Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Jak pozbyć się plam po farbach?

Polecane posty

Gość Gość

Kobietki kochane, macie jakies patenty na pozbycie sie plam po farbach plakatowych? Moj maly artysta ciagle wraca z przedszkola caly w farbach, a ja juz nie mam pomyslu czym to sprac. Zwykle pranie nie pomaga, vanish tez nie. Podzielicie sie doswiadczeniem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rozmawialam z przedszkolanka i fartuszki niestety odpadaja, bo panie nie sa w stanie ubierac w fartuszki wszystkich dzieci. Kochana, wiesz jak swietnie wygladaja zolte i biale plamy na ciemnych ubraniach? 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Rozmawialam z przedszkolanka i fartuszki niestety odpadaja, bo panie nie sa w stanie ubierac w fartuszki wszystkich dzieci. Kochana, wiesz jak swietnie wygladaja zolte i biale plamy na ciemnych ubraniach? 😆

Nie wiedziałam, że te farby mają aż tak trwałe pigmenty : ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

A próbowałaś zapierać to zwykłym mydłem przed wrzuceniem ciuchów do pralki? Najpierw zaprać mydłem, a potem proszek z odplamiaczem do pralki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala

"Plakatówki są trudne do usunięcia z tkanin, dlatego najlepiej jeśli uda Ci się usunąć plamę na świeżo – wypłucz ją pod bieżącą wodą, a następnie wypierz materiał. Jeśli plamy zaschną, należy posmarować je szarym mydłem i pozostawić pod jego działaniem. Po około 12 godzinach zdrap zaschnięte mydło i potrzyj zabrudzone miejsce wodą. Po chwili wypierz ubranie." 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala

Można spotkać w sklepach takie specjalne mydełka odplamiajace... a może spróbuj użyć płynu do mycia naczyń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U córki w żłobku nawet dwulatkom ciocie zakładają fartuszki. Jakieś mizerne to tłumaczenie. 

Na plamy polecam: 1.czysty spirytus (zwłaszcza plamy po flamastrach świetnie puszczają) 2. pasta wybielająca do zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×