Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ania

SKROBANKA

Polecane posty

Gość Ania

Zanim mnie zjedziecie, chce żebyście wiedzieli, ze naprawdę nie miałam innego wyboru. Aborcji dokonalam w swoim domu, samodzielnie, ponieważ nie miałam wystarczających środków na pobyt w klinice oraz dojazd do niej. Tabletki kupiłam przez internet na jednej stronie, która jest popularna w UK (tam tez obecnie mieszkam) 
Oczywiście była to wpadka, chłopaka znałam ale nie byłam z nim długo i prawdę mówiąc nie chciałam z nim wiązać żadnej przyszłości.
wiedziałam, ze gdyby dowiedział sie ze zostanie ojcem wyśmiałby mnie w twarz i zostawił, ja sama tez nie miałam żadnej możliwości. Racja mogłabym je po ciazy oddać do adopcji, ale przez moje problemy zdrowotne nie wiem czy bym była nawet w stanie donosić ta ciąże, a lepiej ze zrobiłam to szybciej i przynajmniej to dziecko nie czulo bolu, bo było plodem i chyba lepiej ze zrobiłam to będąc w 3tc niż dalej, prawda? Zabezpieczalam sie, jednak antykoncepcja zawiodła (prezerwatywy) 
Mimo ze juz minęło kilka dni od tej sytuacji, mam wyrzuty sumienia - prędzej czy później dziecko umarłoby, ja mu oszczędziłam tylko bolu, nie wiem co robić, przytłaczają mnie te myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

I po co to opisujesz? Żeby cię ludzie pochwalili że dobrze zrobiłaś? Nie, nie zrobiłaś dobrze i nie masz na to żadnego usprawiedliwienia. Do końca życia będzie ci towarzyszyła myśl że zabiłaś swoje dziecko. Może jako tako się pozbierasz a może wpadniesz w depresję. Módl się do Boga o wybaczenie i siły na dalsze życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolz
1 minutę temu, Gość Vanessa napisał:

I po co to opisujesz? Żeby cię ludzie pochwalili że dobrze zrobiłaś? Nie, nie zrobiłaś dobrze i nie masz na to żadnego usprawiedliwienia. Do końca życia będzie ci towarzyszyła myśl że zabiłaś swoje dziecko. Może jako tako się pozbierasz a może wpadniesz w depresję. Módl się do Boga o wybaczenie i siły na dalsze życie. 

nie zabiła dziecka tylko plod, wiec nic nie czulo 
blagam was nie mylcie pojec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
Przed chwilą, Gość lolz napisał:

nie zabiła dziecka tylko plod, wiec nic nie czulo 
blagam was nie mylcie pojec 

A płód to co to jest? Człowiek w początkowej fazie rozwoju. Jeśli cię zabiję pod narkozą to jest ok bo nic nie czułaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coXDDDDDDDDDD
2 minuty temu, Gość Vanessa napisał:

A płód to co to jest? Człowiek w początkowej fazie rozwoju. Jeśli cię zabiję pod narkozą to jest ok bo nic nie czułaś?

tak tępaczko, z ta różnica ze człowiek może podczas narkozy sie obudzić a plod mając tydzień nic ... nie czuje w przeciwieństwie do dziecka w brzuchu które ma juz 7-9 miesięcy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
27 minut temu, Gość Ania napisał:

. Aborcji dokonalam w swoim domu, samodzielnie, ponieważ nie miałam wystarczających środków na pobyt w klinice oraz dojazd do niej. Tabletki kupiłam przez internet na jednej stronie, która jest popularna w UK (tam tez obecnie mieszkam) 

W UK aborcja jest legalna i bezpłatna, więc nie wiem po co robiłaś to sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LanaBanana

Jezeli mieszkasz w UK to zglos sie na 'talking terapies' u GP, sa za darmo. Nie zadreczaj sie, to w niczym nikomu nie pomoze. Pozdrawiam i trzymaj sie mocno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

W UK aborcja jest legalna i bezpłatna, więc nie wiem po co robiłaś to sama.

