Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość honey

Jak to jest z aktem urodzenia, danymi osobowymi przy ślubie? Co przyszly mąż widzi?

Polecane posty

Gość honey

Mam taką w sumie dziwną sprawę. Chcę wziąć ślub, ale nie chcę, aby mój przyszły mąż wiedział, że urodziłam się mając inaczej na imię. Śmiałby się ze mnie do końca życia, źle bym się czuła, jakby wiedział. Poznał mnie już z normalnym imieniem, a rodzice niestety skrzywdzili mnie okropnym, staromodny imieniem. 

 

Czy mąż to zobaczy? Czy mogę na luzie złożyć ten odpis i nie będzie widział? Może w dokumencie jest napisane gdzieś "urodzona/y jako..."? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eweee

Będzie aktualne imię a nie stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

Jeśli problemem dla ciebie jest głupie imię to czy jesteś na tyle dojrzała by zawrzeć małżeństwo? Jeśli on wyśmieje to imię to czy jest na tyle dojrzały by zawrzeć małżeństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Gość Vanessa napisał:

Jeśli problemem dla ciebie jest głupie imię to czy jesteś na tyle dojrzała by zawrzeć małżeństwo? Jeśli on wyśmieje to imię to czy jest na tyle dojrzały by zawrzeć małżeństwo?

w punkt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
46 minut temu, Gość Vanessa napisał:

Jeśli problemem dla ciebie jest głupie imię to czy jesteś na tyle dojrzała by zawrzeć małżeństwo? Jeśli on wyśmieje to imię to czy jest na tyle dojrzały by zawrzeć małżeństwo?

No...ja czarno to widze. Gdyby mi matka dała nie wiem-Kunegunda czy inna Wacława, a ja bym je zmieniła, to facet by mi współczuł że moja matka była głupia i sie wstydziłam przez nią. Takie wysmianie to mi sie kojarzy z początkami znajomosci, gdy sie chce przed drugą osobą jak najlepiej wypasc , a nie z przyszłymi małżonkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gossc
1 godzinę temu, Gość honey napisał:

Mam taką w sumie dziwną sprawę. Chcę wziąć ślub, ale nie chcę, aby mój przyszły mąż wiedział, że urodziłam się mając inaczej na imię. Śmiałby się ze mnie do końca życia, źle bym się czuła, jakby wiedział. Poznał mnie już z normalnym imieniem, a rodzice niestety skrzywdzili mnie okropnym, staromodny imieniem. 

 

Czy mąż to zobaczy? Czy mogę na luzie złożyć ten odpis i nie będzie widział? Może w dokumencie jest napisane gdzieś "urodzona/y jako..."? 

Jeśli zmieniałaś imię sądownie, to po otrzymaniu wyroku sądowego winnaś stawić się z nim we wszelkich urzędach i intytucjach aby zaktualizować dane (urząd gminy, skarbowy, zus, pracodawca, uczelnia, wszelkie firmy, z którymi masz umowy - ubezpieczenia, banki, tv, internet, a także przychodnie, biblioteki, etc). Na tej podstawie zmieniasz przecież wszelkie indentyfikujące Ciebie dokumenty (d.o, prawo jazdy, legitymacje, karty , etc)

Wówczas wyciągasz z urzędu już zaktualizowany akt urodzenia, z nowym imieniem. I w momencie składania dokumentów o możliwośc ślubu, to we wszelkich aktach masz nowe imię.

Jeśli jednak nie poszłaś zmienić je sądownie,no to sory gregory, imię twe nadane przez rodziców masz wszędzie przecież, i w akcie urodzenia i w obecnym dowodzie przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dokładnie. Jeśli zmieniłaś sądownie, to masz nowy akt urodzenia z nowym imieniem, a jeśli się tylko przedstawiasz nowym imieniem, to we wszystkich dokumentach masz stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×