Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karolina

Czy dalej w Polsce się tak oszczędza?Mycie się 1 po 2 , najtańsze jedzenie itp?

Polecane posty

Gość gosc
4 minuty temu, Gość paris napisał:

Odetną ci prąd i nie sprawdzisz tego salda😂

To kolejna mozliwosc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

O mnie sie nie martw.  Ja nie mam dlugow, ale wszyscy naokolo mnie maja poniewaz wlasnie tak sa kazdego miesiaca zaskakiwani pomimo wiadomosci na telefonie, emails i dostepu na internecie.  Z tego co wiem to ludzie maja konta bankowe plus kilka kart kredytowych i najwyrazniej sa co chwila zaskakiwani poniewaz sredni glud na osobe w kazdym kraju rosnie z roku na rok takze wiekszosc ludzi raczej tego rozumu, ani podstawowej wiedzy dodawania i odejmowania nie ma.

sredni dlug nie glud mialo byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
27 minut temu, Gość paris napisał:

Odetną ci prąd i nie sprawdzisz tego salda😂

No i? Na wypadek "w" przecież się i tak trzyma w domu pewien zapas gotówki. A jak coś yebnie tak, że się zacznie apokalipsa, to pieniądze w każdej formie będą tak samo nic niewarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris
8 minut temu, Gość gość napisał:

No i? Na wypadek "w" przecież się i tak trzyma w domu pewien zapas gotówki. A jak coś yebnie tak, że się zacznie apokalipsa, to pieniądze w każdej formie będą tak samo nic niewarte.

Nie trzeba apokalipsy, wystarczy Wenezuela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość paris napisał:

Nie trzeba apokalipsy, wystarczy Wenezuela

Co już niedługo może być i w Polsce 😄 A paradoksalnie w Wenezueli się teraz właśnie tylko elektronicznie płaci, bo inaczej by trzeba pieniądze na taczkach wozić 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prym
14 godzin temu, Gość Karolina napisał:

Jak w temacie.Czy nadal tak jest?Jest lepiej czy nadal jest wszechobecna bieda?

To nie bieda, tylko wygoda, może lenistwo.Jak jedno dziecko wykąpię, to nie chce mi się spuszczać wody w wannie i napuszczać nowej ,więc kąpię jedno po drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prym
13 godzin temu, Gość Hizzzi napisał:

nie mieszkam w Polsce od 12 lat, widzę jak się kraj zmienia (tu i na lepsze i na gorsze, zależy pod jakim względem...), i pamietam jak było, jak jeszcze mieszkalam w Polsce. I nie znam nikogo, kto się mył co dwa dni i jadł najgrosze jedzenie. No, może koeldzy studenci w akademikach niektorzy tacy byli. bo wydawali kasę na piwo i papiersoy a myc się im czasem nei chciało.. ale to co innego ...

serio, chyba chcesz gów/noburzę wywołac.   nie masz nic ciekawszego do roboty?

My tego nie pamiętamy ,ale ludzie 80-letni tak .My nie żyliśmy w czasach biedy,więc autorka bardzo źle sformułowała pytanie ,może jej babka tak myła swoje dzieci, ale raczej jej matka już nie ,nie te czasy. Wszystko zależy też od tego ile autorka ma lat, może 70 i pamięta czasy biedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris
6 godzin temu, Gość gość napisał:

Co już niedługo może być i w Polsce 😄 A paradoksalnie w Wenezueli się teraz właśnie tylko elektronicznie płaci, bo inaczej by trzeba pieniądze na taczkach wozić 😉

Ehh, ale ja nie o tym 😂 Myślisz, że w Polsce np. to tylko w złotówkach trzymają pieniądze? Tam, tak jakoś do pewnej kwoty można było w ogóle wypłacić pieniądze( limity wypłat). No już jaśniej nie mogę😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A wiecie co, ja mieszkam w jednym bardzo postepowym kraju i tu sie praktykuje rzeczy, ktore w Pl sa obciachem i dziadostwem, takie jak kupowanie uzywanych aut, mebli, sprzetu sportowego a nawet ciuchow-ludzie sie przyznaja ze lubia grzebac na pchlim targu, takze sprzedawac  niepotrzebne rzeczy,niektorzy robia torby i ozdoby z opakowan po kawie.Z drugiej strony zazwyczaj kanapki do pracy, do pociagu, samolotu itp sobie nie zrobia, tylko kupuja gotowe, chocby kosztowalo calogodzinna wyplate, sporo tez takich, co moga sobie zrobic kawe w pracy za darmo, zwykle grupowo (maja do dyspozycji ekspres, kawe, mleko, cukier/slodzik), ale wola gotowa kupic w restauracji.Czesto wlasnorecznie zrobione jest lepszej jakosci i pewniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekhem
11 minut temu, Gość Gosc napisał:

A wiecie co, ja mieszkam w jednym bardzo postepowym kraju i tu sie praktykuje rzeczy, ktore w Pl sa obciachem i dziadostwem, takie jak kupowanie uzywanych aut, mebli, sprzetu sportowego a nawet ciuchow-ludzie sie przyznaja ze lubia grzebac na pchlim targu, takze sprzedawac  niepotrzebne rzeczy,niektorzy robia torby i ozdoby z opakowan po kawie.Z drugiej strony zazwyczaj kanapki do pracy, do pociagu, samolotu itp sobie nie zrobia, tylko kupuja gotowe, chocby kosztowalo calogodzinna wyplate, sporo tez takich, co moga sobie zrobic kawe w pracy za darmo, zwykle grupowo (maja do dyspozycji ekspres, kawe, mleko, cukier/slodzik), ale wola gotowa kupic w restauracji.Czesto wlasnorecznie zrobione jest lepszej jakosci i pewniejsze

Ja tez mam w robocie ekspres ale kawa ohydna. Nie dziwie sie ze jak ktos.ma gdzies obok Costę to woli tam kawę kupic. Ja juz wole na statoila podejsc i kawe kupic niz pic to gowno z ekspresu w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×