Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Odźwierny

Brak kultury i roszczeniowość młodych kobiet.

Polecane posty

Gość Odźwierny

Zaobserwowałem dziwne zjawisko, które mówi mi o tym jak roszczeniowe i źle wychowane są dziś młode kobiety. Sprawa jest prosta. Pracuje w firmie gdzie rozstrzał wieku jest dość duży. W ramach swojej pracy często  zdarza mi się chodzić po całym budynku, bo w prosty sposób sprawia, że spotykam pracownice. Nauczono mnie, że kobiety w drzwiach się przepuszcza i tak też postępuje. 
Pnie 45+ zawsze grzecznie dziękują za ten miły gest. Młodsze kobiety absolutnie nigdy nie mówią dziękuje jakby to był mój obowiązek. Może to mały głupi przykład ale wydaje mi się, że to wiele mówi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odźwierny

Dla mnie nie ma to znaczenia, ale dla kogoś może mieć, więc dodam że formalnie jestem ich przełożonym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odźwierny

Dla mnie nie ma to znaczenia, ale dla kogoś może mieć, więc dodam że formalnie jestem ich przełożonym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dno

jakie wychowanie? starzy orali a dzieci wychowywały niańki albo ulica, albo babcie, bo starzy za granicą lub orali w korpo po 16 godzin..... teraz dzieci nie wychowują rodzice, bardzo rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Odźwierny
55 minut temu, Gość dno napisał:

jakie wychowanie? starzy orali a dzieci wychowywały niańki albo ulica, albo babcie, bo starzy za granicą lub orali w korpo po 16 godzin..... teraz dzieci nie wychowują rodzice, bardzo rzadko

A ja myślę, że to bardziej wpływ trzeciej fali feminizmu i tego, że im się to przecież należy za wieki męskiego ucisku. Że to po prostu mój obowiązek, żeby tam stać i trzymać im drzwi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WygladSieLiczy

Jak byś był przystojny to by dziękowały i jeszcze szeroko się uśmiechały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nvvvnjjj

To dlatego że starsze kobiety są niewidzialne i faceci je często taranuja i nie przepuszczają , i stąd ci dziękują a mloda kobietę każdy przepuści.

Stąd młoda jest na ogół przepuszczają i nic dziwnego że uważa to za normę, bo to powinna być normą ....

A starsza..   tyle razy jest popychana że jak ktoś ją potraktuje dobrze to czuje się doceniona. To powinna być normą a nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nvvvnjjj

Nie powinieneś oczekiwać podziękowań za takie gesty. 

Przepuszczenie kobiety jest normalne. Każdy facet którego znam z wyjątkiem patologii na ulicy.

Nie oczekuj dziekowania bo w tym momencie ty jesteś roszczeniowy. Ten gest jest znany od zawsze i kobiety za niego wcale nie dziękowały kiedyś . Tak jak nie dziękowały za całowanie w rękę. 

      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvv

Ciekawe, bo mi akurat i młode, i stare dziękują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ell.

Po takim fakcie stwierdzac brak kultury i roszczeniowosc - to duzo na wyrost. 

Fakt - nie ujma jest podziekowac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ell.

Po takim fakcie stwierdzac brak kultury i roszczeniowosc - to duzo na wyrost. 

Fakt - nie ujma jest podziekowac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

wezcie nie gadajcie ze kazdy 'facet' przepuszcza, ja jak widze mloda dziewczyne absolutnie nic z tego nie robie i wchodze pierwszy, no dobra troche sie pcham pierwszy, bo odczuwam że jako starszy i mężczyzna to ja powinnem miec przywilej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jjhhgvn

Przecież pisało, każdy z wyjątkiem patologii której nie jest az tak mało.

Luudzie tak robią gdy nikt nie widzi, ale jakby ktoś ze znajomych to zobaczył to byłoby ci głupio. I wyszedł byś źle przy innych.

Właśnie silniejszy facet ze wzgledu na przewagę fizyczna ma przepuszczać kobietę.

Ale tacy jak ty też się zdarzają, pewnie też bijesz do tego bo przecież masz przewagę więc trzeba z niej korzystać .? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 godzin temu, Gość Odźwierny napisał:

Zaobserwowałem dziwne zjawisko, które mówi mi o tym jak roszczeniowe i źle wychowane są dziś młode kobiety. Sprawa jest prosta. Pracuje w firmie gdzie rozstrzał wieku jest dość duży. W ramach swojej pracy często  zdarza mi się chodzić po całym budynku, bo w prosty sposób sprawia, że spotykam pracownice. Nauczono mnie, że kobiety w drzwiach się przepuszcza i tak też postępuje. 
Pnie 45+ zawsze grzecznie dziękują za ten miły gest. Młodsze kobiety absolutnie nigdy nie mówią dziękuje jakby to był mój obowiązek. Może to mały głupi przykład ale wydaje mi się, że to wiele mówi. 

Taki kwiatki są w każdej grupie wiekowej, nie tylko młode, ja mam 22 lata zawsze proszę dziękuję uprzejma uśmiechnięta, widać że ci jakaś kosza dała że się tych młodych uczepiles , jedna czy dwie głupie dziewczyny to nie jest kazda młoda polka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Odźwierny napisał:

A ja myślę, że to bardziej wpływ trzeciej fali feminizmu i tego, że im się to przecież należy za wieki męskiego ucisku. Że to po prostu mój obowiązek, żeby tam stać i trzymać im drzwi. 

Jesteś głupi czy udajesz ? Ja jestem młoda a nie czekam aż ktoś mi drzwi otworzy tylko to robię sama , wymyślasz głupoty bo masz narypane w głowie człowieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
58 minut temu, Gość gosc napisał:

wezcie nie gadajcie ze kazdy 'facet' przepuszcza, ja jak widze mloda dziewczyne absolutnie nic z tego nie robie i wchodze pierwszy, no dobra troche sie pcham pierwszy, bo odczuwam że jako starszy i mężczyzna to ja powinnem miec przywilej?

No i z czego się cieszysz ? To nie znajomość podstawowej kultury , może obiad palcami zresz skoro taki na bakier z wychowaniem jesteś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A ja jestem młoda i nie czekam aż jakiś dzban mi otworzy , jak ma za to oczekiwać całowania po stopach to niech spie//rtala, sztucznej uprzejmości jakiegoś buraka mi nie potrzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Apeluje do was kobiety wy nie oczekiwujcie niczego po tych burakach, lepiej sobie samej otworzyć i nie czekać na łaske bo się będzie kazał w pas kłaniac jak autor , jaki on wielce dobroduszny że odrzwi otworzył ile to wysiłku ile wyrzeczeń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inck

mezczyzni nie dajcie sie tumanic przez aby i straszyc kulturą, bo praktycznie kazda baba chce nagiąc wszystko podswoją dvpe, trzeba byc pacanem zeby przepuszczac tzw 'dame', albo sie klaniac jej, a co to święta? wlasnie odwrotnie, kobieta topoprostu chuciowa roszczeniowa wredna plec i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×