Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Pomocy jak mam wypisać to zaproszenia na ślub!

Polecane posty

Gość Gość

We wtorek rano oddaje zaproszenia do druku. Na zaproszeniu mamy że Kasia Kowalska i Jan Nowak z radością zapraszają sz. P.... Itd 

A mój narzeczony dzwoni i mówi żeby dać że Kasia Kowalska i Jan Nowak wraz z rodzicami... 

Do mnie to kompletnie nie przemawia. Po pierwsze jesteśmy strare kinie po 30 i chyba już możemy zaprosić sami. 

Po drugie uważam że to nasz ślub i impreza nie rodziców. Mam zapraszac znajomych na imprezkę z mamą i tata? Wydaje mi się to dziecinne 

Po trzecie organizujemy to sami i sami płacimy. 

A on do mnie ze ktoś mu powiedział że to brak szacunku dla rodziców :/jaki brał szacunku? 

Nie chce wyjść na potwora może ja popełniam gafe? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kiedyś się tak pisało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Gość napisał:

Mam zapraszac znajomych na imprezkę z mamą i tata?

A wstydzisz się ich? Ciekawe czy o tym wiedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość Gość napisał:

A wstydzisz się ich? Ciekawe czy o tym wiedzą 

Nie wstydzę. Zwyczajnie ludzie dorośli chyba potrafią sami sobie zorganizować ślub? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

To bardziej pasuje do ludzi młodszych którym rodzice sponsorują i organizują wesele.  Jeśli wy sami wszystko ogarniacie to nie dopisuj z rodzicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak, była kiedyś taka tradycja, a z rodzicami bo kiedyś rodzice płacili, było nawet jasne którzy za co płacą, np. za orkiestrę płaciła mama Pana Młodego itd. Teraz czasy są inne i część ludzi pisze tak, a część już bez rodziców. Wasza decyzja, ale wg mnie wy już powinniście pominąć rodziców, nie tylko dlatego, że sami organizujecie, ale i o wasz wiek tu chodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wese

Absolutnie, sami. To byłoby groteskowe, raz, że wiek, dwa, że Wasza sytuacja rodzinna i finansowa. Zapewne nie mieszkacie razem z rodzicami, nie wychodzicie spod ich skrzydeł, tylko pewnie już macie uwite gniazdko wspólne, za waszą kasę i na waszych zasadach. Jesteście ludzmi mocno dorosłymi, samodecyzyjnymi i samowystarczalnymi. 

Takie zaproszenia to kiedyś gdy była tradycja, że panna młoda z wiankiem spod skrzydeł rodziców przechodziła pod skrzydła męza i czesto jego rodziny, wraz z posagiem, i dopiero wtedy młodzi zaczynali tworzyć wspólną przyszłość zaczynając od zera lub z kasą pana młodego i posagiem panny młodej, gdzie ostatni raz "groszem sypną" rodzice urządzając młodym wesele.

To nie te czasy. Dziś w takiej sytuacji jak Wasza, rodzice są gości, fakt, że tymi najważniejszymi ale jednak nadal tylko gości a nie gospodarzami, więc to oni powinni od Was także zaproszenia dostac. W tym przypadku zapraszacie sami, bo zapraszacie też ich, a nie że wy i oni i ich, no nielogiczne.

My tak samo z mężem zrobiliśmy, chyba spaliłabym się ze wstydu, ztesztą ja miałam już syna, to jak niby miałabym zaprasZać z narzeczonym i rodzicami, a może jeszcze z synem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×