwi się ze to nie on awansował mimo najdłuższego stażu w dziale, albo ze żadna wartościowa kobieta nie chce się z nim umówić 

to nie jest kwestia racji tak po prostu jest - ludzie w pierwszym odruchu oceniają po wyglądzie, bo to co ci się podoba świadczy o tobie ! 

większość ludzi jednak nie wali takimi stereotypami 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Jak dziewczynko kupujesz perfumy po wyglądzie flakonu to smierdzisz byle czym. I tak kończy powierzchowność. Jeszcze cię życie rozumu nauczy.

Bynajmniej. Ty też mnie ocenilas po "powierzchownosci" w tej chwili a mianowicie po czymś tak trywialnym jak perfumy. Nie dość że nazwałas mnie dzieckiem to przelozylas tę głupotę na moje życie i rzekomy brak w nim rozumu. Kim ty jesteś w takim razie? Nikim wartym uwagi w moim mniemaniu. Nie obchodzi mnie co sądzisz na temat mojego wyboru perfum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bzdury dziecko piszesz . Młoda jestes i głupia. Spakuj książki na jutro do szkoły a nie na forum się udzielasz. Oj żeby ciebie nikt po wyglądzie nie ocenił dziecino.Myślę że to koniec tematu z tą dziewczynką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Umuj buzie żelem na pryszcze i pod kołderką bo jutro szkola czeka. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Co za z...e temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Bzdury dziecko piszesz . Młoda jestes i głupia. Spakuj książki na jutro do szkoły a nie na forum się udzielasz. Oj żeby ciebie nikt po wyglądzie nie ocenił dziecino.Myślę że to koniec tematu z tą dziewczynką.

Żałosna prowokacja. Nara frajerze . Umysj chúja przed zawaleniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Umuj buzie żelem na pryszcze i pod kołderką bo jutro szkola czeka. Dobranoc

jakie dojrzałe wpisy 🙂 

Taka ciekawa sprawa, na wygląd "nie patrzą" osoby które same nie chcą zeby na ich wygląd patrzono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość b
13 minut temu, Gość Gość napisał:

większość ludzi jednak nie wali takimi stereotypami 🙂

Ależ większość stereotypów się się właśnie sprawdza 😄 

są jedynie wyjątki potwierdzające regułe 

i tak działa ludzki mózg - kategoryzuje - szczególnie w ocenie obcych ludzi - postrzegamy przez stereotypy 

ocena odbywa się w ułamku sekundy - pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Ładni ludzie są odbierani pozytywniej, przypisujemy im więcej zalet niż wad, nawet w sądach ładni dostają łagodniejsze wyroki, a atrakcyjni ludzie więcej zarabiają. 
Zobacz jak politycy próbują wzbudzić zaufanie wyglądem, specjaliści od wizerunku mogą bardzo pomoc w karierze. 
Atrakcyjni maja więcej znajomych - są bardziej lubiani i lepiej traktowani, w kłopotach częściej otrzymają pomoc niż brzydcy. Nawet psy/koty - jak ładny ma wiesze szanse na adopcje. 
ludzie lubią patrzeć na ładne twarze, figury, zdjęcia, wola ładne krajobrazy , wnętrza, brzydota zachwyca niewielu 😛 

wiedzac o tym po co sobie utrudniać, można sobie pomóc nie jest to marnowanie czasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość b napisał:

Ależ większość stereotypów się się właśnie sprawdza 😄 

są jedynie wyjątki potwierdzające regułe 

i tak działa ludzki mózg - kategoryzuje - szczególnie w ocenie obcych ludzi - postrzegamy przez stereotypy 

ocena odbywa się w ułamku sekundy - pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Ładni ludzie są odbierani pozytywniej, przypisujemy im więcej zalet niż wad, nawet w sądach ładni dostają łagodniejsze wyroki, a atrakcyjni ludzie więcej zarabiają. 
Zobacz jak politycy próbują wzbudzić zaufanie wyglądem, specjaliści od wizerunku mogą bardzo pomoc w karierze. 
Atrakcyjni maja więcej znajomych - są bardziej lubiani i lepiej traktowani, w kłopotach częściej otrzymają pomoc niż brzydcy. Nawet psy/koty - jak ładny ma wiesze szanse na adopcje. 
ludzie lubią patrzeć na ładne twarze, figury, zdjęcia, wola ładne krajobrazy , wnętrza, brzydota zachwyca niewielu 😛 

