Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ja1984

Poronienie

Polecane posty

Witam. Dziewczyny jestem na 3 miesięcznym wypowiedzeniu z pracy zwolniona z obowiązku z pracy. Na wypowiedzeniu zaszłam w ciąże i niestety ciąża przestała prawidłowo się rozwijać i mam skierowanie do szpitala jeśli sama nie poronie. Dziś okazało się ze były pracodawca nie odprowadza za mnie składek ZUS i nie mam ubezpieczenia. Jestem zaskoczona ta informacja bo mówił ze będzie opłacał ZUS przez cały okres wypowiedzenia. To moja pierwsza ciąża i niestety nie wiem co w tej sytuacji zrobić. Jak szpital podejdzie do braku mojego ubezpieczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mkialas umowę o pracę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Musi ci płacić ZUS za okres wypowiedzenia. Może zadzwoń i zapytaj co o d p i e r d a l a i czy chce mieć problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. 4 lata pracowałam na umówię o prace. Pracodawca zwolnił mnie i resztę załogi z obowiązku pracy ponieważ sprzedał hotel. Firma nadal istnieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Mkialas umowę o pracę? 

 

1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Musi ci płacić ZUS za okres wypowiedzenia. Może zadzwoń i zapytaj co o d p i e r d a l a i czy chce mieć problemy.

Dzwoniłam. Twierdzi ze nie musi i nawet w takiej trudnej sytuacji w jakiej się znalazłam nie potrafi nic zrozumieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
9 minut temu, Ja1984 napisał:

 

Dzwoniłam. Twierdzi ze nie musi i nawet w takiej trudnej sytuacji w jakiej się znalazłam nie potrafi nic zrozumieć 

Póki istnieje stosunek pracy to musi. Idź z tym do zus-u i pip-u szybko go wyprowadzą z błędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość gość2 napisał:

Póki istnieje stosunek pracy to musi. Idź z tym do zus-u i pip-u szybko go wyprowadzą z błędu

Tak zrobię ale mimo wszystko muszę się zjawić w szpitalu jako osoba nieubezpieczona. Co za człowiek ze po tylu latach nie opłacił mi składek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

A masz ostatni pasek wynagrodzenia i umowę? Jeśli tak, zabierz ze sobą do szpitala, może na tej podstawie nie wystawią Ci od razu rachunku za pobyt. Sprawdź w zus-ie, czy nadal figurujesz jako ubezpieczona  - możesz zadzwonić na infolinię, albo przez pue.

Pracownikiem przestajesz być z dniem ustania stosunku pracy. Zwolnienie ze świadczenia pracy powoduje tylko tyle, że nie stawiasz się w pracy, nie pociąga za sobą innych konsekwencji, przecież zachowujesz prawo do wynagrodzenia, a ono musi zostać oskładkowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość gość2 napisał:

A masz ostatni pasek wynagrodzenia i umowę? Jeśli tak, zabierz ze sobą do szpitala, może na tej podstawie nie wystawią Ci od razu rachunku za pobyt. Sprawdź w zus-ie, czy nadal figurujesz jako ubezpieczona  - możesz zadzwonić na infolinię, albo przez pue.

Pracownikiem przestajesz być z dniem ustania stosunku pracy. Zwolnienie ze świadczenia pracy powoduje tylko tyle, że nie stawiasz się w pracy, nie pociąga za sobą innych konsekwencji, przecież zachowujesz prawo do wynagrodzenia, a ono musi zostać oskładkowane.

Sprawdziłam w ZUS i nie jestem już ubezpieczona. Na świadectwie pracy mam jasno i wyraźnie napisane ze jestem na wypowiedzeniu do dnia 31.01.2020. Tylko nie wiem jak ZUS podejdzie do tego ze zlikwidował moje stanowisko pracy z dniem 1 grudnia zeszłego roku. Może wtedy nie musiał odprowadzać składek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ja1984 napisał:

Sprawdziłam w ZUS i nie jestem już ubezpieczona. Na świadectwie pracy mam jasno i wyraźnie napisane ze jestem na wypowiedzeniu do dnia 31.01.2020. Tylko nie wiem jak ZUS podejdzie do tego ze zlikwidował moje stanowisko pracy z dniem 1 grudnia zeszłego roku. Może wtedy nie musiał odprowadzać składek 

Dodam ze w grudniu zapłacił mi odprawę za 3 miesiące mówiąc ze składka będzie odprowadzana do końca wypowiedzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Ja1984 napisał:

Sprawdziłam w ZUS i nie jestem już ubezpieczona. Na świadectwie pracy mam jasno i wyraźnie napisane ze jestem na wypowiedzeniu do dnia 31.01.2020. Tylko nie wiem jak ZUS podejdzie do tego ze zlikwidował moje stanowisko pracy z dniem 1 grudnia zeszłego roku. Może wtedy nie musiał odprowadzać składek 

To nie ma znaczenia z jakiego powodu cię zwolnili. Masz 3 miesiące wypowiedzenia i pracodawca musi w tym okresie ci płacić wynagrodzenie i odprowadzać wszystkie składki. Jedyne co możesz zrobić, to dzwonić do zus i tam ci powiedzą co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A podpisywała coś jak odchodziłaś? Może podsunął ci coś w stylu że za porozumieniem stron rezygnujesz z okresu wypowiedzenia 3 miesiące? Generalnie to  nie powinni ci dac jeszcze świadectwa pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

A podpisywała coś jak odchodziłaś? Może podsunął ci coś w stylu że za porozumieniem stron rezygnujesz z okresu wypowiedzenia 3 miesiące? Generalnie to  nie powinni ci dac jeszcze świadectwa pracy.

Nie nic nie podpisywałam jedynie rozwiązanie umowy z powodu likwidacji stanowska pracy.  Tez zdziwiłam się widząc świadectwo pracy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

A podpisywała coś jak odchodziłaś? Może podsunął ci coś w stylu że za porozumieniem stron rezygnujesz z okresu wypowiedzenia 3 miesiące? Generalnie to  nie powinni ci dac jeszcze świadectwa pracy.

Na świadectwie pracy mam napisane: stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania przez oświadczenie ze strony pracodawcy  z zachowaniem okresu wypowiedzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

to biegusiem do pipu i zusu, w tej kolejności nawet. Póki jeszcze firma istnieje i jest skąd zasądzić naliczenie roszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość gość2 napisał:

to biegusiem do pipu i zusu, w tej kolejności nawet. Póki jeszcze firma istnieje i jest skąd zasądzić naliczenie roszczenia

Dzięki za pomoc i tak zrobię tylko najpierw rozwiąże sprawy zdrowotne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
4 minuty temu, Ja1984 napisał:

Dzięki za pomoc i tak zrobię tylko najpierw rozwiąże sprawy zdrowotne. 

Powodzenia 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×