Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Dziecko z domu dziecka na swieta

Polecane posty

Gość Gość
8 minut temu, Gość gość napisał:

Tak, pomysł jest zły i cieszę się że większosc ludzi potrafi jednak myśleć. Że większość jednak rozumie że takie coś wrażliwemu dzieciakowi może złamać serce. A ja chciałabym też pokazać wam jeszcze inną stronę tego medalu. Takie dzieciaczki chociaż małe to nie zawsze są potulne sierotki. Równie dobrze mogą być agresywne, niegrzeczne i zbuntowane, i wcale nie muszą wam okazywac wdzięcznosci za wasze ''dobre serca''. Moja kuzynka jest wychowawczynią w domu dziecka i wiele historii by wam mogła opowiedziec w tym temacie. W każdym raazie pomysł jest zły. 

Tez o tym pomyslalam. Poza tym to trzy dni - dla takiego maluszka po przejsciach to potworny stres, a nie tylko radosc i zabawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
1 godzinę temu, brokentiger87 napisał:

dziecko jest prawem naturalnym własnością rodziców, nie zasr;a;nego państwa.

Dziecko to nie rzecz by moglo byc wlasnoscia. Jezeli zyje w patologicznej rodzinie, jest zaniedbane, katowane, wykorzystywane, dreczone psychicznie i fizycznie to wrecz musi zostac odebrane rodzinie i umieszczone w placowce lub rodzinie zastepczej ktore beda dla niego lepszym miejscem do zycia niz dom rodzinny. Tak to dziala w spoleczenstwie. Trzeba otaczac troska najslabszych jego czlonkow. Czasem w tak drastyczny sposob. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dużo lepiej dla dzieci byłoby zorganizować im zabawę choinkowa albo zabrać gdzieś na zabawę karnawałową z prezentami i Mikołajem. Zabieranie do domu na kilka dni obcego dziecka to jakiś absurd i bardzo trudna sytuacja dla obu stron, dla dziecka stres. Kiedyś byłam wiele lat wolontatiuszem w domu dziecka i nie było opcji zabierania dziecka na noc, nawet dla wolontariuszy, którzy znali dziecko od lat. Teraz czasy się zmieniły, chyba nie na lepsze 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Wlasnie obejrzalam reklame, ktorej przeslaniem bylo to, aby wziac dziecko na swieta z domu dziecka. W pierwszej chwili pomyslalam, ze wspaniala akcja, ale... JSwego czasu czesto bywalam w pobliskim domu dziecka, te maluszki sa tak spragnione czulosci, ze serce peka. Czy myslicie, ze to dobry pomysl dac dziecku "dom" tylko na 3 dni? 

OJP, pomysł z dudy totalnie.

Poza tym - kompletnie nierealny, dziecko to nie szczeniaczek, którego się weźmie, cyknie parę fotek i odstawi do bidula, żeby SOBIE poprawić samopoczucie i pokazać innym jaka to nie jestem zajebiście empatyczna. Taka nowelka kiedyś była, Konopnickiej chyba "Dobra Pani" - wypisz wymaluj jak ten przypadek. 

Nie mówiąc już o tym, że nikt obcym ludziom dzieciaka nie wyda ot tak, jak paczkę. Przepisy i odpowiedzialność prawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ja też bym sobie wzięła dwójkę takich dzieci. Bo dzieci na święta to radość, zabawa. Moje wchodzą w wiek dojrzewania i nie chcą już tak się domu trzymać i pomagać w kuchni. A takie szkraby to i choinkę pomogą ubrać, dom ustroić, ciasteczka upiec. Radość dla obu stron. Na pewno chciałyby na zakupy pojechać ze mną i z mężem, bo nasze już nie chcą z nami. Ja bym sobie wzięła. 

A jakby te dzieci nie miały jednak ochoty radośnie piec z tobą ciasteczek ani sprzątać chałupy, to w trymiga z powrotem do domu dziecka  wymienic na lepsze modele, które spełnią twoje wyobrażenie o radosnych pracowitych sierotkach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Witajcie drogie Panie. 

Wlasnie obejrzalam reklame, ktorej przeslaniem bylo to, aby wziac dziecko na swieta z domu dziecka. W pierwszej chwili pomyslalam, ze wspaniala akcja, ale... Jak potem takie dziecko znow odstawic do tego domu dziecka? Czy to nie bedzie dla takiego dziecka tragiczne przezycie pobyc kilka dni w normalnej, kochajacej sie rodzinie, poczuc te cieplo, ktore potrwa trzy dni? Czy nie odczuje za bardzo, co je w zyciu omija? Swego czasu czesto bywalam w pobliskim domu dziecka, te maluszki sa tak spragnione czulosci, ze serce peka. Czy myslicie, ze to dobry pomysl dac dziecku "dom" tylko na 3 dni? 

Gdzie takie reklamy lecą? W Polsce? tvp czy tvn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loco
7 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ja też bym sobie wzięła dwójkę takich dzieci. Bo dzieci na święta to radość, zabawa. Moje wchodzą w wiek dojrzewania i nie chcą już tak się domu trzymać i pomagać w kuchni. A takie szkraby to i choinkę pomogą ubrać, dom ustroić, ciasteczka upiec. Radość dla obu stron. Na pewno chciałyby na zakupy pojechać ze mną i z mężem, bo nasze już nie chcą z nami. Ja bym sobie wzięła. 

No i mamy take naiwne stereotypy o dzieciach z domu dziecka jaka spragnionych miłości 'szkrabach' a potem zonk.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×