Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Rzeszów czy Lublin?

Polecane posty

Gość Gość

Dziewczyny może znacie, jesteście, pochodzicie mieszkacie  w którymś z tych miast? Mąż dostał propozycje nie do odrzucenia ma do wyboru Lublin lub Rzeszów. Życie z małymi dziećmi na odległość  nie wchodzi w rachubę, przeprowadzamy sie wszyscy. Wstępnie na 3 lata, potem czas pokaże. Gdzie się przyjemniej żyje, przedszkola itp, no podstawowe kwestie. Takie informacje od lokalnych mieszkańców po prostu. Może wiecie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miastowa

Rzeszów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mam rodzinę w Rzeszowie i bardzo sobie  chwala. Mieli zostać na chwile a juz o tym nie mysla. Szwagier jest zolnierzem zawodowym, szwagierka dosyc szybko znalazla prace po zwyklym stazu z  UP a ich Synek chodzi do przedszkola prowadzonego przez siostry zakonne 🙂 W Lublinie często się zatrzymują jak przyjeżdżają nas odwiedzic. My byliśmy u nich jesienią i zrobiliśmy wypad w Bieszczady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mąż mówi żebyśmy pojechali na weekend do tych miast, ale ja wiem, że to mi niewiele da. Owszem pierwsze wrażenie jest ważne, ale właśnie ważniejsze są  wnioski mieszkańców. Bardzo dziękuję za Wasze wypowiedzi. Ja chyba na chwilę obecną stawiam na Rzeszów,ale mąż wstępnie na Lublin raczej. Dlatego pytam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOŚĆ

Rzeszów teraz niesamowicie się rozrasta widać mnóstwo inwestycji,naprawdę zauważam to jak tam jeżdżę rzadko bo co 3 miesiące ale jestem naprawdę pod wrażeniem jaki tam JEST teraz buumm. I blisko w Bieszczady i pogórze ,całkiem niedaleko są piękne krajobrazy. Lublin się starzeje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rzeszów! Piękne, czyste miasto, które w chwili obecnej jest chyba najszybciej rozwijającym się miastem w Polsce. Do tego to świetna baza wypadowa w Bieszczady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rzeszów! Piękne, czyste miasto, które w chwili obecnej jest chyba najszybciej rozwijającym się miastem w Polsce. Do tego to świetna baza wypadowa w Bieszczady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A gdzie ty masz szansę na lepszą pracę? To powinno być podstawowym kryterium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktoś

Rzeszów, Lublin stoi w miejscu i mało się rozwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja bym wybrała Lublin, większe miasto, bliżej do Warszawy,  prace na podobnym poziomie  jeśli chodzi  o typ za najniższa krajowa. Rzeszów owszem się rozwija jest czysty, ale jest bardziej prowincjonalny w porównaniu z Lublinem. Pochodzę z Krakowa, pracowałam i w Rzeszowie i w Lublinie, obecnie pracuję w Warszawie gdzie jest sporo ludzi zarówno z Lublina jak i z Rzeszowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Lublin to zapyziała dziura, stanowczo odradzam. Rzeszów bardzo się rozwija i jest ładnym miastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Co Wy wygadujecie? Znam Rzeszów bo pochodzę z Podkarpacia i owszem rozwija się, ale nie porównujcie go z Lublinem, który ma kilka dobrych uczelni, opinię jednego z najważniejszych miast w Polsce. W Rzeszowie słabe uczelnie jeśli chodzi o rankingi, pracę wcale nie jest łatwo znaleźć, jak na calym Podkarpaciu. Jeśli chodzi o pracę to w obydwu tych miastach jest kibel, młodzi ludzie uciekają do Krakowa lub Warszawy. Ale ze względu na tradycje i uczelnie chyba Lublin jednak warto wybrać. Rzeszów d...py nie urywa. Niech autorka się nie posilkuje tym ile osób jej napisało że Rzeszów. Ludzie w Rzeszowie są bezrobotni to i siedzą na forach, Lublinianie nie mają czasu więc nie odpisali. Poza tym lubelskie nie było nigdy w czołówce najbiedniejszych województw. Podkarpackie jest drugim najbiedniejszym po podlaskim województwem. Rzeszów się rozwija haha z której strony. Kilka firm założyło filie to od razu wielki rozwój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rzeszów, mieszkałam tam 5 ls, szybko się rozwija, czysto, ładnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rzeszów, mieszkałam tam 5 lat, szybko się rozwija, czysto, ładnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Max Fiut napisał:

