Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Natalia

Pozytywny test a problemy hormonalne

Polecane posty

Gość Natalia

Hej,

wczoraj zrobiłam test ciążowy w terminie miesiączki, bo ta nie przyszła. Wyszedł pozytywny, kupiłam jeszcze jeden i także dwie kreski. Na obu druga kreska była dość jasna ale widoczna. Mam loekkie problemy z hormonami (wysoka prolaktyna, testosteron i TSH, wszystko w normie ale w górnej granicy).

 

Myślicie że to możliwe, że test wyszedł fałszywie pozytywny przez problemy z hormonami? Znacie takie przypadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Dodam jeszcze że konsultowałam wyniki z lekarzem i uznał że nie ma potrzeby obniżania poziomu hormonów skoro są w normie i miałam też USG dopochwowe, które wyszło prawidłowo.

 

I miałam lekkie plamienie przez ostatnie 3 dni, bardzo delikatne.

 

Co myślicie, jestem w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Turia

Testy ciążowe rzadko mylą się w tę stronę, dla potwierdzenia możesz zrobić badanie z krwi - beta hCG. Idź do lekarza endokrynologa oraz ginekologa! Ja miałam TSH w normie, ale po zajściu w ciążę mój lekarz od razu podniósł mi dawkę leku, bo dziecko do około 20 tygodnia ciąży nie ma własnej tarczycy i korzysta z mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Jutro zrobię w takim razie betę, ciekawe jak wyjdzie 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja obstawiam ciążę:) W moje obie ciąże zaszłam mając podwyższone TSH. Ale teraz jak najszybciej zorganizuj sobie obniżenie jego poziomu, bo różnie z tym bywa na początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Poszłam dziś na betę, czekam na wynik, ale zrobiłam też jeszcze jeden test ciążowy i kreska jest nadal blada, nawet bledsza niż na jednym z tych sprzed dwóch dni :(. Powinna być mocniejsza, więc chyba nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Ja robiłam test o czułości 25 3 dni przed spodziewaną miesiączką - druga kreska dobrze widoczna. Następnego dnia powtórzyłam test innej firmy o czułości 10 - kreska była widoczna, ale blada. I też się zastanawiałam dlaczego jest bledsza. Ale stwierdziłam, że widocznie te testy, które zrobiłam charakteryzują się inną intensywnością barwy. Dwa dni później potwierdziłam ciążę badaniem beta ich i wszystko było w porządku, więc Ty też się nie martw tym niepotrzebnie 🙂

A jeśli chodzi o hormony to od razu leć do endokrynologa. Ja przed ciążą brałam euthyrox - TSH na poziomie ok. 1. Dwa dni po terminie spodziewanej miesiączki robiłam ponownie badania, bo w pierwszej ciąży też miałam problemy z tarczycą i od razu wynik prawie 4. Także od razu do endo i ginekologa po leki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Odebrałam dziś betę - wynik 60,5... Trochę nisko, to mój 34 dc. Powtórzę jeszcze za 2 dni, ale boje się, że spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Beta dzisiejsza to 104, czyli wzrost o 70% w 48 h... Czy to nie za mało? Znowu dolna granica ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość Natalia napisał:

Beta dzisiejsza to 104, czyli wzrost o 70% w 48 h... Czy to nie za mało? Znowu dolna granica ;/

W ciągu 48 h powinna wzrosnąć o minimum 100%. Ale. No wlasnie. Jeśli masz problemy z tarczyca to będziesz odbiegać od norm. Biegiem do lekarza ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×