Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcela

L4 CIĄŻOWE - PROSZĘ O WSPARCIE

Polecane posty

Gość Marcela

Witam, proszę o wsprcie

Pracuje na umowę o pracę na czas nieokreślony, zaszłam w ciążę i rozpoczęłam L4 ciążowe z kodem B od 10 września, niestety do 25 października byłam na kodzie B ponieważ w tym czasie poroniłam w 7tyg oraz leżałam w szpitalu. 

Od 25.10 jestem na L4 od psychiatry do dnia dzisiejszego. Z mężem staramy się o kolejną ciąże, czy jeśli się uda to mogę być kolejne 9msc na zwolnieniu lekarskim z kodem B?? Czy to będzie zwykle zwolnienie ciążowe czy też wyplacany zasiłek? 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Do roboty leniu a nie L4, współczuję twojemu szefowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka
2 godziny temu, Gość Marcela napisał:

Witam, proszę o wsprcie

Pracuje na umowę o pracę na czas nieokreślony, zaszłam w ciążę i rozpoczęłam L4 ciążowe z kodem B od 10 września, niestety do 25 października byłam na kodzie B ponieważ w tym czasie poroniłam w 7tyg oraz leżałam w szpitalu. 

Od 25.10 jestem na L4 od psychiatry do dnia dzisiejszego. Z mężem staramy się o kolejną ciąże, czy jeśli się uda to mogę być kolejne 9msc na zwolnieniu lekarskim z kodem B?? Czy to będzie zwykle zwolnienie ciążowe czy też wyplacany zasiłek? 

Pozdrawiam 

Autorko podaj kontakt do siebie. Pomogę. Jestem prawnikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcela

Jeśli mogę prosić o pomoc to proszę o udzielenie mi odpowiedzi na forum. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Hmmm chyba będziesz musiała wrócić do pracy i dopiero iść na l4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka
5 minut temu, Gość Marcela napisał:

Jeśli mogę prosić o pomoc to proszę o udzielenie mi odpowiedzi na forum. 

 

Nie mogę udzielić Ci odpowiedzi prawnej tutaj, bo to trochę nieprofesjonalne, stad poprosiłam o kontakt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka

Jeżeli się obawiasz. Rozumiem, ze tutaj przebywają różni ludzie, podaje ci swój mail, który jest w internecie i można go zweryfikować 

kancelariaziecina@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Autorko a jesteś już w ciąży? Do kiedy masz umowę o pracę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcela

Czy jeśli wrócę do pracy, ale od razu wykorzystam zaległy urlop oraz bieżący to po urlopie pokazałabym L4  czy na nowo będę miała możliwość do 270dni L4 chorobowego ciążowego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jesteś już w ciąży? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcela

Umowę mam na czas nieokreślony, pracuje w firmie od 6 lat jest to jedna z większych firm. 

Od grudnia staram się z mężem by ponownie zajść w ciążę niestety na tą chwilę raczej nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Kobieto ty jeszcze nie jesteście ciąży. I nie wiadomo kiedy będziesz a już planujesz ? Przecież w ciążę możesz zajść za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcela

Ponad 50% kobiet po wczesnym poronieniu ma w myślach kolejną ciąże, oczywiście jeśli jest zdrowotnie i psychicznie na nią gotowa. Obecnie jestem na zwolnieniu zwykłym lekarskim od lekarza psychiatry jeśli w ciągu następnych 2 msc uda mi się zajść w ciążę, chce wiedzieć jakie mam prawa natomiast jeśli wszystko pozostanie bez zmian powrócę do pracy. 

Proszę o wyrozumiałość i poradę, a nie o ocenę. 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jak dla  mnie za wcześnie wzięłas się za kolejną ciążę.  Ja miałam ciążę martwa w 11 tc . Przeszlłam zabieg i z następna ciąża czekaliśmy pół roku.  Tylko ja 10 dni  po zabiegu wróciłam do pracy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcela

Rozumiem każdy dokonuje własnego wyboru, ja uniknęłam zabiegu oczyszczałam się naturalnie w szpitalu, niestety dochodziła trochę dłużej, później przełożony sam zaproponował mi L4 od psychiatry bym wypoczęła, od początku grudnia mam zielone światło w starania się o dziecko od lekarza ginekologa, który mnie prowadził. 

Wracam do pytania czy L4 nowe ciążowe również będzie mi przysługiwało na 270dni do rozwiązania?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Zależy od lekarza i stanowiska pracy. Po pierwsze do pracy musisz wrócić nawet na 1 dzień, a zacznijmy od tego, że nie wiadomo kiedy w ciążę zajdziesz, a na L4 nie możesz być wiecznie i możesz sobie sprawić problemy i pracodawcy jak będziesz ciągnęła L4 w nieskończoność... Może być tak że ciąża rozwinie się w sposób prawidłowy i nie będzie ci przysługiwało L4, które dostaje się w okreslonych kryteriach a nie na widzi mi się. Najczęściej to: warunki pracy, zagrożona ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcela

Rozumiem, dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia
33 minuty temu, Gość Marcela napisał:

Rozumiem każdy dokonuje własnego wyboru, ja uniknęłam zabiegu oczyszczałam się naturalnie w szpitalu, niestety dochodziła trochę dłużej, później przełożony sam zaproponował mi L4 od psychiatry bym wypoczęła, od początku grudnia mam zielone światło w starania się o dziecko od lekarza ginekologa, który mnie prowadził. 

Wracam do pytania czy L4 nowe ciążowe również będzie mi przysługiwało na 270dni do rozwiązania?

 

Jeśli wykorzystasz urlop, tak jak napisałaś gdzieś wyżej, lub zwyczajnie wrócisz do pracy na chwilę to nowe zwolnienie będzie się liczyło od początku. Jeśli jednak podczas aktualnego zwolnienia zajdziesz w ciążę i bez powrotu do pracy (lub na urlop) przejdziesz na zwolnienie z kodem B, to czas zwolnienia będzie się liczyć od września. 

Podczas zwolnienia lekarskiego jest wypłacany zasiłek chorobowy, jeśli przekroczysz 270 dni to możesz starać się o świadczenie rehabilitacyjne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zyc sie nie chce

Do roboty leniu! Pracowac a nie oszukiwac ze zwolnieniami! W ciazy nie jestes to rusz dupe i zapierdalaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Co cie obchodzi kiedy ona wróci do pracy?jej sprawa ile siedzi na l4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×