Może nie wiedziała? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

przecież to prowokacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 minut temu, Gość Vanessa napisał:

A płód to co to jest? Człowiek w początkowej fazie rozwoju. Jeśli cię zabiję pod narkozą to jest ok bo nic nie czułaś?

Tak, płód to człowiek, ba-zygota to człowiek, a wiesz ze do któregos tam miesiąca życia lekarze nie ratują wczesniaków ? Znaczy tygodniowy płód to dziecko wg was, a 4-miesięczniak nie? Moze apelujcie raczej by ratowali takie bardzo wczesne wczesniaki? chyba ze dla was człowiek dopóki siedzi w macicy, potem juz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:
9 minut temu, Gość Gość napisał:

W UK aborcja jest legalna i bezpłatna, więc nie wiem po co robiłaś to sama.

Może nie wiedziała

To mogła sprawdzić w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

przecież to prowokacja

jasne ze tak. w uk nie ma problemu z aborcją, a ona niby tabsy wzięła i depresje ma, haha. Napisała ze jest w uk zeby nikt jej nie zgłosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wika
25 minut temu, Gość lolz napisał:

nie zabiła dziecka tylko plod, wiec nic nie czulo 
blagam was nie mylcie pojec 

Jak może nic nie czuć skoro żyje? Nawet jak to jest zlepek komórek to  jest to poczatek życia! A komorka to najmniejsza strukturalna i funkcjonalna jednostka organizmów żywych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greg

Szkoda, że aborcja nie jest dozwolona dożywotnio. Bo jak patrzę na pewne osoby to mam chęć jej dokonać.

Każdy ma sumienie i każdego rusza co innego. Dzieci szczerze nienawidzę i jeżeli ktoś miałby umrzeć przy porodzie lub płód byłby obciążony wadami to jest to zrozumiane.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beka
10 minut temu, Gość Wika napisał:

Jak może nic nie czuć skoro żyje? Nawet jak to jest zlepek komórek to  jest to poczatek życia! A komorka to najmniejsza strukturalna i funkcjonalna jednostka organizmów żywych.

może czuje, ale co mu z tego bolu, który jest chwilowy i mija i juz nigdy nie będzie musiał cierpiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
32 minuty temu, Gość Wika napisał:

Jak może nic nie czuć skoro żyje? Nawet jak to jest zlepek komórek to  jest to poczatek życia! A komorka to najmniejsza strukturalna i funkcjonalna jednostka organizmów żywych.

Tak to może nie czuć... Poczytaj najpierw troche A dopiero później sie wypowiadaj. Co prawda serce zaczyna bić ok. 4-5 tygodnia ale układ nerwowy wyksztalca sie później...jeśli to nie prowokacja to do autorki: kilka dni to bardzo wcześnie... Ja miałam tak że przez pierwsze dni starałam sie o tym nie myśleć, tłumaczylam sobie ze zrobiłam dobrze (byłam w podobnej sytuacji co ty), wyrzuty sumienia przyszły dużo później. Teraz, ponad rok po zdarzeniu prawie o tym nie myśle chociaż wiem że zawsze bede pamietala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
19 minut temu, Gość beka napisał:

może czuje, ale co mu z tego bolu, który jest chwilowy i mija i juz nigdy nie będzie musiał cierpiec?

