Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

alexabs

Jak na drugie imię dla Mateusza?

Polecane posty

Postanowiłam dać zwykłe, polskie imię. Nie wiem tylko jak na drugie imię. Może Natan? Mieszkam w Anglii, więc Natan jest tam normalnie odbierane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mateusz Jan. Wystarczy ,że pierwsze imię jest długie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A do czego dokładnie mu to drugie imię potrzebne? Daj jak chcesz i tak nie będzie używane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Planujecie zostać zagranicą? jeśli tak, to nie komplikuj dziecku życia, nadaj na pierwsze jakieś bardziej uniwersalne, a polskobrzmiące zostaw na drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Planujecie zostać zagranicą? jeśli tak, to nie komplikuj dziecku życia, nadaj na pierwsze jakieś bardziej uniwersalne, a polskobrzmiące zostaw na drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Też nie rozumiem po co w ogóle drugie imię. Poza szczególnymi sytuacjami typu potrzeba uhonorowania kogoś ważnego,  kiedy nie chcemy używać jego imienia jako pierwszego. Nie mam drugiego imienia i do niczego go nie potrzebuje,  mniej pisania w dokumentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Też nie rozumiem po co w ogóle drugie imię. Poza szczególnymi sytuacjami typu potrzeba uhonorowania kogoś ważnego,  kiedy nie chcemy używać jego imienia jako pierwszego. Nie mam drugiego imienia i do niczego go nie potrzebuje,  mniej pisania w dokumentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Planujecie zostać zagranicą? jeśli tak, to nie komplikuj dziecku życia, nadaj na pierwsze jakieś bardziej uniwersalne, a polskobrzmiące zostaw na drugie

Ciapakom wsio ryba, a polak musi się wtopić w tlo 😄 moi dwaj synowie mają typowo polskie imiona i nigdy problemy nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
14 minut temu, alexabs napisał:

Postanowiłam dać zwykłe, polskie imię. Nie wiem tylko jak na drugie imię. Może Natan? Mieszkam w Anglii, więc Natan jest tam normalnie odbierane

Bardzo mi ciebie szkoda- pewnie jestes jedna z tych wiecznie opisywanych tutaj sprzataczek w Angli poniewaz Mateusz napewno nie jest zwyklym polskim imieniem.  Mateusz jest imieniem zydowskim.  Proponuje Szymon na drugie.  Piekne zydowskie imie i rownie oklepane jak Mateusz.  Mateusz przechodzil swoja furore 20 lat temu, a Szymon przechodzi ja obecnie.  Uwazam, ze jest to idealne zestawienie- dwa imiona zydowskie i obydwa przejeebianie oklepane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katolobujsa

daj mu trent po jedynym prawdziwym bogu trent reznor nadanie mu tego imienia uczyni go poteznym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tadeusz daj na drugie 😄 a jak chcesz wiedzieć, to Mateusz nie jest polskim imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mateusz wajchę przełóż XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Alfons mu daj na drugie, albo Fifonż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Też nie rozumiem po co w ogóle drugie imię. Poza szczególnymi sytuacjami typu potrzeba uhonorowania kogoś ważnego,  kiedy nie chcemy używać jego imienia jako pierwszego. Nie mam drugiego imienia i do niczego go nie potrzebuje,  mniej pisania w dokumentach.

A ja bym chciała mieć drugie, przynajmniej nie wisiałabym u notariusza jako Anna pojedynczego imienia Kowalska. Dokładnie tak pisze mi w akcie. Także mogę powiedzieć, że trochę mi tego drugiego imienia brakuje. Może bym i sobie dała, ale nie miałabym pojęcia jakie. Co imię od rodzica, to od rodzica. 

