Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hajw

Wierzę w was!

Polecane posty

Gość Hajw

Dziewczynki wierzę w waszą mądrość i różnorodność! W piątek byłam u lekarza specjalisty i niestety wytoczył pismo do mojego ginekologa, o CC (jak najszybsze) ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Niestety marzenie o KP idzie na bok, bo muszę zacząć przyjmować leki których przy karmieniu nie wolno brać.. jak to w końcu jest z MM? Jakiej firmy jest najlepsze? Jest mnóstwo rodzajów i powiem, że zaczynam głupiec. Wiem, że dziecko też musi je przyjąć, ale fajnie mieć już przygotowana pierwszą wersję. A w Internecie dużo opcji zaczyna się jako "mleko do dokarmiania, mleko od któregoś miesiąca". Plus witamina d? W gabinecie było pełno ulotek, a szczerze zapomniałam zapytać czy należy ją przyjmować. No i podgrzewacze czy inna opcja dostarczenia ciepłej "wody". Jak odwiedzałam siostrę na oddziale to raczej ten stolik koło łóżka był malutki, a kontakt daleko.. a znowu nie wiem czy próbować przed czasem robić mleko czy czekać aż się obudzi? 

Poradzicie mi, bo próbuje zabić stres nie myśląc o CC 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Er123

Ogólnie zasada jest taka: Jak toleruje, chętnie pije, dobre kupki/tyle ile trzeba i dobrze na tym mleku przybiera to to jest to mleko i nie należy kombinować.

Ja kupiłam mleko Nan optipro i dziecko mi dobrze na tym funkcjonowało- kupiłam też w zapasie mleko innej marki tak na wszelki wypadek jakby nie tolerowało/coś się działo.

Nie daj się zwariować-MM to to nie jest fizyka nuklearna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wszystkie mm są oznaczone cyframi i nr 1 to są mleka od urodzenia do 6m. Ich składy są podobne. Tak jak zostało napisane wyżej, jak dziecko toleruje i przybiera to jest ok. I jeszcze jedna sprawa - przez kilka pierwszych miesięcy życia układ pokarmowy dziecka jest niedojrzały, jazdy z brzuszkiem, kupami, gazami, kolki, ulewanie - to wszystko popularne problemy, które, jeżeli nie mają jakiegoś ekstremalnego nasilenia, to nie muszą świadczyć o tym, że mleko które podajesz jest złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jeżeli chodzi o Wit D to przy wypisie ze szpitala powinnaś dostać zalecenia, standardowo jest chyba 400 jednostek dziennie, kupujesz w aptece w postaci kropli i dajesz (wygodna jest wit D z pompką, ale dość drogo wychodzi).

W wielu szpitalach dają mleka w butelkach, gotowe do podania, otwierasz i karmisz. Niestety raczej dają je w temperaturze pokojowej, niby można, tylko jakoś świadomość że dziecko pije takie zimne... Mleko w proszku robi się szybko, raczej nie ma potrzeby robić go przed obudzeniem dziecka. Podgrzewaczy nigdy nie używałam, zawsze gorąca woda z czajnika (ok 1/3 objętości) plus przegotowana wystudzona (2/3 objętości).

Też mam CC za parę dni (ale to już drugie) i chociaż nie jest to łatwe, to do przeżycia, trzymam za Was kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haiw

Dziękuję kochane jesteście! Myślałam o tym żeby nie przeszkadzać maluchom i mamom po porodzie z kręceniem się i nigdy nie wiadomo na jakie położne się trafi, też ludzie i też mogą być zmęczone. Nie powiem boje się CC, ale chyba dlatego że w życiu nie miałam żadnej interwencji do ciała. Również życzę powodzenia i zdrówka! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×