Każdy człowiek cierpi czasami więc się pozabijajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
39 minut temu, Gość gość napisał:

Tak, płód to człowiek, ba-zygota to człowiek, a wiesz ze do któregos tam miesiąca życia lekarze nie ratują wczesniaków ? Znaczy tygodniowy płód to dziecko wg was, a 4-miesięczniak nie? Moze apelujcie raczej by ratowali takie bardzo wczesne wczesniaki? chyba ze dla was człowiek dopóki siedzi w macicy, potem juz nie

Wydaje mi się, że coraz więcej takich wcześniaków się ratuje ale są przecież jakieś granice. Żaden inkubator nie zastąpi macicy w tak wczesnym stadium. Porażające jest to że w niektórych krajach dzieci w tym samym wieku są ratowane jako wcześniaki i abortowane jako niechciane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie zadreczaj się, też zrobiłam to we wczesnej ciąży. To nie jest jeszcze dziecko i nie daj sobie tego wmówić!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
14 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie zadreczaj się, też zrobiłam to we wczesnej ciąży. To nie jest jeszcze dziecko i nie daj sobie tego wmówić!!! 

No to co to było? Kocię? Szczenię? Może nie dziecko a morula, blastocysta, płód. Tak czy inaczej człowiek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Vanessa napisał:

No to co to było? Kocię? Szczenię? Może nie dziecko a morula, blastocysta, płód. Tak czy inaczej człowiek

a kociak czy szczeniak nie odczuwa bólu tak jak dziecko? jak teraz wylecisz z tym ze nie bo to tylko zwierze i ono nie czuje to dalsza dyskusja z toba nie ma sensu 

blagam laska doinformuj sie na nastepny raz, płód jest człowiekiem w późniejszej fazie, na samym poczatku jest tylko zlepkiem komórek i wlasnie wtedy wiekszosc kobiet go usuwa zeby miec komfort psychiczny ze nie zabiły DZIECKA bedac w 4 msc ciazy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Vanessa napisał:

A płód to co to jest? Człowiek w początkowej fazie rozwoju. Jeśli cię zabiję pod narkozą to jest ok bo nic nie czułaś?

A jak robisz jajecznice to zabijasz kurczaka? A facet podczas masturbacji morduje dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
14 minut temu, Gość gość napisał:

a kociak czy szczeniak nie odczuwa bólu tak jak dziecko? jak teraz wylecisz z tym ze nie bo to tylko zwierze i ono nie czuje to dalsza dyskusja z toba nie ma sensu 

blagam laska doinformuj sie na nastepny raz, płód jest człowiekiem w późniejszej fazie, na samym poczatku jest tylko zlepkiem komórek i wlasnie wtedy wiekszosc kobiet go usuwa zeby miec komfort psychiczny ze nie zabiły DZIECKA bedac w 4 msc ciazy 

Oczywiście że zwierzę też odczuwa ból.

Dorośli ludzie to też zlepki komórek tyle że jest ich więcej i są lepiej zorganizowane. Jak to jest że ten zlepek komórek jest wg ciebie na późniejszym etapie człowiekiem. Czemu z tego zlepka nie powstanie jakaś małpka? Może dziecka czteroletniego też nie uznamy za człowieka bo jest jeszcze niedojrzałe i wszystko w nim nie funkcjonuje jak u dorosłego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
19 minut temu, Gość Gość napisał:

A jak robisz jajecznice to zabijasz kurczaka? A facet podczas masturbacji morduje dzieci?

A słyszałeś o czymś takim jak gamety? Czy facet w trakcie masturbacji wydala plemniki czy zygoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mistrz joga

po pierwsze, to co zrobiłaś, to nie skrobanka, więc nie wiem, dlaczego to tak nazywasz. to wymuszone poronienie.

po drugie, jak ktoś wspomniał, w uk jest legalna i bezpłatna aborcja, a do tego wsparcie psychologiczne.

po trzecie, uspokój się, bo sama ciąża to już pewne zmiany hormonalne, które zresztą wy kobiety przechodzicie często i gęsto, a po tabletce po z podobnego względu możesz mieć zaburzenia nastroju. nie mówiąc już o samym fakcie odpowiedzialności za tę decyzję.