wiedzac o tym po co sobie utrudniać, można sobie pomóc nie jest to marnowanie czasu 

widzisz jak te dwa pogrubione fragmenty sobie przeczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość b
17 minut temu, Gość Gość napisał:

widzisz jak te dwa pogrubione fragmenty sobie przeczą?

Absolutnie nie przeczą 🙂 

uroda - proporcje - zdrowie- inteligencja- wszystko się łączy i ma na siebie wpływ 

widzisz eleganckiego zadbanego mężczyznę - ma inteligencje - dobra prace - żyje mu się dobrze, jest dobrze odbierany i inni są dla niego mili - wiec dlaczego ma być agresywny i nieprzyjemny ? 
 

widzisz Sebiksa w dresie z tatuażem - żyje z zasiłków , kradnie, oszukuje, bywa napastliwy w stosunku do kobiet - normalni ludzie go unikają - jak coś Się wydarzy jest pierwszym podejrzanym - ma pretensje do całego świata - Uważa ze kobiety to ..., wyraża się wulgarnie - ludzie go źle odbierają - i on tak tez odbiera innych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zpaznokcilakier

Jak się człek zakocha, to wszystko mu się podoba , chodzi uśmiechnięty i jest mu obojętne kto jak wygląda i w co jest ubrany ,ot tak to wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zpaznokcilakier

Jak się człek zakocha, to wszystko mu się podoba , chodzi uśmiechnięty i jest mu obojętne kto jak wygląda i w co jest ubrany ,ot tak to wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość b napisał:

Absolutnie nie przeczą 🙂 

uroda - proporcje - zdrowie- inteligencja- wszystko się łączy i ma na siebie wpływ 

widzisz eleganckiego zadbanego mężczyznę - ma inteligencje - dobra prace - żyje mu się dobrze, jest dobrze odbierany i inni są dla niego mili - wiec dlaczego ma być agresywny i nieprzyjemny ? 
 

widzisz Sebiksa w dresie z tatuażem - żyje z zasiłków , kradnie, oszukuje, bywa napastliwy w stosunku do kobiet - normalni ludzie go unikają - jak coś Się wydarzy jest pierwszym podejrzanym - ma pretensje do całego świata - Uważa ze kobiety to ..., wyraża się wulgarnie - ludzie go źle odbierają - i on tak tez odbiera innych 

Przeczą, dodawanie ludziom dobrych cech (o dobieraniu wyroków nie mówiąc) na podstawie wyglądu to ogromne ryzyko. To czy ktoś jest agresywny i nieprzyjemny nie jest zależne tylko od tego jak bardzo wchodzą ci w tyłek inni. Tak samo Sebastian w dresie i z tatuażem może być zupełnie spokojną osobą. To gdzie ktoś pracuje i jaki jest dodajesz sobie sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość b
34 minuty temu, Gość Gość napisał:

Przeczą, dodawanie ludziom dobrych cech (o dobieraniu wyroków nie mówiąc) na podstawie wyglądu to ogromne ryzyko. To czy ktoś jest agresywny i nieprzyjemny nie jest zależne tylko od tego jak bardzo wchodzą ci w tyłek inni. Tak samo Sebastian w dresie i z tatuażem może być zupełnie spokojną osobą. To gdzie ktoś pracuje i jaki jest dodajesz sobie sama

Spokojny Sebastian w dresie będzie wyjątkiem potwierdzającym regułę, tak działa stereotyp ułatwia szybka ocenę - bez zagłębiania się w szczegóły - oceniasz od razu co to za człowiek i unikasz lub chce się z kimś zapoznać

po zapoznaniu polubisz bądź nie ale przy sebix wyglądają jak wyglada utrudnia poznanie go i polubienie i jeśli był bym inteligentny to zmienil by wizerunek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość b napisał:

Spokojny Sebastian w dresie będzie wyjątkiem potwierdzającym regułę, tak działa stereotyp ułatwia szybka ocenę - bez zagłębiania się w szczegóły - oceniasz od razu co to za człowiek i unikasz lub chce się z kimś zapoznać

po zapoznaniu polubisz bądź nie ale przy sebix wyglądają jak wyglada utrudnia poznanie go i polubienie i jeśli był bym inteligentny to zmienil by wizerunek 

a skąd wiesz,  ze sebastian nie byl właśnie na siłowni? 🙂

skoro o stereotypach mowa, ja niespecjalnie mam dobre zdanie o facetach w garniturach, ale nie zakładam, że każdy facet w garniturze jest dupkiem chociaż to mój naturalny instynkt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość b

Ludzie nieatrakcyjni są gorzej traktowani i przez to gorzej traktują innych - częściej siedzą w więzieniach nie tylko dlatego ze dostają dłuższe wyroki ale tez dlatego jest ich więcej w więzieniach bo częściej popełniają przestępstwa 

Najczęściej przestępstwa seksualne popełniają mężczyźni nieatrakcyjni - którzy maja problem żeby zdobyć partnerkę 

nie obdarzony przez naturę uroda mężczyzna - może stać się atrakcyjny - dbając o wygląd , formę , finanse, jeśli jest inteligentny wystarczy ze trochę nad swoim wyglądem popracuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxx

Tak się mówi, że opakowanie itd. nie jest ważne, ale jednak rzadko się trafia goowno w sreberku, albo milion dolarów owinięty w starą szmatę... wygląd mówi o człowieku, jeżeli ubiera się jak menel, to albo nim jest, albo jest lekkoduchem, który ma wszystko gdzieś - nie wiem co gorsze. Byłam z jednym takim, artysta- obrazy malował, na gitarze grał, książki czytał, inteligentny nie powiem, ale takie rzeczy jak rachunki, opłaty to dla niego abstrakcja. Wakacje pod namiotem, podróż na stopa. To może byłoby fajne, gdyby facet miał 20 lat, ale on ma 40... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość b napisał:

Ludzie nieatrakcyjni są gorzej traktowani i przez to gorzej traktują innych - częściej siedzą w więzieniach nie tylko dlatego ze dostają dłuższe wyroki ale tez dlatego jest ich więcej w więzieniach bo częściej popełniają przestępstwa 

Najczęściej przestępstwa seksualne popełniają mężczyźni nieatrakcyjni - którzy maja problem żeby zdobyć partnerkę 

nie obdarzony przez naturę uroda mężczyzna - może stać się atrakcyjny - dbając o wygląd , formę , finanse, jeśli jest inteligentny wystarczy ze trochę nad swoim wyglądem popracuje 

a ja myślałam, że główne przyczyny popełniania przestępstw, takich jak narkotyki, kiepska dieta, alkohol i brak pieniędzy również źle wpływają na urodę. 

Widziałaś jak wyglądają ludzie w korporacjach, zwłaszcza faceci po 40? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz
45 minut temu, KermitZaba napisał:

Wiesz, eleganccy bywają również oszuści i złodzieje, czy politycy. Choć faktycznie mają dobre zarobki, inteligencje, żyje im się dobrze, często są dobrze odbierani (choć u polityków to z tym gorzej) i inni są dla nich mili.