Do autorki. Krótkie imię. Adam, Jan, Eryk, Jakub, to takie uniwersalne imiona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ciapakom wsio ryba, a polak musi się wtopić w tlo 😄 moi dwaj synowie mają typowo polskie imiona i nigdy problemy nie było

Pewnie, daj dziecku imię nie do wymówienia przez większość otoczenia, niech to imię musi literować tysiące razy, rzeczywiście "nie będzie problemu". Sama mam "typowo polskie imię", w Polsce nie mieszkam od lat i wiem dobrze, jak takie imię utrudnia życie poza polskim grajdołkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość gość napisał:

Pewnie, daj dziecku imię nie do wymówienia przez większość otoczenia, niech to imię musi literować tysiące razy, rzeczywiście "nie będzie problemu". Sama mam "typowo polskie imię", w Polsce nie mieszkam od lat i wiem dobrze, jak takie imię utrudnia życie poza polskim grajdołkiem.

I kogo to obchodzi? Niech się męczą,jaki problem orzeliterowac i poprawic wymowę? Tutejsi tez mają imiona które są trudne w wymowie, zwłaszcza Irlandczycy. I nikogo to nie obchodzi, a Polacy boją się swojej tożsamości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mateusz

Sebastian ladnie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadłabym zapiekanke
1 godzinę temu, alexabs napisał:

Postanowiłam dać zwykłe, polskie imię. Nie wiem tylko jak na drugie imię. Może Natan? Mieszkam w Anglii, więc Natan jest tam normalnie odbierane

Myśle ze Sebastian pasuje ładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
54 minuty temu, Gość gość napisał:

Pewnie, daj dziecku imię nie do wymówienia przez większość otoczenia, niech to imię musi literować tysiące razy, rzeczywiście "nie będzie problemu". Sama mam "typowo polskie imię", w Polsce nie mieszkam od lat i wiem dobrze, jak takie imię utrudnia życie poza polskim grajdołkiem.

Zgadzam sie, kogo to obchodzi?  Tylko ciebie.  Ja mam niby to uniwersalne imie, jedna litera odmienna i musze cale imie literowac i tak, bo nie jarza roznicy.  Nie dosc, ze ludzie za granicami maja najrozniejsze imiona to dodatkowo jeszcze takie same imie pisza na kilka sposobow wiec za granicami kazdy wlasciwie literuje imie i koniec.Przyklad Kayleigh- Kayli, Kaley, Kaylee, Kailee i tym podobne razy dwa czyli literowanie przez C.  Takze daj sobie na wstrzymanie z tym literowaniem, ktore podobno dotyka tylko Polakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
37 minut temu, Gość Zjadłabym zapiekanke napisał:

Myśle ze Sebastian pasuje ładnie 

Ja mysle, ze Janusz jest fajnym zwyklym polskim imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

A ja bym chciała mieć drugie, przynajmniej nie wisiałabym u notariusza jako Anna pojedynczego imienia Kowalska. Dokładnie tak pisze mi w akcie. Także mogę powiedzieć, że trochę mi tego drugiego imienia brakuje. Może bym i sobie dała, ale nie miałabym pojęcia jakie. Co imię od rodzica, to od rodzica. 

Do autorki. Krótkie imię. Adam, Jan, Eryk, Jakub, to takie uniwersalne imiona. 

Ale ona chce zwykle polskie imie, a ty jej tutaj podajesz kolejne hebrajskie i skandynawskie- nastepna duurnaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 minut temu, Gość gosc napisał:

Ale ona chce zwykle polskie imie, a ty jej tutaj podajesz kolejne hebrajskie i skandynawskie- nastepna duurnaa.

Ale za to jaka ty "mądra" jesteś! Tak "mądra", że inaczej tej "mądrości" niż wyzwiskiem wyrazić nie potrafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Ale za to jaka ty "mądra" jesteś! Tak "mądra", że inaczej tej "mądrości" niż wyzwiskiem wyrazić nie potrafisz.

Juz kilka osob zwrocilo uwage i napislo odnosnie tego okreslania imion obcych jako polskie.  Jezeli czytac nawet nie umiesz to jak inaczej to mozna okreslic?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19 minut temu, Gość gosc napisał:

Juz kilka osob zwrocilo uwage i napislo odnosnie tego okreslania imion obcych jako polskie.  Jezeli czytac nawet nie umiesz to jak inaczej to mozna okreslic?  

Nie chajzeruj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Pi ździ wąs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
20 minut temu, Gość gość napisał:

Nie chajzeruj...

