Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jodła123

Jak zajść w drugą ciążę karmiąc piersią

Polecane posty

Gość Gość
16 godzin temu, Gość Vanessa napisał:

A nie zależy? To powiedz mi dlaczego jeszcze nie miałam owulacji a karmię pół roku. Karmiłaś kiedyś? Czytałaś o powrocie płodności?

🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
4 minuty temu, Gość gość napisał:

A skąd wiesz, że nie miałaś owulacji? Może przegapiłaś, a miesiączki nie było? A może nie miałaś owulacji, bo ci się hormony posypały tak jak mnie? Natura wymyśliła to tak, że organizm powstrzymuje się od płodności, kiedy aktualne młode jest cały czas na piersi. Bo młode musi mieć wystarczająco dużo pokarmu. Wystarczy, że zastąpisz jedno kp czymś innym i płodność wraca. Ty karmisz pół roku, lepiej już uważaj. Półroczne dziecko zaczyna mieć zęby, czyli przestaje potrzebować kp jako każdy posiłek i organizm sam może wrócić do płodności nawet jak karmisz wyłącznie kp. Może kp zabezpiecza w 90% w pierwszych 3 miesiącach życia dziecka, ale potem to już loteria. Mleczna krowa po jakimś czasie też zaczyna być płodna. Krowa to też ssak i zasada podobna.

Zgadza się. Po pół roku dieta się zmienia, karmienia są rzadsze i płodność może powrócić.  Wiem, że owulacji nie było bo prowadzę obserwacje. Na razie dwie miesiączki po cyklach bezowulacyjnych. Podejrzewam że w tym miesiącu owulacja już się pojawi i mogłabym zajść w ciążę gdybym chciała. 

Szkoda że autorka się nie odzywa bo my tu gadu gadu trochę obok tematu głównego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 godzin temu, Gość Vanessa napisał:

Wiemy już że niektóre zachodzą podczas karmienia a inne nie.  Skupmy się na tej drugiej opcji. Co zrobić żeby nadal karmić a płodność wróciła? Ja bym doradziła niekarmienie w nocy. Będzie dłuższa przerwa, może hormony ruszą.

A może trzeba zrobić napar z kwiatu paproci i porannej rosy i popluc trzy razy przez lewe ramię 🤣 Może doktorat napisz ze swoich mundrości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
11 minut temu, Gość Gość napisał:

A może trzeba zrobić napar z kwiatu paproci i porannej rosy i popluc trzy razy przez lewe ramię 🤣 Może doktorat napisz ze swoich mundrości. 

A tak konkretnie to co ci nie pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×