Tylko bywają - stereotypy są po to ze ułatwiają ocenę, tyle ! 
Jak ktoś nie dba o siebie to to widać i pokazuje tym jakim jest człowiekiem. 
Istnieje tez stereotyp dotyczący polityka, artysty, naukowca itp 

ja jak odbierałam pierwszy raz nagrodę naukową ubrana w różowa ...enkę Patrząc ze sceny na sale miałam wrażenie ze są sami mężczyźni - wszyscy byli praktycznie w garniturach. 
nie wyglądałam w tej różowej ...ence jeszcze z moimi blond włosami jakbym mogła coś osiągnąć w nauce, byłam pytana wiele razy czyj to pomysł był na te badania które zrobiłam, szukano „prawdziwego twórcy” mojego sukcesu

nie czuje się przez to źle potraktowana - to bym mój błąd - wynik mojej ignorancji w tym temacie, nie wiedziałam jak ta gala będzie wyglądała i założyłam ...enkę która miałam wcześniej na weselu koleżanki, 

a wystarczyło zrobić krótki research, byłam młoda i wyciągnęłam wnioski z tej pomyłki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość b
54 minuty temu, Gość Gość napisał:

a ja myślałam, że główne przyczyny popełniania przestępstw, takich jak narkotyki, kiepska dieta, alkohol i brak pieniędzy również źle wpływają na urodę. 

Widziałaś jak wyglądają ludzie w korporacjach, zwłaszcza faceci po 40? 😄

Oczywiście - bo przestępcy to ludzie niemoralni, często nie dbają o siebie, nie dbają o innych - używki są tego przykładem - ludzie ze słabym charakterem/ wolą popadają w nałogi 

ci moralni potrafią się kontrolować, np. nie upijają się do nieprzytomności, nie siadają za kółko po alkoholu, potrafią przewidzieć konsekwencje swoich zachowań 

ludzie w korporacjach skupiają się na pracy a nie na relacjach - to tez widać po nich na pierwszy rzut oka, przepracowanie , brak odpoczynku, relaksu, brak zainteresowania sprawami innych 

Widać po człowieku jak żyje - czyli jaki jest. wystarczy na niego popatrzeć - chwile poobserwować 

wyglada jak menel - tzn mentalnie menel 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Facet musi być czysty i schludny, a nie brudny i smierdzący.

Niestety często w autobusach widać takich brudasów i niechlujów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

w temacie akurat chodzi o 'wygląd menela', ale niech będzie - powiedzmy, że chodzi o faceta który się nie stroi. Jak dla kobiety ważny jest styl to facet który się "nie stroi" nie będzie się jej podobał, proste.

No nie do końca proste, bo ja się stroję, a facetów strojnisiów nienawidzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Bynajmniej. Ty też mnie ocenilas po "powierzchownosci" w tej chwili a mianowicie po czymś tak trywialnym jak perfumy. Nie dość że nazwałas mnie dzieckiem to przelozylas tę głupotę na moje życie i rzekomy brak w nim rozumu. Kim ty jesteś w takim razie? Nikim wartym uwagi w moim mniemaniu. Nie obchodzi mnie co sądzisz na temat mojego wyboru perfum. 

O Boże co za ohydny bełkot. Ty też nie jesteś nikim wartym niczjej uwagi i spier dalaj stąd zakompleksiona paskudo. anonimowa bohaterka. spokorniej trochę bo dostaniesz w zyciu po dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Jak dorośniesz będziesz wiedziała, że jest to bez znaczenia, coś jak wspanialy prezent w nieładnym opakowaniu, ulubione perfumy w nieładnej buteleczce. Kogo obchodzi buteleczka czy opakowanie? Jak bedxie chciał to sam zmieni styl a jak nie to niech będzie szczęśliwy w tym co lubi stroju.

Dla jednej bez znaczenia.dla drugiej ma znaczenie ubiór faceta np.dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość b napisał:

Absolutnie nie przeczą 🙂 

uroda - proporcje - zdrowie- inteligencja- wszystko się łączy i ma na siebie wpływ 

widzisz eleganckiego zadbanego mężczyznę - ma inteligencje - dobra prace - żyje mu się dobrze, jest dobrze odbierany i inni są dla niego mili - wiec dlaczego ma być agresywny i nieprzyjemny ? 
 

widzisz Sebiksa w dresie z tatuażem - żyje z zasiłków , kradnie, oszukuje, bywa napastliwy w stosunku do kobiet - normalni ludzie go unikają - jak coś Się wydarzy jest pierwszym podejrzanym - ma pretensje do całego świata - Uważa ze kobiety to ..., wyraża się wulgarnie - ludzie go źle odbierają - i on tak tez odbiera innych 

przestań sie wymądrzać bo jesteś żałosna

naczytałas sie za duzo książek psychologicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, KermitZaba napisał:

Każdy ma własną recepturę na szczęście.

dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość b
28 minut temu, Gość gość napisał:

przestań sie wymądrzać bo jesteś żałosna

naczytałas sie za duzo książek psychologicznych

Nie przestane 🙂 będę pisac ile będzie mi się chciało 🙂 

 jestem spoko  🙂 

żałosne to są osoby które nie maja wiedzy 

nie jesteś osoba która może ocenić czy przeczytałam książek za dużo 😛  To śmieszne 

przeczytalam w sam raz i będę czytać więcej 

tobie tez polecam, czytanie ma wiele zalet 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość b
31 minut temu, KermitZaba napisał:

Jakiś czas temu rozmawiałem ze starszym mężczyzną, duży brzuch, schodzone porozciągane ubrania, trochę jak u Ferdka z kiepskich. Zacznijmy od tego, że facet był właścicielem placu z domkami do wynajęcia. Niektóre w dobrym standardzie inne w gorszym czekające na remont, bo wiadomo, że to kosztuje. Ale co ciekawe, facet był bardzo dobrze zorientowany w świecie, dobrze wykształcony, miał dobrze wykształcone dzieci i jeśli dobrze pamiętam, to był kiedyś pilotem po studiach w Moskwie.

Zresztą polecam popatrzeć się na dzisiejszą młodzież, wiele z nich jest bardzo schludnie, elegancko ubranych a z ust wychodzi rynsztok.

A wiec jego wizerunek gryzł się z twoim postrzeganiem go- założyłaś ze tak wyglądając nie powinien być tak zorientowany  w świecie. Tak właśnie to działa i wiedząc o tym człowiek ma wpływ na to jak jest odbierany. 
glupota jest twierdzić że ludzie nie oceniają po wyglądzie bo oceniają . 
wiec np jak mi nie zależy żeby wyglądać atrakcyjnie bo mam męża i wychodzę z koleżanka na imprezę to np ubieram się zwyczajnie a moja koleżanka singielka w mini i z dużym dekoltem 😛 

Wracając do pytania głównego jak komuś nie przeszkadza ze ktoś się nie myje często, zaklada byle jakie ubrania, to może i menel mu się spodoba - natomiast ten menel powinien mieć świadomość jaki typ ludzi się nim zainteresuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 minut temu, Gość Gość b napisał:

A wiec jego wizerunek gryzł się z twoim postrzeganiem go- założyłaś ze tak wyglądając nie powinien być tak zorientowany  w świecie. Tak właśnie to działa i wiedząc o tym człowiek ma wpływ na to jak jest odbierany. 
glupota jest twierdzić że ludzie nie oceniają po wyglądzie bo oceniają . 
wiec np jak mi nie zależy żeby wyglądać atrakcyjnie bo mam męża i wychodzę z koleżanka na imprezę to np ubieram się zwyczajnie a moja koleżanka singielka w mini i z dużym dekoltem 😛 

Wracając do pytania głównego jak komuś nie przeszkadza ze ktoś się nie myje często, zaklada byle jakie ubrania, to może i menel mu się spodoba - natomiast ten menel powinien mieć świadomość jaki typ ludzi się nim zainteresuje 

jezu co za bełkot

czytałam kiedyś bloga dziewczyny która pisała w podobnym tonie 

izabel dda czy jakoś tak

porażka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość b
10 minut temu, Gość gość napisał:

jezu co za bełkot

czytałam kiedyś bloga dziewczyny która pisała w podobnym tonie 

izabel dda czy jakoś tak

porażka

 

Nie przyjmuje krytyki - nie jest konstruktywna 🙂 
Belkot to coś czego nie można zrozumieć - wiec jesli uważasz ze to porażka bo nie rozumiesz o czym piszę, mogę Ci tylko współczuć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×