?  Jaki to jezyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
8 godzin temu, Gość gość napisał:

Pewnie, daj dziecku imię nie do wymówienia przez większość otoczenia, niech to imię musi literować tysiące razy, rzeczywiście "nie będzie problemu". Sama mam "typowo polskie imię", w Polsce nie mieszkam od lat i wiem dobrze, jak takie imię utrudnia życie poza polskim grajdołkiem.

Ja mam z kolei typowo polskie nazwisko, też mieszkam za granicą i np. rejestrując się u lekarza czy załatwiając sprawy urzędowe muszę je dosłownie literować, bo inaczej nie wiedzą, jak zapisać. 🤦‍♀️ stary nie chce się żenić, a gdybym miała jego nazwisko, to byłoby łatwiej.

Także nie utrudniajcie dziecku życia i dajcie mu takie imię, jakie występuje w wielu krajach, w tym w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 godzin temu, Gość gosc napisał:

koniec.Przyklad Kayleigh- Kayli, Kaley, Kaylee, Kailee i tym podobne razy dwa czyli literowanie przez C.  

I jeszcze chyba Kylie. I jak tu się nie pogubić w tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 godzin temu, Gość gosc napisał:

Ale ona chce zwykle polskie imie, a ty jej tutaj podajesz kolejne hebrajskie i skandynawskie- nastepna duurnaa.

 

A Mateusz to czysto polskie imię, czy też hebrajskie co? Tak, tak, ja dur/na, ty za to kre/tynka, która nie rozumie, że autorce chodzi o polsko brzmiące imiona. I co z tego, że one są pochodzenia hebrajskiego, jak są głęboko zakorzenione w kulturze polskiej? Mieczysław, Przemysław, albo jeszcze lepiej Mścigniew ma mu dać?  Polskie imię w skrócie myślowym, to właśnie imię obce, polsko brzmiące, nadawane w Polsce od średniowiecza. Czyli głównie hebrajskie i rzymskie. Co ciekawe hebrajskie, biblijne imiona, to imiona międzynarodowe, których wiele bardzo podobnie brzmi, a nawet się pisze.

9 godzin temu, Gość gosc napisał:

Juz kilka osob zwrocilo uwage i napislo odnosnie tego okreslania imion obcych jako polskie.  Jezeli czytac nawet nie umiesz to jak inaczej to mozna okreslic?  

Odniosę się jeszcze do tego, bo cię tak bardzo ten skrót myślowy drażni. Tak naprawdę te wszystkie Mieczysławy, Dobrosławy, Bogusławy, to też nie do końca i niekoniecznie polskie imiona, a imiona starosłowiańskie. A Słowianie, to Polacy, Ukraińcy, Słowacy, Czesi, Białorusi, Litwini itp. A przed powstaniem Polski i kilku innych Lechici. Wbij sobie do głowy, ty i reszta wrażliwców, że jak ktoś chce polskie imię, to chce coś, co jest u nas normalnym imieniem, dobrze brzmi w naszym języku, a nie dziwadłem rodem z USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 godzin temu, Gość gosc napisał:

Ale ona chce zwykle polskie imie, a ty jej tutaj podajesz kolejne hebrajskie i skandynawskie- nastepna duurnaa.

 

10 godzin temu, Gość gosc napisał:

Juz kilka osob zwrocilo uwage i napislo odnosnie tego okreslania imion obcych jako polskie.  Jezeli czytac nawet nie umiesz to jak inaczej to mozna okreslic?  

Odpisałam ci na te zarzuty, a się okazuje, że ja podałam dobre przykłady, a to ty czytać nie potrafisz. Przeczytałam ponownie temat. Tobie też to radzę. Autorce chodziło o drugie imię pasujące do Mateusza. To zwykłe, polskie, o którym pisze autorka, to właśnie Mateusz. A drugie ma być takie, żeby pasowało do pierwszego. Wyraźnie napisała, że bierze pod uwagę Natana, bo w UK jest dobrze odbierane. Też hebrajskie, ale w polskim uchu obcobrzmiące, nienadawane od stuleci, a od bardzo krótkiego czasu. Nie strugaj znawczyni, skoro ostro zajeżdżasz wtórnym analfabetyzmem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×