Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Goosc

Ile na roczek

Polecane posty

Gość Goosc

Hej mamuśki ile dajecie na roczek najbliższej rodzinie? Czeka mnie roczek u bratanicy, nie jestem chrzestna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość xxx

Jak można dać kasę rocznemu dziecku? Kup jakiś prezent i już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Dziecko wszystko ma, foteliki, zabawek caly salon, ostatnio byliśmy u nich po dłuższym czasie, mala miała 8 miesięcy kupiliśmy zabawkę za 140 zł okazało się że taka już ma... Teraz pytalismy czy coś trzeba, mowili że wszystko mają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To daj 5000 zl. Skoro zabawki nie możesz kupić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosd&d

Ja kupiłam domek dumel za 200zl na roczek mała uwielbia go. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Dziękuję Gosd. Bratowa raczej będzie chciała kasę bo coś wspominali że chcą remont pokoju małej będzie. Dalszej rodzinie bym coś kupiła ale tu wolę dać kasę jeżeli sobie tego życzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Pieniądze to najlepszy prezent. Można przeznaczyć na bardziej potrzebne rzeczy niż kolejna zabawka na która dziecko nawet nie spojrzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 minut temu, Gość Aga napisał:

Pieniądze to najlepszy prezent. Można przeznaczyć na bardziej potrzebne rzeczy niż kolejna zabawka na która dziecko nawet nie spojrzy 

Np? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No niestety, teraz rodzice wszystko kupują dziecku, dziecko wszystko ma, wszystkie ...y, zabawki, a później liczą, że rodzina na urodziny będzie sponsorować dziecku remont pokoju... W głowie mi się to nie mieści i tyle. 

Ja bym zapytała wprost co kupić dziecku, bo przecież bez prezentu się nie pojawię. Jakbym usłyszała tekst o pieniądzach to też bym wprost zapytała, na co mała je wyda. Bez sensu z tymi pieniędzmi... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wg mnie za bardzo przekombinowujecie proste rzeczy. W sumie racja, rodzić lepiej wie czego potrzeba dziecku, wiec najlepiej dać 200 zl i siema. Bez przesady ze sponsorowaniem. To roczek, a nie 18. 

My rzadko dostajemy pieniadze dla dzieci, w sumie prezenty tez, ale cala gotówkę odkładamy na konto oszczędnościowe. Starszy syn ma 9.lat, ma tez w skarbonce pieniądze ,a nawet o nich nie pamięta 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
12 minut temu, Gość Gość napisał:

No niestety, teraz rodzice wszystko kupują dziecku, dziecko wszystko ma, wszystkie ...y, zabawki, a później liczą, że rodzina na urodziny będzie sponsorować dziecku remont pokoju... W głowie mi się to nie mieści i tyle. 

Ja bym zapytała wprost co kupić dziecku, bo przecież bez prezentu się nie pojawię. Jakbym usłyszała tekst o pieniądzach to też bym wprost zapytała, na co mała je wyda. Bez sensu z tymi pieniędzmi... 

i bys nie poszla,bo foch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj69

roczek ma 12 miesięcy pozdrawiam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj69

roczek ma 12 miesięcy pozdrawiam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

autorko, kup jakies ubranie dla dziecka: sweterek, bluze, ...enke, jakis zestaw, jakiegos fajnego pajaca i po sprawie. Nie musisz wychodzic z siebie, kup co uwazasz ze mozesz kupic,a oni maja podziekowac. To zadanie rodzicow by trafiac w gust dziecka i dawac mu to czego potrzebuje, ty jestes tylko gosciem. Z zabawek jakies drewniane puzzle czy ukladanki tez sa zajmujące. Kasa to jakis prezent,tylko nie o to chodzi w urodzinach.To ma byc prezent dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokosia

Staramy się dawać zabawki, bo pieniądze to zazwyczaj są wydawane na inne rzeczy niż dziecko, ale w zeszłym roku byliśmy na roczku chłopczyka z rodziny, które ma naprawdę wszystko, już ciasno w mieszkaniu od tych gratów i daliśmy w ładnej kartce z życzeniami 200 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 godziny temu, Gość papaj69 napisał:

roczek ma 12 miesięcy pozdrawiam ;))

Tzn? 1200 zł ma mu dać??!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz1
5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Tzn? 1200 zł ma mu dać??!! 

Nie, 12 buziaków xD

 

Ja nie rozumiem wogóle co to za modą na te roczki? Jeszcze rozumiem najbliższą rodzina, ale robić bibe w lokalu na 70 osób? 

Ostatnio na takim byliśmy, widać było że rodzicom nie odpowiadało że połowa gości przyniosła prezenty xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Książeczki dla dzieci, duplo lub bilety do teatru dla dzieci. 

Nie kasę na rok. Bez przesady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Xyz1 napisał:

Nie, 12 buziaków xD

 

Ja nie rozumiem wogóle co to za modą na te roczki? Jeszcze rozumiem najbliższą rodzina, ale robić bibe w lokalu na 70 osób? 

Ostatnio na takim byliśmy, widać było że rodzicom nie odpowiadało że połowa gości przyniosła prezenty xD

Ludzie, 1200 to większość nawet do kopert na wesele nie wkłada 😄 a tu dla roczniaka na urodziny 1200. To co na dwa latka 2400?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goosc

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. My zdecydowaliśmy z rodzeństwem że dajemy kasę na meble dla bratanicy. Pytanie było ile teraz się daje bo to pierwszy roczek na który idziemy i po prostu nie wiemy. Oboje pracujemy. Q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
10 minut temu, Gość Goosc napisał:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. My zdecydowaliśmy z rodzeństwem że dajemy kasę na meble dla bratanicy. Pytanie było ile teraz się daje bo to pierwszy roczek na który idziemy i po prostu nie wiemy. Oboje pracujemy. Q

Przecież dostałaś już tu odpowiedzi. Jak oboje pracujecie to ten 1000 będzie ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×