Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Ja, on jego była i przyjaciele

Polecane posty

Gość Gosc

Witajcie. Jestem w związku od ponad półtora roku, od niedawna mieszkam z partnerem. Ogólnie układa się między nami, ale...

Przy mnie partner się rozwinął, namawialam go i wspierałam do osiagniecia awansu, zmienil styl zycia z imprezowicza lubiacego wypic w faceta prawie niepijacego, dbajacego o siebie. Dostal awans, wzrosly mu zarobki, stwierdzil ze czas na zakup mieszkania dla nas.

Znajomi mojego partnera- para, przyjaźnia się z jego była dziewczyna, z ktora byl w zwiazku 3lata wczesniej( po niej spotykal sie z innymi) był zareczony natomiast po kilku latach związku zerwał zaręczyny i zerwał z nia. Mnie jego przyjaciele nie lubia. Daja mi to odczuc. Od momentu jego awansu, jego zmiany, pojawila sie byla. Przy każdym spotkaniu wspominają jak to z jego była dobrze się bawili, jaka ona jest wspaniała itp. Ja nie reaguje. Zaczęły się posty na portalu z nia, ze wspólnych imprez. Mój partner często odwiedza tych znajomych czemu się nie sprzeciwiam, ale wiem że rozmawiają o niej. Ostatnio polecili nam film na wieczór, o mężczyźnie który zostawia partnerkę i wraca do bylej z ktora byl zareczony- przypadek?

W okresie świąt pojechaliśmy na wycieczkę, mieliśmy wspinać się na pewna wysokość - ja mam lek wysokości, paniczny lęk, mimo to próbowałam się przełamać, do momentu w którym spojrzałam w dół- przerazilam się tak że nie mogłam się ruszyć, chciałam zejść- na co wieczorem gdy wyszliśmy na drinka mój partner z wyrzutem powiedzial ze : miał mi tego nie mówić, ale jego była bala się wysokości jak ja, ale mu zaufała i wspiela się z nim - ja widocznie mu nie ufam. Byłam w szoku. 

Doradzcie mi jak na to wszystko reagować, czuje się jak w trójkącie. Coraz częściej się kłócimy, a on wtedy jedzie do przyjaciół. Co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Powiedz mu że cię boli, że wspomina o byłej i jeśli mu zależy na tobie to niech to samo powie znajomym. Nie jesteście dziećmi żeby bawić się w takie gierki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Powiedzialam mu to, ale podzilalo przez chwilę, stwierdzil ze ich zna dluzej niz mnie- to zdanie też mnie zdziwilo. Ta dziewczyna nie odpuszcza, dopóki on mnie nie poznal, nie zmienil sie, nie przedstawil znajomym, nie było jej w jego życiu. Pojawiła się "po latach". Najczęściej to przyjaciółka o niej wspomnia, dzwoni do niego ciągle potrzebuje jakiejś przyslugi. Usiłuje nas sklocic, mnie przedstawia w złym świetle. Komentuje każdy mój ruch, wiem że on opowiada o naszych sprzeczkach i ona zawsze stwierdza że wina jest po mojej str. Naprawde nie wiem juz co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Powiedzialam mu to, ale podzilalo przez chwilę, stwierdzil ze ich zna dluzej niz mnie- to zdanie też mnie zdziwilo. Ta dziewczyna nie odpuszcza, dopóki on mnie nie poznal, nie zmienil sie, nie przedstawil znajomym, nie było jej w jego życiu. Pojawiła się "po latach". Najczęściej to przyjaciółka o niej wspomnia, dzwoni do niego ciągle potrzebuje jakiejś przyslugi. Usiłuje nas sklocic, mnie przedstawia w złym świetle. Komentuje każdy mój ruch, wiem że on opowiada o naszych sprzeczkach i ona zawsze stwierdza że wina jest po mojej str. Naprawde nie wiem juz co robic.

Dorosnąć i przestać zwierzać się na forum z intymnych spraw a poruszać je tylko z zainteresowaną osobą lub terapeutą, czy przyjaciółką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A tu jest jakiś limit wiekowy? Posty swiadcza o niedojrzalosci? Sądzę, że to ty powinnaś dorosnąć i zrozumieć, ze ludzie maja roznego rodzaju problemy, o których nie chcą rozmawiać z bliska osoba - po to ktos wymyslil forum - by pytac o opinie, zdanie innych ludzi. 

Chyba od tego jest to forum, żeby pytać, żeby rozmawiać i poznawać opinie osób postronnych - nie właśnie przyjaciółki, która zawsze będzie po mojej stronie i nie będzie mieć zdrowego wgladu na sytuację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie to początek końca. Jeśli facet ma jeszcze jakiś sentyment do byłej to nie wróżę wspólnej przyszłości .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie wiem czy ma sentyment. Mam wrażenie, ze to jego znajomi usilnie przekonują go do powrotu do bylej - znają się od początku zawsze wszędzie razem imprezowali- on im opłacał różne atrakcje. Jego znajomy gdy mnie zobaczył był w szoku i skomentował do mojego partnera, co taka "laska" z nim robi, nie chce pisać jak zareagowała na to jego partnerka. 

Od ich rozstania minęły ponad 3lata. Dla mnie to również dziecinada, mówiłam o tym partnerowi. On stwierdzil, ze to przeszłość. Ale te słowa, porównywania, opowieści znajomych jak swietnie się bawią z jego była- to wszystko zaczęło się gdy tylko dostał awans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×