Ta jakby to że jest bliżej śmierdzącej Warszawy miało jakieś znaczenie jak gostek i tak nie będzie pracował w Warszawie

Ale ich dzieci będą tam kiedyś pracować jak tylko zobaczą jaka jest sytuacja w innych miasteczkach na rynku pracy. I z.Rzeszowa i z Lublina i tak uciekną do stolicy za pracą więc lepiej żeby miały do rodziców 2,5 godziny autem niż 4. A więc Lublin ma tu przewagę. Bliżej do Warszawy. Poza tym nie znasz Warszawy, pewnie nie byłeś, znasz tylko to co w tv pokazują czyli beton w centrum, a to miasto.ma.wiele.ciekawyxh zakątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Co Wy wygadujecie? Znam Rzeszów bo pochodzę z Podkarpacia i owszem rozwija się, ale nie porównujcie go z Lublinem, który ma kilka dobrych uczelni, opinię jednego z najważniejszych miast w Polsce. W Rzeszowie słabe uczelnie jeśli chodzi o rankingi, pracę wcale nie jest łatwo znaleźć, jak na calym Podkarpaciu. Jeśli chodzi o pracę to w obydwu tych miastach jest kibel, młodzi ludzie uciekają do Krakowa lub Warszawy. Ale ze względu na tradycje i uczelnie chyba Lublin jednak warto wybrać. Rzeszów d...py nie urywa. Niech autorka się nie posilkuje tym ile osób jej napisało że Rzeszów. Ludzie w Rzeszowie są bezrobotni to i siedzą na forach, Lublinianie nie mają czasu więc nie odpisali. Poza tym lubelskie nie było nigdy w czołówce najbiedniejszych województw. Podkarpackie jest drugim najbiedniejszym po podlaskim województwem. Rzeszów się rozwija haha z której strony. Kilka firm założyło filie to od razu wielki rozwój?

Widać, ze goowno wiesz o rozwoju miast. Rzeszów jest stolicą innowacji. Od dawna zajmuje pierwsze miejsce w Polsce. 

A co co uczelni... Rzeczywiście, polibuda rzeszowska jest nisko w rankingu. Zwłaszcza takie kierunki jak np. lotnictwo cywilne, który jest tylko w Rzeszowie. 

W Lublinie może KUL taki prestiżowy? 😂 W końcu wszyscy profesorowie którzy się wypowiadają dla TVP to z KULu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Rzeszów, mieszkałam tam 5 ls, szybko się rozwija, czysto, ładnie. 

Tak tam wspaniale że już tam nie mieszkasz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

 

2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ale ich dzieci będą tam kiedyś pracować jak tylko zobaczą jaka jest sytuacja w innych miasteczkach na rynku pracy. I z.Rzeszowa i z Lublina i tak uciekną do stolicy za pracą więc lepiej żeby miały do rodziców 2,5 godziny autem niż 4. A więc Lublin ma tu przewagę. Bliżej do Warszawy. Poza tym nie znasz Warszawy, pewnie nie byłeś, znasz tylko to co w tv pokazują czyli beton w centrum, a to miasto.ma.wiele.ciekawyxh zakątków.

No tak, NAPEWNO pojadą pracować do Warszawki. 

