Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Andzia26

Czy wasze niemowlaki na początku miały słabe główki?

Polecane posty

Gość Andzia26

Moja pięciotygodniowa córka ma słabą główkę się jej kiwa strasznie i ma ciężką czy to normalne czy wasze dzieci też tak miały? A po wypiciu mleka jak się zmęczy to straszny bezwład jakby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

Moje z kolei bardzo szybko trzymały prosto głowę co zdumiewało położną. Stąd wynika, że słabe główki u niemowląt to powszechna norma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ona ma 5tygodni dopiero! Musisz asekurowac główkę.  Do ukończenia 3mies mniej więcej powinna ją ja ładnie trzymac,  są dzieci z większymi głowami, które potrzebują więcej czasu. A po zjedzeniu dziecko rozluźnia mięśnie, więc jest jeszcze bardziej " miękkie ". Zwróć uwagę na rączki. Scisniete piastki zwykle po jedzeniu się rozluzniaja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pasasa

Moj tak mial ale byl wczesniakiem i mial duza glowke w porownaniu z cialem. Dlugo nie mogl jej udzwignac. My rehabilutowalismy go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Córka przez pierwszy miesiąc kiwała się trochę ale nie jakoś bardzo. Jak miała półtora miesiąca to zaczęła podnosić główkę jak miała dwa już ją trzymała..to tak naprawdę wszystko zależy od dziecka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A co pięciotygodniowe niemowlę ma robić z główką? Leży, je, śpi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja młodsza córka miała słabą główkę nawet w 3msc. Okazało sie ze miała obniżone napięcie mięśniowe i potrzebna była rehabilitacja. Starsza córka szybko trzymała głowę sztywno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moja szybko trzymała główkę, już w pierwszym miesiącu ale za to wszystko inne robiła z opóźnieniem, trzeba było ją wspomóc rehabilitacja bo w 11 miesiącu nawet nie siadała sama. Teraz jest już ok. Więc jak widzisz trzymanie albo nietrzymanie główki w tym wieku niewiele znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zorza

Jak dziecko zbyt wcześnie trzyma się sztywno, to może się też okazać, że ma zbyt wysokie napięcie mięśniowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×