Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lunaaa91

Jak interpretować wynik beta HCG?

Polecane posty

Gość Lunaaa91

Cześć dziewczyny, pomóżcie bo zglupieję! Ostatnią miesiączkę miałam 22.11 cykle ok. 26 dniowe, testy ciążowe wychodzą z bardzo bladą drugą kreską. Wczoraj zrobiłam bhcg z krwi, wynik 47 mIU/ml, według internetu wskazuje na to, ze jestem w ciąży. Jednak potem zerknelam w wynik w pdf i tam są już podane zupelnie inne normy. 

Kobiety nie będące w ciąży < 5

> lub = 25 - powtórzyć badanie po upływie min. 48h

1-10 tydz. 202 - 231 000

Dalej jeszcze wyzsze wartości, więc sama nie wiem jak podporządkować turaj mój wynik... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wczesna ciaza, powtorz badanie za 48h a powinno byc wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lunaaa91

Dzięki, tylko kurczę nie kumam czemu te widełki z laboratorium są takie dziwne... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lunaaa91

Czy wedlug tej rozpiski na wyniku nie powinnam miec bety ponad 200?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziwne te widełki faktycznie, przecież w 1 i 2 tygodniu jeszcze technicznie nie jesteś w ciąży, więc skąd miałaby być taka beta.

Twój wynik pasuje do dat, które podajesz. Możesz tę betę powtórzyć, ale ja w żadnej ciąży tego nie robiłam, żaden lekarz nie zalecał. Jeżeli nie dzieje się nic złego (typu bóle, krwawienia) to możesz poczekać spokojnie do mniej więcej 7 tygodnia i wtedy pójść do ginekologa. Powinnaś już wtedy usłyszeć serduszko:) Możesz też za np. tydzień powtórzyć test sikany, powinna być już konkretniejsza kreska. 

Wszystko to zakładając, że jesteś zdrowa, nie masz za sobą poronień, pustego jaja, ciąży pozamacicznej itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie ważne ile masz ważne jak przyrasta. Jedna ma 50 druga 250 a obydwie będą w 5 tyg ciąży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie ważne ile masz ważne jak przyrasta. Jedna ma 50 druga 250 a obydwie będą w 5 tyg ciąży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Dziwne te widełki faktycznie, przecież w 1 i 2 tygodniu jeszcze technicznie nie jesteś w ciąży, więc skąd miałaby być taka beta

Beta rośnie dopiero kiedy jajeczko się zagniezdzi,  1-2 tydzień na wynikach to faktycznie 3-4 Z miesiączki. 
 Podobnie działa clear blue digital, ten co pokazuje tygodnie. Wynik 1-2 z okienka to 4tydzien na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lunaaa91

Dzis beta wyszła mi 176,8 czyli przyrost jest dobry, tylko nadal nie mieszczę się w widełki laboratorium, w którym robię badania. Ale chyba jest ok skoro rośnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
2 minuty temu, Gość Lunaaa91 napisał:

Dzis beta wyszła mi 176,8 czyli przyrost jest dobry, tylko nadal nie mieszczę się w widełki laboratorium, w którym robię badania. Ale chyba jest ok skoro rośnie? 

Jest super. Ważny jest przyrost a nie widełki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lunaaa91

Ok dzięki bardzo!! Powtarzać jeszcze betę czy po prosty zapisać się do lekarza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
22 godziny temu, Gość Lunaaa91 napisał:

Czy wedlug tej rozpiski na wyniku nie powinnam miec bety ponad 200?

Ta rozpiska ma taki szeroki margines że ciężko się wstrzelić gdziekolwiek. Odczekaj Z 2 tygodnie i idź na usg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Lunaaa91 napisał:

Ok dzięki bardzo!! Powtarzać jeszcze betę czy po prosty zapisać się do lekarza? 