Teraz ludzie wyjeżdżają do zachodnich europejskich miast pracować, nie go stolicy kraju. Czasy się zmieniły. A i Rzeszów i Lublin maja lotniska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Tak tam wspaniale że już tam nie mieszkasz 🙂

Bo mieszkam za granicą. Porównujemy polskie miasta, nie kraje 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Ale ich dzieci będą tam kiedyś pracować jak tylko zobaczą jaka jest sytuacja w innych miasteczkach na rynku pracy. I z.Rzeszowa i z Lublina i tak uciekną do stolicy za pracą więc lepiej żeby miały do rodziców 2,5 godziny autem niż 4. A więc Lublin ma tu przewagę. Bliżej do Warszawy. Poza tym nie znasz Warszawy, pewnie nie byłeś, znasz tylko to co w tv pokazują czyli beton w centrum, a to miasto.ma.wiele.ciekawyxh zakątków.

No tak, NAPEWNO pojadą pracować do Warszawki. 

Teraz ludzie wyjeżdżają do zachodnich europejskich miast pracować, nie go stolicy kraju. Czasy się zmieniły. A i Rzeszów i Lublin maja lotniska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Markus
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ale ich dzieci będą tam kiedyś pracować jak tylko zobaczą jaka jest sytuacja w innych miasteczkach na rynku pracy. I z.Rzeszowa i z Lublina i tak uciekną do stolicy za pracą więc lepiej żeby miały do rodziców 2,5 godziny autem niż 4. A więc Lublin ma tu przewagę. Bliżej do Warszawy. Poza tym nie znasz Warszawy, pewnie nie byłeś, znasz tylko to co w tv pokazują czyli beton w centrum, a to miasto.ma.wiele.ciekawyxh zakątków.

Z Rzeszowa to prędzej do Krakowa spierrdolą i będą mieli blisko do starych

Byłem w Warszawie bo mieszkam niedaleko bród, smród i ubóstwo ta warszawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piwosz
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Co Wy wygadujecie? Znam Rzeszów bo pochodzę z Podkarpacia i owszem rozwija się, ale nie porównujcie go z Lublinem, który ma kilka dobrych uczelni, opinię jednego z najważniejszych miast w Polsce. W Rzeszowie słabe uczelnie jeśli chodzi o rankingi, pracę wcale nie jest łatwo znaleźć, jak na calym Podkarpaciu. Jeśli chodzi o pracę to w obydwu tych miastach jest kibel, młodzi ludzie uciekają do Krakowa lub Warszawy. Ale ze względu na tradycje i uczelnie chyba Lublin jednak warto wybrać. Rzeszów d...py nie urywa. Niech autorka się nie posilkuje tym ile osób jej napisało że Rzeszów. Ludzie w Rzeszowie są bezrobotni to i siedzą na forach, Lublinianie nie mają czasu więc nie odpisali. Poza tym lubelskie nie było nigdy w czołówce najbiedniejszych województw. Podkarpackie jest drugim najbiedniejszym po podlaskim województwem. Rzeszów się rozwija haha z której strony. Kilka firm założyło filie to od razu wielki rozwój?

A kogo obchodzą uczelnie jak autorka i jej mąż jadą żyć i pracować do tego miasta a nie się uczyć....

I tu plus dla Rzeszowa mniej uczelni mniej spierrdolonych studentów na mieście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość Piwosz napisał:

A kogo obchodzą uczelnie jak autorka i jej mąż jadą żyć i pracować do tego miasta a nie się uczyć....

