Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamaa

Nietypowe objawy ząbkowania? A może coś innego?

Polecane posty

Gość Mamaa

Cześć! Czy u Waszych dzieci wystąpiły jakieś nietypowe objawy ząbkowania? Typu wysypka na CAŁYM ciele? Otóż mój syn niesamowicie się ślini już dłuższy czas, gryzie wszystko, co wpadnie mu w ręce (ręce tez gryzie), do tego od kilku dni ma wodnisty katar (przezroczysty) i mokry kaszel (szczególnie po nocy lub po drzemkach). Poszłam wczoraj do lekarza żeby go osłuchał, wszystko było ok, płuca i oskrzela czyste, uszy ok, węzły w normie, gardło lekko zaczerwienione od kaszlu. Powiedział tylko, ze w buzi syn ma bardzo dużo śliny i niedługo wyjdą mu zęby (ja tam nie widzę żadnej zmiany z dziąsłach, ale ok.). Kazał dawać wit c, robić inhalacje z soli fizjo i psikac do gardła tantum verde. Dziś rano obudził się w dobrym humorze, może nieco mniej uśmiechnięty niż zazwyczaj, ale żywy i chętny do zabawy. Ok 17 zmierzyłam mu temperature i termometr pokazał 37,8. Później mierzyłam tem jeszcze kilka razy, wahała się od 37,5-38,3 stopni. Podczas rozbierania do kąpieli zauważyłam na nóżkach, pupie, plecach, brzuchu i rączkach wysypkę, raczej takie czerwone krostki, nie plamy. Do lekarza termin dopiero na czwartek. 
Może któraś z was spotkała się z czymś takim? Co to może być? Zęby? Trzydniówka? A może po prostu przegrzanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaa

aha, dodam jeszcze, ze ta gorączka dosłownie „skacze”. Raz zmierzę i wyjdzie 38 stopni, zmierzę za 5-10 minut i 37,7, potem za kolejne 5-10 minut i 38,1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaa

aha, dodam jeszcze, ze ta gorączka dosłownie „skacze”. Raz zmierzę i wyjdzie 38 stopni, zmierzę za 5-10 minut i 37,7, potem za kolejne 5-10 minut i 38,1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wysypka i goraczka to są całkiem normalne objawy zabkowania. U mojej byl jeszcze zawsze wodnisty katar jak przy alergii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jednak jak nie masz pewnosci to lepiej skonsultuj to z lekarzem, bo może to szkarlatyna? Mozesz podac też wapno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaa
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Wysypka i goraczka to są całkiem normalne objawy zabkowania. U mojej byl jeszcze zawsze wodnisty katar jak przy alergii

Wysypka na twarzy i szyi od śliny tak, ale czy na całym ciele krostki tez są normalne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaa
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Jednak jak nie masz pewnosci to lepiej skonsultuj to z lekarzem, bo może to szkarlatyna? Mozesz podac też wapno 

Właśnie termin jest dopiero na poniedziałek. Jutro będę dzwonić na dyżurkę do przychodni w której opłacam abonament, jakiś lekarz powinien być, mam nadzieję. Jak się nie uda, to dopiero w czwartek  mam zaklepana wizytę... Na razie obserwuje dziecko, obecnie śpi, mierze mu co jakiś czas temperaturę, oscyluje w granicach 37,7-38,1. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×