Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Dziwne zachowanie mojego kota, czy iść do weterynarza ?

Polecane posty

Gość Gość

Chodzi o to, że mój kot mnie dosłownie mnie ugniata swoimi łapkami. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tak, to normalne u kotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tjdtj

To widocznie młody kotek. Tak robią kocięta, gdy tulą się do matki i chcą pobudzić u niej laktację, żeby się napić mleka. Tak robią starsze, z nawyku, gdy chcą żeby było im przytulnie i miło.

Nie masz żadnego poradnika o kotach, nic nie czytałaś w necie? To są takie podstawowe informacje z kociego behawioryzmu a ja je pamiętam sprzed lat, gdy jeszcze byłam dzieckiem, miałam kota i czytałam o tym gatunku. Może teraz można znaleźć więcej na ten temat.

A, jeszcze kojarzę że u dojrzewającego kota, ugniatanie bardziej gwałtowne, z intensywnym mruczeniem, to jak zachowania wobec kotki. Kastracja nie musi pomóc, bo to bardzo silny instynkt.

W każdym razie w obu wersjach, i tej kocięcej i tej podrostka, mamy wspólny mianownik, potrzebę bliskości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mozna powiedziec, ze okazuje Ci milosc. Gdy maly kociaczek jest karmiony przez matke masuje ja w ten sposob pobudzajac laktacje. A wiadomo - czuje sie wtedy bezpieczny i szczesliwy. Tak samo czuje sie przy Tobie stad taki masazyk 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×