Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

WAŻNE !!! Możne jeszcze zrealizować zwykłew recepty ????

Polecane posty

Gość gosc

Jezu, sprawa życia i śmierci...

Orientuje sie ktoś czy można jeszcze realizowac "zwykle recepty"? I do kiedy ? 

Niby od 8 stycznia weszły obowiązkowe papierowe, ale nie wiadomo jak to wyglada w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Można, ja dosłownie dziś wykupiłam leki na tarczycę, a recepta była papierowa jeszcze z grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agness

a mnie ciekawi, czy po 8 stycznia lekarze jeszcze w ogóle moga wypisywac te zwykłe? mi pewien znajomy lekarz wypisał w tym tygodniu zwykłą receptę. Ale ogólnie ten lekarz to taki wieczny nieogar i partacz. I nie wiem czy teraz w ogole będę mogła wykupic ten lek skoro został wypisany po 8 stycznia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasne

Mogą nadal wypisywać papierowe. Potwierdzone przez moją ginekolog, a ona jest ogarnięta bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tak. Można. I będzie można pewnie jeszcze przez najbliższe miesiące, przeczytaj: mgr.farm/aktualnosci/papierowe-recepty-nie-znikaja-lekarze-dostaja-przyzwolenie/

 

Wiceminister przyzwolił:

"

Mimo gęstniejącej atmosfery i rosnącego zainteresowania mediów, farmaceuci studzili jednak emocje. Przekonywali, że 8 stycznia nie będzie przełomem, a tysiące lekarzy nadal będą wystawiać recepty w postaci papierowej. A wszystko przez przyzwolenie jakie dostali na ich wystawianie od Ministerstwa Zdrowia (czytaj więcej: Papierowe recepty nie znikają. Lekarze dostają przyzwolenie… ). W połowie grudnia wiceminister Janusz Cieszyński przekonywał bowiem Naczelną Izbę Lekarską, że recepty papierowe wystawione po 8 stycznia będą nadal realizowane w aptekach. I to nie tylko w sytuacjach, przewidzianych ustawą (import docelowy, dla osób o nieustalonej tożsamości, transgraniczne, pro auctore i pro familiae  oraz w trakcie awarii).

– Recepta wystawiona w postaci papierowej również w innych niż ww. przypadkach będzie mogła być zrealizowana tak, jak dotychczas w każdej aptece, w tym lek będzie mógł być objęty refundacją. Tym samym, wdrożenie nowych rozwiązań nie utrudni pacjentom dostępu do leków. Ponadto, przepisy nie przewidują kar dla lekarzy, którzy pomimo obowiązku ustawowego wystawią po 8 stycznia 2010 r. receptę w postaci papierowej – pisał Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia."

 

Także spokojnie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Można już 2 stycznia mieli awarię systemu i normalnie wypisywali papierowe bo co innego mieli robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×