Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciaza1

TSH w ciazy

Polecane posty

Gość Ciaza1

Dziewczyny jaki był u Was wynik TSH w ciazy. Ja mam 3.2 i biorę już leki ale endokrynolog powiedział że taki wynik bardzo źle wypływa na dziecko... czy to prawda ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka

Ja miałam 0,005, więc odwrotny problem. Jak masz wątpliwości, to poradź się drugiego lekarza. Niedoczynność tarczycy matki może skutkować opóźnieniem w rozwoju w dziecka, dlatego to takie ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Zaszłam w ciążę z wynikiem 1,410. Lekarz endokrynolog zmienił mi wtedy dawkę leku Euthyrox z 75 na 125 i po miesiącu było 0,236 co dla „normalnej osoby” jest za mało, ale w ciąży są inne widełki i spokojnie mieszczę się w normie. Ostatnio znów byłam u endo. i mam wynik 0,258, następna wizyta dopiero w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Który tc i takie wyniki?

Z tego co mi tłumaczyła endokrynolog, to nie sam poziom TSH, a FT4 (a jego poziom jest zależny bezpośrednio od THS, stąd pilnuje się jego poziomu), który jest bezpośrednio związany z rozwojem dzidziusia. W dodatku kluczowy jest czas do 4. miesiąca ciąży - w czwartym dziecko ma już sprawną własną tarczycę i to z niej reguluje bardziej swoją gospodarkę hormonalną. Ja przez całą ciążę miałam problem z TSH, ale poziom FT4 właśnie był w porządku, mimo to brałam euthyrox, ale właściwą dawkę miałam ustaloną po wielu eksperymentach na początku ostatniego trymestru. Dziecko urodziło się zdrowe 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milamkja

Jestem w 23 tygodniu ciazy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

I cały czas się taki utrzymuje? Też tyle miałam, mimo podawania leków. Na szczęście w trzecim trymestrze ten wynik jest już w normie 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Ciaza1 napisał:

Dziewczyny jaki był u Was wynik TSH w ciazy. Ja mam 3.2 i biorę już leki ale endokrynolog powiedział że taki wynik bardzo źle wypływa na dziecko... czy to prawda ? 

Moim zdaniem niepotrzebnie Cię straszy. Ja widziałam kilku endokrynologów w czasie ciąży i każdy mówił, że optymalnie będzie niżej, ale jeżeli utrzymam TSH poniżej 3 to będzie ok. Kontrolujesz ft4?

W pierwszej ciąży miałam dużo gorsze jazdy z poziomem TSH, dzisiaj córka ma 3 lata, jest zdrowa i bystra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela

Ja miałam 3,0 czyli limit wg mojego laboratorium i wpisali mi niedoczynnosc subkliniczną, dali eutirox 50

 Nie ogarniam czemu, skoro się mieszczę w przedziale, ale łykam 🤷🏻‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Miałam 5 tysięcy i też zakładałam taki wątek z żalu i rozpaczy i mam zdrowe dziecko. Tsh o niczym nie świadczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalalla

 Witam,

Musisz od razu brak odpowiednią dawkę leku i unormować do stałego poziomu. Powiem Ci szczerze, że to jest bardzo ważne. Ja z córką w 10tyg miałam 10,1, potem w 16tyg 6, i ciągle mi skakało nie mogłam tego wyrównać do tych 1,5-2 

Córka jest opóźniona w rozwoju, zaburzenia z spektrum autyzmu, nerwowa, opóźniona o okolo rok w stosunku do swego wieku. Uwierz mi że lekarze bagatelizowali sprawę, dopiero dobra endokrynolog od połowy ciąży mi pomogą ale było już za późno. Skutki tego były widoczne po około roku od narodzin córki a konkretnie już coś mi nie pasowało od urodzenia gdy miała już miesiąc. Nie piszę tego by Cię straszyć. Piszę poprostu jak to wyglądało u mnie. Ale Twoje wartości nie są aż tak drastyczne więc osobiście uważam, że wszystko będzie w najlepszym porządku. 2 miesiące temu urodziłam syna od początku ciąży (leczyłam się po pierwszej) całą ciążę miałam w granicach 1,5-3 i póki co u syna nie widzę nieprawidłowości. Będzie dobrze, ale jak mówię cały czas pilnuj tej tarczycy bo ten hormon może narobić w tak małym organizmie i mózgu ogromne spusztoszenia.

Trzymaj się ciepło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Spokojnie, 10 lat temu chodziłam do ginekologa starej daty, który kompletnie ignorował moje TSH 3,5. A ja nie miałam pojęcia że to za dużo. Dziecko zdrowe i bardzo zdolne.

W drugiej ciąży mój endokrynolog zbijał TSH do około 1-2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Miałam tsh 7 w 8tc. Później Euthyrox. Dziecko z prawie wszystkim do przodu. Z niczym do tyłu w każdym razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×