po czwarte, seks prowadzi do ciąży, jest przyjemnością, ale też wymianą genetyczną już na poziomie emocjonalnym (współżycia), co zostało naukowo udowodnione. więc teoretycznie nie powinno się uprawiać seksu z partnerem, z którym nie wiąże się absolutnie żadnej przyszłości.

wpadka to wpadka. przy czym usprawiedliwianie swojej decyzji, choćby było w stu procentach logiczne, jest racjonalizacją. czyli posługujesz się intelektem, żeby wyleczyć się z emocji, a to tak nie działa. i tak będziesz odczuwać emocje. no ale nietrudno mi wyobrazić sobie beznadzieję życia związanego z partnerem, z którym nie chce się spotykać, wspólne wychowywanie z nim dziecka, albo właśnie trudności samotnej matki i dziecko wychowywane bez ojca.

po piąte, nie wiem, co jeszcze powiedzieć. bądź dzielna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Vanessa napisał:

Oczywiście że zwierzę też odczuwa ból.

Dorośli ludzie to też zlepki komórek tyle że jest ich więcej i są lepiej zorganizowane. Jak to jest że ten zlepek komórek jest wg ciebie na późniejszym etapie człowiekiem. Czemu z tego zlepka nie powstanie jakaś małpka? Może dziecka czteroletniego też nie uznamy za człowieka bo jest jeszcze niedojrzałe i wszystko w nim nie funkcjonuje jak u dorosłego?

laska naucz siw czytać ze zrozumieniem XDDXD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Vanessa ma troche racji. Człowiek to człowiek, nieważne na jakim etapie. Mimo że to był zarodek kilkutygodniowy, to jeśli by go nie usunela mogłby powstac z niego normalny, zdrowy człowiek. Ale tego nikt nie wie, nawet sama autorka. Ja rozumiem jej decyzje, chociaż nie wiem dokładnie o jakie problemy zdrowotne chodziło... I pyta o to jak sobie z tym poradzić teraz, a wy tylko ja potraficie wyttkac palcami i mówić Ze źle zrobiła bo to było dziecko... Nie życze wam nigdy tego ale zastanowcie sie czasami zanim coś napiszecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Vanessa ma troche racji. Człowiek to człowiek, nieważne na jakim etapie. Mimo że to był zarodek kilkutygodniowy, to jeśli by go nie usunela mogłby powstac z niego normalny, zdrowy człowiek. Ale tego nikt nie wie, nawet sama autorka. Ja rozumiem jej decyzje, chociaż nie wiem dokładnie o jakie problemy zdrowotne chodziło... I pyta o to jak sobie z tym poradzić teraz, a wy tylko ja potraficie wyttkac palcami i mówić Ze źle zrobiła bo to było dziecko... Nie życze wam nigdy tego ale zastanowcie sie czasami zanim coś napiszecie...

Bo żeby żyć dalej po czymś takim trzeba być świadomym co się zrobiło. Wtedy można to jakoś przepracować i się z tym pogodzić. Mam nadzieję że autorka nie będzie drugi raz w życiu w takiej sytuacji. A niestety wiele kobiet dokonuje aborcji kilkukrotnie w życiu dlatego trzeba uświadamiać jaki to niegodziwy czyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość Vanessa napisał:

Bo żeby żyć dalej po czymś takim trzeba być świadomym co się zrobiło. Wtedy można to jakoś przepracować i się z tym pogodzić. Mam nadzieję że autorka nie będzie drugi raz w życiu w takiej sytuacji. A niestety wiele kobiet dokonuje aborcji kilkukrotnie w życiu dlatego trzeba uświadamiać jaki to niegodziwy czyn.

czyli jak dziecko ma nie urodzić chore albo zaraz umrzeć po porodzie to lepiej żeby po prostu sie urodziło i cierpiało niż dokonać aborcji bo to niegodziwy czyn? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Prawo, aborcja w uk jest legalna i bezpłatna (!!) jeśli masz NIN, a skoro tam mieszkasz to raczej go masz, a przynajmniej powinnaś 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×