Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Cukierek

Test obciążenia glukozą w Diagnostyce

Polecane posty

Gość Cukierek

Jestem w 25 tygodniu ciąży. Byłam dziś na prywatnej wizycie u lekarza ginekologa i dostałam od niego skierowanie do Diagnostyki na test obciążenia glukozą 75 g (kłucie na czczo, po godzinie wypicia roztworu i po dwóch). Skoro skierowanie, to za darmo czy będę za to płacić? Nie spytałam lekarza, bo byłam pewna, że skierowanie oznacza bezpłatne wykonanie badania, ale mój mąż twierdzi, że tak byłoby tylko w przypadku NFZ. Na miejscu w tym laboratorium dają gotową glukozę czy mogę przynieść własną (smakową)? Dziękuję za ewentualne odpowiedzi, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A do swojego gina chodzisz prywatnie czy na NFZ? Jak prywatnie to w diagnostyce będziesz musiała zapłacić za badanie. Wszystko dostaniesz na miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja w diagnostyce musiałam mieć ze sobą glukozę, najlepiej zadzwoń i zapytaj, mogą mieć różne procedury w zależności od laboratorium 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukierek
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

A do swojego gina chodzisz prywatnie czy na NFZ? Jak prywatnie to w diagnostyce będziesz musiała zapłacić za badanie. Wszystko dostaniesz na miejscu. 

Prywatnie, dlatego miło zaskoczyło mnie to skierowanie, ale mąż zgasił mój entuzjazm i jak widać miał rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukierek
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja w diagnostyce musiałam mieć ze sobą glukozę, najlepiej zadzwoń i zapytaj, mogą mieć różne procedury w zależności od laboratorium 

Tak zrobię jutro, dzięki! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukierek

A kojarzycie jaka jest cena tego badania? Nie mają podane na swojej stronie internetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lois

Badanie krzywej cukrowej w ciazy jest obowiazkowe i jest to z tego co pamietam jedyne badanie na ktore prywatnie lekarz moze wystawic darmowe skierowanie. Ja mialam jakies 1.5mc temu i nie placilam.

Pamietaj zeby przyjsc z samego rana, najpozniej o 8.30 powinnas juz byc po pierwszym pobraniu. Wchodzisz od razu bez kolejki. Glukoze musisz kupic sama, pielegniarki maja jednorazowe kubeczki i przygotuja ci roztwor. Moze byc smakowa glukoza, chociaz ja osobiscie nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon

Musisz wziąć swoją. Są takie gotowe roztworu już w aptekach rozpuszczone. Ja piłam pomarańczowa. Pani zła oratorium mówiła ze jeszcze cytrynowa jest ok ale nie brać o smaku coli bo panie wymiotują. Te, która ja piłam smakowała jak wygazowana, przesłodzona fanta. Do przeżycia naprawdę :).

powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukierek
4 minuty temu, Gość Lois napisał:

Badanie krzywej cukrowej w ciazy jest obowiazkowe i jest to z tego co pamietam jedyne badanie na ktore prywatnie lekarz moze wystawic darmowe skierowanie. Ja mialam jakies 1.5mc temu i nie placilam.

Pamietaj zeby przyjsc z samego rana, najpozniej o 8.30 powinnas juz byc po pierwszym pobraniu. Wchodzisz od razu bez kolejki. Glukoze musisz kupic sama, pielegniarki maja jednorazowe kubeczki i przygotuja ci roztwor. Moze byc smakowa glukoza, chociaz ja osobiscie nie polecam.

Czyli są szanse, że nie będę płacić. Super! 🙂 Oczywiście zadzwonię do konkretnej placówki i spytam, ale lubię mieć jakieś informacje już wcześniej.

Dziękuję za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukierek
5 minut temu, Gość Mon napisał:

Musisz wziąć swoją. Są takie gotowe roztworu już w aptekach rozpuszczone. Ja piłam pomarańczowa. Pani zła oratorium mówiła ze jeszcze cytrynowa jest ok ale nie brać o smaku coli bo panie wymiotują. Te, która ja piłam smakowała jak wygazowana, przesłodzona fanta. Do przeżycia naprawdę :).

powodzenia!

Słyszałam, że najlepsza jest właśnie pomarańczowa, więc na taką się skuszę. 🙂

Dzięki! 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Najgorsze badaniem gorsze niż poród. Masakra. Dopiero za trzecim razem udało mi się je skończyć, chociaż i tak po ostatnim kłóciu jak wyszłam z przychodni wyrzygalam się przed samochodem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×