Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama

Tylko politechnika uczy myśleć

Polecane posty

Gość Mama

Ostatnio tak powiedział mój pracodawca. 

Często też spotykałam się z opiniami że nie ważne są studia ważne jest doświadczenie, również w przypadku studia + 3 letnie doświadczenie lepsze było by zamiast studiów doświadczenie np 6 letnie 

Często też się spotykam z przypadkiem że jeśli studia to tylko techniczne - politechnika na menadżerów kierowników koordynatorów i studia tu są ważniejsze niż doświadczenie bo politechnika uczy myśleć..

Jak to u Was jest i skąd takie rozbieżności jak wyżej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak się pracuje w sklepie z butami to wiadomo, że lepiej 6 lat doświadczenia już 3 lata studiów i 3 za kasa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Takie rozbieżności, bo są to jakieś indywidualne przekonania tych osób. Ja bym dodała jeszcze inteligencję, dzięki której byś to zrozumiała i nie musiałabyś o to pytać na takim goownoforum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

No tak do prac " fizycznych " lepsze doświadczenie z tym że ja spotkałam się z taką opinią również w biurze... 

Nie wiem czy to niedowartościowanie szefa ( bo np nie ma studiów) czy to powszechne.

Przekonania przekonaniami to też nie to - tak mi się wydaje , i inteligencja nie ma tu nic do rzeczy. Nawet najbardziej inteligentni ludzie nie są w stanie czytać innym w myślach.

Chciałam poznać wasze zdanie. Jeśli komuś to nie odpowiada i nie chce wypowiadać się nikogo przecież nie torturuje żeby to robił wolny wybór 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na żadnych studiach człowiek nie nauczy się tyle co w prawdziwym życiu. W pracach biurowych doświadczenie też jest istotne. Na studiach nie nauczysz się np właściwej komunikacji, negocjacji, albo np pisania pism, gdzie czasem musisz w takim piśmie w grzeczny sposób komuś powiedzieć że temat cię nie interesuje i ma s p i e r d a l a ć albo musisz mu w grzeczny sposób dojechać i uzmysłowić że o d p i e r d a l a maniane. Ja skończyłam studia techniczne i tam uczą bardziej teoretycznych podstaw, nie są w stanie np nauczyć cię wszystkich możliwych technologii, bo to się zmienia i tego jest bardzo dużo. Poza tym projekty na studiach są mocno teoretyczne, przeważnie w nierealnych, wyidealizowanych warunkach. 

Studia dają po prostu teoretyczna podstawę, ale nie oszukujemy się, nawet najtrudniejsze studia można przejść i nic nie wynieść z tamtad.u mnie były osoby, które na egzaminie dyplomowym oblały, bo nie potrafiły na podstawowe pytania odpowiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×