Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość gość gość

EEG u autystyka. Jakie wyszły wyniki?

Polecane posty

Gość Gość gość gość

U mojego czterolatka panie w przedszkolu podejrzewają zachowania autystyczne. Mam już jedno orzeczenie z poradni, że wszystko jest z nim ok, ale wcale tak być nie musi. Miał robione EEG, z którego wyszło tylko, że ma osłabioną lewą półkulę, przez co być miał opóźnioną mowę.( mówić zaczął w wieku 3 lat około). Jak u Was Mamy autystyków wyszło EEG? Czy w ogóle to badanie wykazało jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu mózgu Waszych dzieci? Proszę, napiszcie, jak to u Was wyglada? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość gość

Nie robiliście swoim dzieciom EEG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris
1 godzinę temu, Gość Gość gość gość napisał:

Nie robiliście swoim dzieciom EEG?

Robiłam 🙂  , ale nie z powodu autyzmu. Można wiedzieć jaki u was był powód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Dziecko nie rozpoznawało drobnych przedmiotów, bardzo bało się ludzi, obcych miejsc, wpadało w histerię, nie współpracowało na wizycie u lekarza. Wlasciwie tylko te histerie jeszcze się u niego pojawiają, ale rzadko i zwykle w przedszkolu, gdy ktoś mu coś zabierze albo popsuje zabawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moj siostrzeniec mial robione eeg. Autyzm atypowy, zaburzenia si, urodzony w zamartwicy, przez którą ma lekki niedowlad w stopach. Wyszło wszystko ok o dziwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość gość

EEG wyszło ok? Nie pocieszyłaś mnie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość gość

EEG wyszło ok? Nie pocieszyłaś mnie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

U nas też atypowy.  EEG robiliśmy z zalecenia neurologa, w śnie fizjologicznym, ale z powodu podejrzenia padaczki , miał momenty takie bez kontaktu, kiedy patrzył przed siebie pustym wzrokiem. I U nas też badanie wyszło ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris
1 godzinę temu, Gość Gość gość gość napisał:

EEG wyszło ok? Nie pocieszyłaś mnie ;(

Ale czego się spodziewałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GośćK

U nas zaburzenia si podejrzewane ADHD i padaczka ta gdzie dziecko się tak jakby zamyśla. Eeg robione dwa razy w odstępach 6 miesięcy. Obydwa wyniki nieprawidłowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość gość

Czego się spodziewałam? Tego, że wynik EEG wyjdzie nieprawidłowy, skoro dziecko ma autyzm. U nas EEG nie sugeruje autyzmu, a mimo to co jakiś czas słyszę albo od lekarza, albo od pań w przedszkolu, że dziecko przejawia zachowania autystyczne. Ale jak tu czytam, można mieć dobre wyniki i mimo tego autyzm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 77

Oczywiście, że dziecko może mieć autyzm, a EEG w porządku. To dwie zupełnie inne rzeczy. Wielu autystów może mieć padaczkę i eeg może ją wykryć, ale samego autyzmu nie wykrywa się badaniem eeg. Od diagnozy autyzmu jest psychiatra, logopeda, neurolog, psycholog dziecięcy, to jest kilka konsultacji, komisje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

EEG nie jest badaniem, które wykonuje się przy takich zaburzeniach. To badanie pokazuje prace mózgu. Diagnozuje się tym badaniem padaczkę, migreny i tym podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

EEG nie jest badaniem, które wykonuje się przy takich zaburzeniach. To badanie pokazuje prace mózgu. Diagnozuje się tym badaniem padaczkę, migreny i tym podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 77

Padaczka może współistnieć z autyzmem, ale wcale nie musi.Tak jak zaburzenia integracji sensorycznej współistnieją z autyzmem, ale same w sobie go nie oznaczają, bo autyzm to o wiele więcej zaburzeń, deficytów, nieprawidłowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris
3 godziny temu, Gość Gość gość gość napisał:

Czego się spodziewałam? Tego, że wynik EEG wyjdzie nieprawidłowy, skoro dziecko ma autyzm. U nas EEG nie sugeruje autyzmu, a mimo to co jakiś czas słyszę albo od lekarza, albo od pań w przedszkolu, że dziecko przejawia zachowania autystyczne. Ale jak tu czytam, można mieć dobre wyniki i mimo tego autyzm. 

Tak można mieć dobre wyniki 🙂 Np. u mojej córki były w dzieciństwie dwa epizody padaczkowe i dlatego dostałam skierowanie na to badanie. Co wyszło? Ano prawa półkula bardziej aktywna i to wszystko. Może coś wyszłoby podczas tomografii, ale ja nie chciałam córki męczyć, żeby sobie coś udowadniać. Oczywiście różne rzeczy mogą się ludziom przytrafiać ( jakieś guzy , czy inne schorzenia), ale to już ewentualnie ze wskazań lekarskich robiłabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×