Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jak mam postępować

Jak radzicie sobie z dwójką dzieci? Starsze jest zazdrosne

Polecane posty

Gość Jak mam postępować

Mam  Córkę 8.5 letnia i synka 1.5 roku. Nie daje rady. 

Córka okropnie się zachowuje nie słucha się pyskuje. Wczoraj w końcu powidziala co jej leży na sercu. Powidziala ze ma dość brata aby brat brat i brat a jej już nie kocham. Ze jestem nie miła krzyczę to prawda :(   jesjest mi z tego powodu bardzo przykro ale ile razy można mówić sprzątnij córeczko kredki czy skarpety. Obiad zawsze jest nie dobry. 

Kocham ją z całego serca. Ale nie mam czasu nawet zagrać z nią w grę planszowa. Mały ciągle chce byc z siostra córka ma swój pokój ale jak się zamknie jest ryk na cały dom. 

Córka wraca o 14.20 do domu. Obiad  zabawa z bratem lekcje i mamy 19 trzeba się iść kąpać i spać. 2x w tyg jeździmy na basen.wczoraj robiliśmy pierniczki masakra mały cały czas nam przeszkadzał. Maz wrócił po 18 i tak niestety zdarza się bardzo często ale są dni ze wraca o 15. Wtedy zajmuje się małym to ja z córką robie lekcje sprzątam gotuje wsztko w biegu a jak A mamy basen to już wgl bieg  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak mam postępować

Jeszcze jakiś czas temu dzieci o 20 były w łóżku. Teraz starsza nie chce się  słuchać zaraz płacze jak jej każe iść juz spać. Chodzi spać kolo 21 mały marudzi bo słyszy ze ktoś chodzi i tez wstaje z łóżeczka no juz wysiadam. 

Maz śpi Z córką żeby nie było jej przykro ze jest sama bo syn jest jeszcze w naszej sypialni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erg123

Ja mam podobnie (4.5 latka I 1.5roku) I jestem prawie caly czas Sama Bo maz dlugo pracuje. jedyne rozwiazanie to traktowac jak blizniaki - jak jedno cos dostaje to drugie tez musi a czas starszej corce Sam na Sam poswiecac dopiero jak mlodsza pojdzie spac- nie ma tego czasu za wiele  Bo ok. 30 minbprzed pojscuem spac ale jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak mam postępować

Jaki jest Twój 1.5 roczniaka? 

Mój potrzebuje ciągle czyjejś uwagi, nie pobawi się są ani chwili. Córka była inna w tym wieku potrafiła długo oglądać książki czy bawić się zabawkami a on zaraz się nudzi. 

Jest tu jeszcse jakaś mam? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak mam postępować

Up 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja popieram...
3 godziny temu, Gość Jak mam postępować napisał:

wraca o 14.20 do domu. Obiad  zabawa z bratem lekcje i mamy 19

Serio uwazasz ze ponad 4,5 godziny to malo ??? Co ty w tym czasie robisz ze wszystko musisz robic w biegu ? I co robisz do 14H20 ze tyle Ci zajec na popoludnie zostaje ? 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi

Ja jeszcze nie mam tego problemu ale już za chwile będę miała . Chętnie poczytam Wasze rady dla autorki i samej autorki jak to wszystko godzi. Ja obecnie jestem w ciąży rodzę za 4 miesiące. Mamy 10 letnia córkę Męża która przylatuje do nas zawsze na ferie lub wakacje mam z nią bardzo dobry kontakt i ona uwielbia spędzać ze mną czas . W tym roku będzie trochę inaczej maluszek będzie miał 2 miesiące i jak to niemowlę będzie potrzebował mojej uwagi i opieki. Czasem jak rozmawiam z pasierbica już wyczowam zazdrość . Bardzo boje się jej przyjazdu w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa
4 godziny temu, Gość Jak mam postępować napisał:

Jeszcze jakiś czas temu dzieci o 20 były w łóżku. Teraz starsza nie chce się  słuchać zaraz płacze jak jej każe iść juz spać. Chodzi spać kolo 21 mały marudzi bo słyszy ze ktoś chodzi i tez wstaje z łóżeczka no juz wysiadam. 

Maz śpi Z córką żeby nie było jej przykro ze jest sama bo syn jest jeszcze w naszej sypialni 

Tato śpi z prawie 9letnią córką, żeby nie było jej przykro??

Mój syn 5 lat miał jak urodził mu się brat i afer nie robił i nikt z nim spać nie musiał. Tylko nakręcacie sprawę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa
4 godziny temu, Gość Jak mam postępować napisał:

Jeszcze jakiś czas temu dzieci o 20 były w łóżku. Teraz starsza nie chce się  słuchać zaraz płacze jak jej każe iść juz spać. Chodzi spać kolo 21 mały marudzi bo słyszy ze ktoś chodzi i tez wstaje z łóżeczka no juz wysiadam. 

Maz śpi Z córką żeby nie było jej przykro ze jest sama bo syn jest jeszcze w naszej sypialni 

Tato śpi z prawie 9letnią córką, żeby nie było jej przykro??

Mój syn 5 lat miał jak urodził mu się brat i afer nie robił i nikt z nim spać nie musiał. Tylko nakręcacie sprawę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Er123
4 godziny temu, Gość Jak mam postępować napisał:

Jaki jest Twój 1.5 roczniaka? 

Mój potrzebuje ciągle czyjejś uwagi, nie pobawi się są ani chwili. Córka była inna w tym wieku potrafiła długo oglądać książki czy bawić się zabawkami a on zaraz się nudzi. 

Jest tu jeszcse jakaś mam? 

Moja 1,5 latka właśnie wymaga mojej uwagi- 40% czasu muszę się nią zajmować 30% czasu rovi coś niebezpiecznego i muszę przy niej stać (np. wspina się na meble, wyciąga różne rzeczy z szaf i żadne zabezpieczenia nie pomagają)20% czasu bawi się z siostrą a 10% czasu bawi sie sama:)

W dodatku nie mogę zamknąć w kojcu albo włożyć na 10min do łóżeczka bo jest płacz i afera aż się dusi, więc tego nie robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Er123

PS. te 30% czasu kiedy młodsza robi coś niebezpiecznego stoję przy niej, patrzę ale równocześnie poświęcam trochę uwagi starszej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×