Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Chodzicie do dentysty w ciąży?

Polecane posty

Gość Gość

Nie mam na myśli stanów bólowych, bo wtedy wiadomo, ze trzeba. Mam na myśli bardziej profilaktykę i leczenie np małych ubytków o ile sie takie pojawia? Ja mam wizytę zaplanowana w 17 tygodniu, ale zastanawiam sie nad jej odwołaniem. Przy leczeniu zastrzyk przeciwbólowy może dziecku zaszkodzić, mam fobie nt czystości u dentysty. Chodzę prywatnie j widzę jak lekarz naciska klamke i otwiera szafki tymi samymi rękawicami, które wkłada do buzi. Jego asystentki to samo. Czy lepiej przeczekać i iść po porodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Najpierw psycholog dla ciebie a potem dentysta.Tak w ciąży normalnie chodzi się do dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oczywiście że chodziłam. W ciazy najbardziej sie wszystko sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Najpierw psycholog dla ciebie a potem dentysta.Tak w ciąży normalnie chodzi się do dentysty.

Może ty nie zwracasz uwagi na higienę u dentysty, ale to już twoja sprawa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Może ty nie zwracasz uwagi na higienę u dentysty, ale to już twoja sprawa..

Tylko ty przez tą fobie chcesz odwołać wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Może ty nie zwracasz uwagi na higienę u dentysty, ale to już twoja sprawa..

A co z twoją higiena? Idz do takiego , który spełnia twoje warunki. Dorosła kobieta, a dentysty sie boi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Tylko ty przez tą fobie chcesz odwołać wizytę.

Kiedyś jako jeszcze dziecko chodziłam do dentystki, która i owszem miała rękawiczki ale z mojej buzi przenosiła sie na klawiaturę kompa i sobie pisała. Po wizycie wyskoczyło mi wiele aft a to przecież nie najgorsze czy można sie zarazić u dentysty. Czy w ciąży zastrzyk prEciwbolowy przed borowaniem może zaszkodzić dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Masz racje autorko, lepiej mieć gnój w buzi i być szczerbatym, niż dostać afty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Masz racje autorko, lepiej mieć gnój w buzi i być szczerbatym, niż dostać afty.

Skoro afty po wizycie u dentysty dla ciebie to cos normalnego to ja współczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście

Tak, chodzę. Trzeba leczyć zęby w ciąży i zalecana jest kontrola w trakcie a już w ogóle najlepiej to sie wybrać na przegląd zanim zacznie sie ciążę planować  🙂

Jakiekolwiek problemy moga spowodować poronienie i szybszy poród- niedonoszenie maluszka. Bardzo wiele zależy od stanu zębów kobiety bo te infekcje roznoszą sie po całym organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agdhj

Chodzę ale nie stosuje znieczulenia. Przed ciążą wyleczyłam wszystkie zęby a i tak pojawiły się problemy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hdhahs

Ja byłam przed ciążą i wszystko było ok. Mój dentysta zachowuje reżim higieniczny. Polecam zmienić stomatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Byłam przed ciążą i miałam przyjść na kontrolę za pół roku, poszłam (już w ciąży, był to 22 tydzień) i wszystko było dobrze, ale gdyby trzeba było brać znieczulenie i coś tam wiercić, to nie miałabym z tam problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
17 godzin temu, Gość Gość napisał:

Skoro afty po wizycie u dentysty dla ciebie to cos normalnego to ja współczuje.

Nie, to nie jest normalne. Nigdy nie miałam aft po dentyście, ale to i tak lepsze niż pielęgnować gnój w gębie. Nie wiem do jakiej chlewni chodzisz, że dostajesz niby aft po wizycie u dentysty. Znasz tylko jednego dentyste, że musisz rezygnować z leczenia w ogóle, zamiast po prostu zmienić gabinet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata

Każda położna i lekarz ci powie, że stany zapalne i próchnica są niebezpieczne w ciąży, gdyż drobnoustroje odpowiedzialne za ich powstanie mogą przenikać do rozwijającego się płodu. Lepiej zapobiegać aniżeli leczyć. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria

 Wg położnych z prenalen o zęby warto dbać cały czas, jednak w ciąży na tę kwestię warto zwrócić szczególną uwagę, gdyż zmiany hormonalne zachodzące w tym czacie połączone często z wymiotami i podjadaniem wpływają bardzo niekorzystnie na stan uzębienia przyszłej mamy. Poza tym w ciąży można bezpiecznie leczyć zęby – także ze znieczuleniem! O ciąży należy poinformować stomatologa a ten zastosuje odpowiednią metodę leczenia i łagodzenia bólu bezpieczną dla przyszłych mam.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria21

Powinnam odpowiedzieć pytaniem a czy w czasie ciąży chodzisz po zakupy? Jak lodówka jest pusta to chyba należy coś do niej wrzucić? To chyba normalna rzecz jeśli coś zaczyna się robić niepokojącego z zębami to należy leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula

Jedno z pierwszych pytań u ginekologa to pytanie o mój stan zębów. I prośba aby na bieżąco kontrolować jej i ewentualnie leczyć. Gdzieś czytałam, że kobietom w ciąży to nawet przysługują jakieś dodatkowe profity w leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

Ja w ciąży też chodziłam do dentysty normalnie. Regularne przeglądy to podstawa. Co do gabinetu to chodziłam do Eurodental w Warszawie. Tam mają świetnych specjalistów, nowoczesny sprzęt i higienę stawiają na pierwszym miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 minut temu, Gość Pola napisał:

Ja w ciąży też chodziłam do dentysty normalnie. Regularne przeglądy to podstawa. Co do gabinetu to chodziłam do Eurodental w Warszawie. Tam mają świetnych specjalistów, nowoczesny sprzęt i higienę stawiają na pierwszym miejscu. 

Chyba średnio w tym Eurodentalu, skoro nie stać ich na normalną reklamę i muszą robić reklamę za 5zł na kafe 😄

Ale bieda, ale wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja byłam dwa razy. Na szczęście nie jestem z tych osób co potrzebują znieczulenie więc ... Na przeglądy trzeba chodzic przynajmniej raz w roku nie ważne czy jest się w ciąży czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×