I tu plus dla Rzeszowa mniej uczelni mniej spierrdolonych studentów na mieście

W Rzeszowie mieszka około 200tys ludzi, ma ok. 40 tys studentów. Nie wiem, czy to tak mało. Mniej niż było jeszcze kilka lat temu, ale i tak sporo jak na wielkość miasta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko sama widzisz, nie bierz na poważnie większości wypowiedzi. Jeśli ktoś napisał, że Warszawa to syf, Lublin też dno i tylko Rzeszów  lux to chyba sama widzisz jakie to są obiektywne oceny. Ja bym wybrała Lublin z powodów juz wyżej opisanych, nie wiem gdzie teraz mieszkacie, ale Podkarpacie to bardzo specyficzny region, Lubelszczyzna niby też, ale myślę że łatwiejsza do przywsojenia dla tzw ludzi z Polski.  Odległość do Warszawy dla mnie to by było ważne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
26 minut temu, Gość Gość napisał:

Autorko sama widzisz, nie bierz na poważnie większości wypowiedzi. Jeśli ktoś napisał, że Warszawa to syf, Lublin też dno i tylko Rzeszów  lux to chyba sama widzisz jakie to są obiektywne oceny. Ja bym wybrała Lublin z powodów juz wyżej opisanych, nie wiem gdzie teraz mieszkacie, ale Podkarpacie to bardzo specyficzny region, Lubelszczyzna niby też, ale myślę że łatwiejsza do przywsojenia dla tzw ludzi z Polski.  Odległość do Warszawy dla mnie to by było ważne. 

Może widocznie Lublin to syf i po prostu  większość ludzi tak uważa 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 godzin temu, Gość Gość napisał:

Dziewczyny może znacie, jesteście, pochodzicie mieszkacie  w którymś z tych miast? Mąż dostał propozycje nie do odrzucenia ma do wyboru Lublin lub Rzeszów. Życie z małymi dziećmi na odległość  nie wchodzi w rachubę, przeprowadzamy sie wszyscy. Wstępnie na 3 lata, potem czas pokaże. Gdzie się przyjemniej żyje, przedszkola itp, no podstawowe kwestie. Takie informacje od lokalnych mieszkańców po prostu. Może wiecie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. 

Sprawdź sobie, gdzie jest więcej ofert pracy w Twoim zawodzie.

Osobiście polecam Lublin, lepsza dostępność komunikacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 godzin temu, Gość Gość napisał:

Dziewczyny może znacie, jesteście, pochodzicie mieszkacie  w którymś z tych miast? Mąż dostał propozycje nie do odrzucenia ma do wyboru Lublin lub Rzeszów. Życie z małymi dziećmi na odległość  nie wchodzi w rachubę, przeprowadzamy sie wszyscy. Wstępnie na 3 lata, potem czas pokaże. Gdzie się przyjemniej żyje, przedszkola itp, no podstawowe kwestie. Takie informacje od lokalnych mieszkańców po prostu. Może wiecie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. 

Sprawdź sobie, gdzie jest więcej ofert pracy w Twoim zawodzie.

Osobiście polecam Lublin, lepsza dostępność komunikacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
14 godzin temu, Gość Gość napisał:

Dziewczyny może znacie, jesteście, pochodzicie mieszkacie  w którymś z tych miast? Mąż dostał propozycje nie do odrzucenia ma do wyboru Lublin lub Rzeszów. Życie z małymi dziećmi na odległość  nie wchodzi w rachubę, przeprowadzamy sie wszyscy. Wstępnie na 3 lata, potem czas pokaże. Gdzie się przyjemniej żyje, przedszkola itp, no podstawowe kwestie. Takie informacje od lokalnych mieszkańców po prostu. Może wiecie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. 

Sprawdź sobie, gdzie jest więcej ofert pracy w Twoim zawodzie.

Osobiście polecam Lublin, lepsza dostępność komunikacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ani w Lbn ani w Rzeszowie super ofert pracy autorka nie będzie miała. Z Lublina ludzie jadą za praca do Warszawy, z Rzeszowa do Warszawy i Krakowa. Ani Lublin, ani Rzeszów nie mają super rynku pracy a zwłaszcza płacy. Wybierając tylko pomiędzy tymi miastami wybrałbym Lublin, to większe miasto, atrakcyjniejsze i lepiej skomunikowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×