Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
annalawcia

Instalacje LPG - która najlepsza? BRC, Stag czy jeszcze jakaś inna?

Polecane posty

Stoję przed wyborem instalacji lpg do mojego autka - VW Polo. I gdzie nie pojadę to każdy poleca mi coś innego. Wiadomo ten co poleca zawsze zrobi najlepiej:D Ale jak to naprawdę jest z tymi instalcjami? Są jakieś specjalnie lepsze od innych? Jak polecano mi instalację to najcześciej przewijały się BRC i Stag. Czy jest może jeszcze jakaś inna lepsza? Cena tak do 3 tys zł/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Można powiedzieć że BRC i Stag to taka czołówka instalacji gazowych więc nic dziwnego, że najczęściej polecana. Jedną z ważniejszych rzeczy jak nie najważniejszą będzie oddanie auta do odpowiedniego warsztatu. Musisz zrobić solidne rozeznanie. Z budżetem zmieścisz się z obiema instalacjami. BRC z tego co mi wiadomo jest wytrzymalsze i ma mocniejsze podzespoły. Ewentualnie możesz szukać jeszcze tańszych alternatyw typu Zavoli też całkiem niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tańsze opcje odpadają, wolałabym coś sprawdzonego.  Koledzy z pracy doradzają żebym założyła coś porządnego to nie będę jeździła później po serwisach. Że oszczędza się na jeździe nie na montażu. W sumie słuszne podejście. Czyli BRC jest bardziej wytrzymałe i dobrze zamontowane powinno dłużej posłużyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakładałem w tym roku u siebie po raz 4 (wcześniej miałem w poprzednich autach 2x BRC i STAGa), teraz mam LPGTECH

O solidność i trwałość bym się nie martwił, filtry tak samo wymieniać trzeba we wszystkich. Tak jak napisał gość gość - najważniejsze to oddanie w odpowiednie ręce, ludziom którzy robią dużo, robią trudne auta, nic ich nie zaskoczy 🙂 Tak jak mnie uczulał mój instalator - kluczowe jest zestrojenie instalacji pod obciążeniem (w trakcie jazdy, a nie w warsztacie), no i same możliwości sterownika są istotne, z tego co czytałem te nowe polskie sterowniki mają dużo więcej możliwości niż BRC (mówię o najnowszych STAGach i LPGTech). 
Konkluzja jest taka, że nie najlepsze/najdroższe bebechy, tylko rozsądne cenowo w rękach uczciwego/doświadczonego specjalisty który zna na wylot możliwości i ustawi optymalnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 8.01.2020 o 19:50, annalawcia napisał:

Tańsze opcje odpadają, wolałabym coś sprawdzonego.  Koledzy z pracy doradzają żebym założyła coś porządnego to nie będę jeździła później po serwisach. Że oszczędza się na jeździe nie na montażu. W sumie słuszne podejście. Czyli BRC jest bardziej wytrzymałe i dobrze zamontowane powinno dłużej posłużyć?

Teoretycznie powinna dłużej posłużyć przynajmniej tak podają statystyki ale jak z każdym sprzętem bywa różnie. Z BRC problemu nie miałem i nie mam do dziś a przebieg pokaźny bo już prawie 200 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, taka opinia jeśli chodzi o dobry montaż i strojenie przewija się wszędzie. Właśnie jeśli chodzi o BRC to wszyscy chwalą wtryskiwacze, że ponoć nie trzeba ich często wymieniać (czasami nawet wcale). A czy przez te 200 tys.km robiłeś coś z instalacją? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Poza normalnym serwisowaniem typu filtry nic kompletnie nie robiłem. Żaden z podzespołów nie był wymieniany i z tego co wiem nie mam obaw ku temu żeby się coś niepokojącego działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedź. W takim razie już wiem co wybrać. Teraz pozostaje jakiś dobry zakład od BRC. Znacie kogoś w Lublinie lub okolicach, który dobrze potrafi zamontować instalacje BRC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam BRC. Jest dwuletnia gwarancja więc już o czymś to świadczy. Moim zdaniem to długi okres. Zobacz czy nie masz w okolicach filii Czakram bo mają parę warsztatów w Polsce i montują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam:( a do Tarnowa trochę daleko. Dzwoniłam do nich pod polecili mi zakład p.Piekarza z Lbn, więc tam jestem umówiona na montaż. Ale to dopiero na koniec miesiąca bo ma bardzo duże kolejki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalacja założona. BRC SQ 32. Jak na razie przez te 2 m-ce przejechałam z 2 tys.km. Może niedużo, ale wszystko działa jak należy i jestem mega zadowolona. Zwłaszcza że teraz gaz mega tani. Musiałam tylko podjechać po miesiącu na sprawdzenie ustawień i pochwalić się spalaniem. Panowie coś podłączyli, sprawdzili ustwienia i powiedzieli ze jest ok. Nie musiałam nic płacić. Podobno to standardowe sprawdzenie. Czy też tak mieliście ze swoimi instalacjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to gratulacje 🙂, standardowe postępowanie, pierwszy przegląd po montażu zwykle nic nie wykazuje lub mała korekta, prawdziwy sprawdzian będzie po następnej zimie  🙂 niech się sytuacja normalizuje to będziemy jeździć.... 1.34pln w Łodzi to chyba rekord za litr LPG 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo dobrze oceniam zestaw Optima od Alex , śmiało mogę go wszystkim doradzić, to doskonale zoptymalizowany system autogazu. Dzięki niemu jazda jest płynna, bez przerywania i szarpania silnika.  Bardzo dobrze wybrałem, jestem w 100 %  zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×