Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawitaa

Czy jest szansa ze moje dziecko bedzoe zdrowe ??

Polecane posty

Gość Mamawitaa

Nie będę opisywać całej historii choroby. Ale mam pytanie. W 10 tygodniu ciazy moje TSH wynosiło 3.5, w 15 tygodniu 2.0, A w 23 tygodniu 3.2. Czy jest duże prawdopodobieństwo że maluszek będzie się nieprawidłowo rozwijał i będzie miał mocne problemy w nauce ( problemy z inteligencją)? Co myślicie o takim TSH ? Jestem pod kontrolą ginekologa i endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klo

Raczej powiedziałabym na odwrót - jest szansa że będzie chore. Tak statystycznie, to nie reguła. Będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ella

W UK poniżej 4 nie bierze się nawet leków, bo taki poziom uważa się tam za bezpieczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Będzie wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 godzin temu, Gość Mamawitaa napisał:

Nie będę opisywać całej historii choroby. Ale mam pytanie. W 10 tygodniu ciazy moje TSH wynosiło 3.5, w 15 tygodniu 2.0, A w 23 tygodniu 3.2. Czy jest duże prawdopodobieństwo że maluszek będzie się nieprawidłowo rozwijał i będzie miał mocne problemy w nauce ( problemy z inteligencją)? Co myślicie o takim TSH ? Jestem pod kontrolą ginekologa i endokrynologa.

Ja mam niedoczynnosc tarczycy, ktora oczywiscie objawila sie w czasie ciazy i corka zdrowa- jezeli jestes pod opieka lekarzy i bierzesz na to leki to bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalalla

Witam,

Musisz od razu brak odpowiednią dawkę leku i unormować do stałego poziomu. Powiem Ci szczerze, że to jest bardzo ważne. Ja z córką w 10tyg miałam 10,1, potem w 16tyg 6, i ciągle mi skakało nie mogłam tego wyrównać do tych 1,5-2 

Córka jest opóźniona w rozwoju, zaburzenia z spektrum autyzmu, nerwowa, opóźniona o okolo rok w stosunku do swego wieku. Uwierz mi że lekarze bagatelizowali sprawę, dopiero dobra endokrynolog od połowy ciąży mi pomogą ale było już za późno. Skutki tego były widoczne po około roku od narodzin córki a konkretnie już coś mi nie pasowało od urodzenia gdy miała już miesiąc. Nie piszę tego by Cię straszyć. Piszę poprostu jak to wyglądało u mnie. Ale Twoje wartości nie są aż tak drastyczne więc osobiście uważam, że wszystko będzie w najlepszym porządku. 2 miesiące temu urodziłam syna od początku ciąży (leczyłam się po pierwszej) całą ciążę miałam w granicach 1,5-3 i póki co u syna nie widzę nieprawidłowości. Będzie dobrze, ale jak mówię cały czas pilnuj tej tarczycy bo ten hormon może narobić w tak małym organizmie i mózgu ogromne spusztoszenia.

Trzymaj się ciepło. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Jak jestes pod opieka endokrynologa to powinno byc dobrze. Pozdrawiam cieplo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags

Mialam w ciazy TSH 3.5 bralam leki. Moj synek jest zdrowy. Ma 13 miesiecy i juz biega. Mialam z nim problemy ale nie byly powiazane z moimi klopotami z tarczyca. To nie jest na tyle wysoki poziom bys musiala sie martwic. Sa kraje gdzie lekarz widzac taki wynik tylko wzruszy ramionami i uzna go za prawidlowy. Z malenstwem wszystko bedzie ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

Jak ja chodziłam w ciąży 12 lat temu to norma była do 10!!5 lat temu do 5 a teraz znów zanizyli. W każdej ciąży miałam wahania tsh

CZY WY DO KURR NĘDZY NIE ROZUMIECIE ŻE TSH NIC NIE OZNACZA? 

Jak pozostałe badania? 

Mam trójkę dzieci. Wszystkie zdrowe. W ostatniej ciąży miałam 10tys jak robili mi badania. Pod koniec ciąży nie brałam w ogóle leków bo wyniotowalam po nich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×