Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ola

Kiedy zaczęliście przykrywać dzieci do snu kocykiem lub kołderką

Polecane posty

Gość Ola

Syn ma 7 miesięcy i nigdy do snu go nie przykrywam chyba ze jest to drzemka i mam go wtedy na oku ale na noc nigdy. Boje się ze może się udusić mimo ze już nie raz widziałam jak nakrył się czy owinął kocem i sam się z tego uwolnił. Na noc po porostu ma ubierany ciepły pajacyk jednak zauwazylam ze okryty kocykiem o wiele lepiej śpi  wiec chciałabym na noc tez go okrywać Ile miesięcy miało wasze dziecko kiedy zaczęliście wkładać do łóżeczka kocyk lub kołderkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

7 miesięcy to już duże niemowle, bez przesady. Kocykiem spokojnie go możesz nakryć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fjf

Ale te dziecko miałoby się zakneblować kołderką i jeszcze ją sobie dopchać czy wbić głowę w poduszki, żeby się udusić?? Zdesperowane musiałoby być. 😄

Doprawdy, tak to jest jak się czyta bzdety z netu a własnego mózgu brakuje.

 

Moje dziecko spało w rożku żeby mu było przytulnie. Gdy miało większą potrzebę ruchu, przykrywałam je dziecięcą kołderką, one są dość sztywne, nie ma takiej opcji żeby się nimi udusić. Przykrywałam dziecko od zawsze, dzięki temu czuło się bezpieczne i było mu miło, nigdy więc nie płakało (nie licząc epizodu z kolkami) i przesypiało całe noce. 

Poduszkę, płaską, jak kołderka niemowlęca, też miało od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy

Śpiworek niemowlęcy polecam. Córka moja też ma 7m i śpi w spiworku od urodzenia w nocy. W ciągu dnia przykrywam kocykiem na drzemke. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Mój synek najpierw spał w rożku, a jak z niego wyrósł, to dostał kocyk do spania. Od początku miał manię naciągania sobie wszystkiego na głowę - "trening" zaczął od pieluch tetrowych (dużo ulewał, więc zawsze jakaś była w pobliżu) - więc szybko opanował, jak sobie poradzić ze zdjęciem z głowy zarzuconego materiału.

Jeśli się martwisz o uduszenie, to zerknij do dziecka zaraz po zaśnięciu i mu popraw kocyk. Poza tym, jak już dziecko porządnie zaśnie, to raczej za wiele nie kombinuje z okryciem, raczej może się rozkopywać 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W samym pajacu zimą? Mnie by było zimno, a co dopiero takiemu maluchowi.

Moje dziecko jest z kwietnia, początkowo spało w miękkim rożku. Po jakichś dwóch miesiącach rożek służył już jako lekka kołderka (latem na zmianę z kocykiem). Jesienią dziecko dostało już klasyczną kołderkę do łóżeczka i płaską poduszkę. Na trzecie urodziny dostało dorosłe łóżko i kołdrę 200 na 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Moja coreczka spala przez dwa miesiace w rozku a potem przykrywalam ja kolderka. Oczywiscie nie przykrywam jej calej tylko wkladam pod raczki zeby wlasnie czasami w nocy nie przykryla sobie twarzy a zeby jej nie bylo zimno to zakladam cieplejsza pizamke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Godc

A ty autorko śpisz bez kołdry???

troche niepoważna jesteś...w samym pajacu bez koca czy kołdry 😳

od urodzenia przykrywałam i nikt się nie udusil... i nie musiałam o to pytać w internecie bo matka instynktownie wie, ale w twoim przypadku 🤔🙄🥴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

poszukaj w necie dzisiejszego.odcinka ddtvn. Dokładnie na ten temat byla dzis rozmowa 🙂 Przykrywac 🙂 specjalistki bardzo polecaly śpiworek a dla dzieci do 3 miesiąca kokon -otulacz. Nawet przeprowadzano badania, ktore wykazały ze poziom serotoniny był wyższy u dzieci, które były przykrywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moi też spali w spiworku i to może nawet do 2 roku życia pamiętam ze już rano stali w tych spiworach w łóżeczku. Jest to bardzo praktyczne bo wiesz ze się nie odkryją. Latem przykrywalam cieniutkim kocykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13trzynascie

Przykrywam od urodzenia kocykiem. Po kąpieli dziecko jest wychłodzone a Ty kładziesz je spać bez kocyka... Nie dziwię sie ze zle sypia, jest mu po prostu zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilia

Mój zaraz ma 3 lata i śpi w śpiworze, prędko pod kołdrą spać nie będzie, bo tak się wierci podczas snu, wędruje, że wszystko z siebie zrzuca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola Ola

Moje też śpią w śpiworkach, takich z nogami. Tylko latem śpią pod muślinowym kocykiem ale u nas jest bardzo ciepło. Śpiworków mają wersje zimowe i całoroczne - one są super na wczesną wiosnę i jesień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja urodziłam w sierpniu 2019 i było w cholerę ciepło aż do pazdziernika (mieszkam w Anglii) przykrywam tylko tetrowa pieluszka. Później od października był kocyk no i kołdra bo śpi z nami. Nigdy się nie bałam bo położna nauczyła mnie kilku rzeczy jak kłaść dziecko w łóżeczku, jak go przykrywać itd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×