Zależy ile u cb się czeka na wizytę, ale jak beta poniżej 1000 to usg ci nie zrobią, każą ci wrócić za tydzień/ dwa. Jak będzie  powyżej 1000 to już zobaczysz  pęcherzyk. Jeśli masz więcej cierpliwości poczekaj jesczze na serduszko. Moje Już biło w 6tyg (5+3) ty widzę Również masz krotkie cykle więc Też powinno być szybciutko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lunaaa91

Dzieki! Właśnie się zapisalam do lekarza, dopiero na 7 stycznia, wiec troszkę muszę poczekać zeby być pewna na 100 %. Myslicie ze w pon. powtarzac jeszcze bete? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
35 minut temu, Gość Gosc napisał:

Zależy ile u cb się czeka na wizytę, ale jak beta poniżej 1000 to usg ci nie zrobią, każą ci wrócić za tydzień/ dwa. Jak będzie  powyżej 1000 to już zobaczysz  pęcherzyk. Jeśli masz więcej cierpliwości poczekaj jesczze na serduszko. Moje Już biło w 6tyg (5+3) ty widzę Również masz krotkie cykle więc Też powinno być szybciutko 

U mnie beta kilka dni przed wizyta u lekarza wynosila 19500 a lekarz na usg niewiele widzial, kazal mi przyjsc za 2 tyg zobaczyc czy rozwinie sie ciaza. 2 dni po wizycie powtorzylam bete wynosila juz 65000 wiec w dniu badania powinna byc oo 30000-40000 takze duzo zalezy od lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
37 minut temu, Gość Lunaaa91 napisał:

Dzieki! Właśnie się zapisalam do lekarza, dopiero na 7 stycznia, wiec troszkę muszę poczekać zeby być pewna na 100 %. Myslicie ze w pon. powtarzac jeszcze bete? 

Myśle że nie, czekaj cierpliwie, jesczze nie tyle będziesz czekac przez te 9 miesięcy 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
18 minut temu, Gość Gość napisał:

U mnie beta kilka dni przed wizyta u lekarza wynosila 19500 a lekarz na usg niewiele widzial, kazal mi przyjsc za 2 tyg zobaczyc czy rozwinie sie ciaza. 2 dni po wizycie powtorzylam bete wynosila juz 65000 wiec w dniu badania powinna byc oo takze duzo zalezy od lekarza. 

Albo od sprzętu. Ciężko uwierzyć mi w to żeby specjalista tak dużego zarodka nie widział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Albo od sprzętu. Ciężko uwierzyć mi w to żeby specjalista tak dużego zarodka nie widział 

Sprzet ma dobry, usg 3d, 4d robi wiec raczej sprzet ok tylko chyba oko juz nie to, bo ginekolog ok 75 lat. Bardzo mnie wystraszyl, nie kazal mi sie cieszyc, bo on tam widzial pusty pecherzyk, a jak mu powiedzialam, ze robilam bete i mialam wynik prawie 20000 to tez stwierdzil, ze dziwne, bo na usg powinno juz byc swietnie widac. A teraz mam juz 30 tydz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
22 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Albo od sprzętu. Ciężko uwierzyć mi w to żeby specjalista tak dużego zarodka nie widział 

Sprzet ma dobry, usg 3d, 4d robi wiec raczej sprzet ok tylko chyba oko juz nie to, bo ginekolog ok 75 lat. Bardzo mnie wystraszyl, nie kazal mi sie cieszyc, bo on tam widzial pusty pecherzyk, a jak mu powiedzialam, ze robilam bete i mialam wynik prawie 20000 to tez stwierdzil, ze dziwne, bo na usg powinno juz byc swietnie widac. A teraz mam juz 30 tydz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 godzin temu, Gość Lunaaa91 napisał:

Dzieki! Właśnie się zapisalam do lekarza, dopiero na 7 stycznia, wiec troszkę muszę poczekać zeby być pewna na 100 %. Myslicie ze w pon. powtarzac jeszcze bete? 

Nie. Po co? Dziecko rozwija się całą ciążę, a potem większość  życia.  Codziennie będziesz robiła potem usg? Ciąża to cierpliwie oczekiwanie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×