Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lalalala

Problem z wypłatą z Zusu

Polecane posty

Gość Lalalala

Od 8.11 jestem na zwolnieniu lekarskim ciążowym. Pierwszą wypłatę zgodnie z przepisami przelał mi jeszcze szef, teraz już w styczniu miał mi dać ZUS. Byłam tam się pytać czy wszystko ok ze zwolnieniem (elektroniczne więc na oczy go nie widziałam) i kiedy mogę się spodziewać wypłaty świadczenia na co dostałam odpowiedź że nic od nich nie dostanę i nie figuruje w systemie jako swiadczeniobiorca bo mój szef nie złożył jakiegoś wniosku Z - 3.

Co teraz? Jeśli szef złoży ten wniosek np w ciągu tygodnia to mam jeszcze szansę na pieniądze w styczniu czy zostanę bez wypłaty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Bez tego druku nie dostaniesz świadczenia, ponieważ na jego podstawie wylicza się wysokość zasiłku.

Jeśli pracujesz w większej firmie, to świadczenie nadal będzie wypłacał pracodawca, ZUS płaci bezpośrednio, jeśli jesteś zatrudniona w małej firmie.

1 minutę temu, Gość Lalalala napisał:

Co teraz? Jeśli szef złoży ten wniosek np w ciągu tygodnia to mam jeszcze szansę na pieniądze w styczniu czy zostanę bez wypłaty? 

To zależy od tego, jak bardzo ZUS jest obłożony dokumentami. Najlepiej jeśli szef dałby Ci informację kiedy przesłał druk i zadzwonić do ZUS-u tak po 3-4 dniach, się przypomnieć, może to coś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Poinformowałas o tym pracodawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinga

Koniecznie powiadom o tym pracodawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalalala

Tak poinformowałam niezwłocznie. Szef odpowiedział mi że porozmawia jutro z księgowym o co chodzi (księgowość naszej firmy prowadzi zewnętrzna firma). Nasza firma nie jest duża, szef zatrudnia około 10 pracowników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13trzynascie

Moj szef też mial w dvpie złożyć wnioski zatem bezpośrednio męczyłam księgowe ale i tak dwa miesiące byłam bez pieniędzy bo ZUS tez musi mieć czas na wyliczenie i rozpatrzenie wniosku. 

Dziwię się ze pracodawcom nikt sie do dvpy nie dobiera a pracownik zawsze cierpi bo hrabiom sie nie chce na kiblu elektronicznie złożyć wniosku przez portal pracodawcy na stronie zusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalalala

13trzynascie a dostałaś jakieś wyrównanie? Czy po prostu te miesiące "uciekły" w zapomnienie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13trzynascie

Dostałam wyrównanie przy pierwszym przelewie z ZUSu, ale przez dwa miesiące musiałam zaciskać pasa i ruszyć oszczędności, żeby przeżyć i porobić opłaty. Nie mówiąc juz o wykłócaniu się o własne pieniądze... Mnóstwo stresu przez to, a dodatkowy stres w ciąży wcale nie był mi potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księgowa

Niezależnie od tego kiedy szef złoży dostaniesz z wyrównaniem, ale od momentu złożenia dokumentów zus ma 30 dni, jak znajdzie błąd to wyśle zawiadomienie i znowu od złożenia dokumentów ma 30 dni. Oby szef szybko złożył dokumenty. Niestety tak to działa w naszym chorym kraju. Ale potem już regularnie będziesz miała przelew z zusu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
40 minut temu, Gość księgowa napisał:

Niezależnie od tego kiedy szef złoży dostaniesz z wyrównaniem, ale od momentu złożenia dokumentów zus ma 30 dni, jak znajdzie błąd to wyśle zawiadomienie i znowu od złożenia dokumentów ma 30 dni. Oby szef szybko złożył dokumenty. Niestety tak to działa w naszym chorym kraju. Ale potem już regularnie będziesz miała przelew z zusu. 

Potem też co miesiąc trzeba wypełniać z 3 ale tylko to sekcji informacje o pracowniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalalala

Tak też mi powiedziała ta kobieta w zusie że co miesiąc te z3 trzeba dostarczać. 

Poza tym powiedziała mi że z racji tego że jest przełom roku i mamy nowy rok, tą wypłatę też ma mi dać szef. To prawda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13trzynascie

I pamiętaj żeby z każdym kolejnym zwolnieniem od lekarza męczyć pracodawcę/księgowa o potwierdzenie tego zwolnienia bo zabawa będzie od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×