Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamaicorcia

Oddzial Gastroenterologii z dzieckiem - na co się przygotowac?

Polecane posty

Gość Mamaicorcia

Dziewczyny,może Wy coś pomożecie.Jutro idę z dzieckiem ze skierowaniem do szpitala,powodem nawracające silne bole brzuszka,śluz w kale,zaparcia,biegunki.Jakie dziecko może mieć badania,jak ją przygotować?Chciałabym jak najlepiej,bo dziecko z tych mocno histeryzujacych u lekarza,pierwszy pobyt w szpitalu,jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Weź zabawki, książeczki, ulubiona poduszke, kocyk, przekąski.  jak dziecko starsze i ogląda bajki to wez tablet, bo akurat bardzo pomaga, jak dziecko ma kroplowki i musi siedzieć.

I przede wszystkim nie bądź nerwowa i staraj się nie płakać przy dziecku.

Jak starsze 4 lata < to wytłumacz że dr będzie badał, żeby sprawdzić czy syn/ córka jest zdrowy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaicorcia
Przed chwilą, Gość Gosc napisał:

Weź zabawki, książeczki, ulubiona poduszke, kocyk, przekąski.  jak dziecko starsze i ogląda bajki to wez tablet, bo akurat bardzo pomaga, jak dziecko ma kroplowki i musi siedzieć.

I przede wszystkim nie bądź nerwowa i staraj się nie płakać przy dziecku.

Jak starsze 4 lata < to wytłumacz że dr będzie badał, żeby sprawdzić czy syn/ córka jest zdrowy. 

 

Dziecko 3,5 roku,wszystkie te rzeczy które napisałaś bierzemy,bo mamy szpital 200km od domu,to maz nie da rady tam codziennie być,tym bardziej że mamy jeszcze jedno dziecko.Ja się bardzo martwię jak to będzie jak ona będzie płakać,jakie badania może mieć robione,ale pediatra mówiła,żeby akurat tym się nie przejmować,bo dużo dzieci płacze w szpitalu i personel sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaicorcia

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moja  rada- tłumacz dziecku wszystko, co się dzieje dookoła i co będzie miała robione i podchodz do tego rzeczowo- nie rozklejaj się przy dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaicorcia

Postaram się być twarda i się nie rozklejać,chociaz jestem kłębkiem nerwów przez ten szpital,bo nie wiem co nas czeka.Nie wiem też,ile czasu tam będziemy,pediatra mówila,że to może być trzy dni,a może być tydzień i dluzejy,wszystko zależy od diagnostyki i wyników badań,a może ktoś leżal z dzieckiem na takim oddziale?Jakie dziecko mialo badania,ile leżało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaicorcia

Dziewczyny,a to prawda,że to od szpitala zależy,czy rodzic może być przy badaniach przy dziecku i moze być tak,ze nie będę mogła być z córką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaicorcia

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Słuchaj musisz starać się być opanowana. Ja byłam z dzieckiem kilka miesięcy w szpitalu, dużo cięższa choroba i musiałam być twarda. Jak dziecku pobierają krew, to dlatego że muszą, lepiej żeby ta histeria trwała jak najkrócej, a dużo zależy od Ciebie. Po prostu trzymasz mocno dziecko żeby pielęgniarka zrobiła co trzeba. Niestety nie jest to przyjemne. Wiem że dla Ciebie też będzie to trudne, ale musisz współpracować dla dobra dziecka. Jak córka zobaczy że Ty płaczesz to będzie gorzej. Szpital i badania to nic  przyjemnego. Ale trzeba to trzeba.

Powodzenia, dacie radę  🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zależy od  szpitala, ja mogłam być nawet w momencie usypialnia, pobrania krwi itp też. 

A gdzie  jedziecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaicorcia
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Słuchaj musisz starać się być opanowana. Ja byłam z dzieckiem kilka miesięcy w szpitalu, dużo cięższa choroba i musiałam być twarda. Jak dziecku pobierają krew, to dlatego że muszą, lepiej żeby ta histeria trwała jak najkrócej, a dużo zależy od Ciebie. Po prostu trzymasz mocno dziecko żeby pielęgniarka zrobiła co trzeba. Niestety nie jest to przyjemne. Wiem że dla Ciebie też będzie to trudne, ale musisz współpracować dla dobra dziecka. Jak córka zobaczy że Ty płaczesz to będzie gorzej. Szpital i badania to nic  przyjemnego. Ale trzeba to trzeba.

Powodzenia, dacie radę  🙂

 

Ja staram się być opanowana,ale wiem,że będzie ciężko. Rozmawiałam przed zaśnięciem z małą, po krotce jej powiedziałam,że musimy iść do szpitala,ale ona jeszcze nigdy nie była i dla niej najważniejsze było czy ja z nią będę,a już jej nie mówiłam o pobieraniu krwi,czy zastrzykach,żeby się nie nakręcała na noc.Mam nadzieję,że nie będzie najbardziej histeryzujaca na oddziale.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaicorcia
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

Zależy od  szpitala, ja mogłam być nawet w momencie usypialnia, pobrania krwi itp też. 

A gdzie  jedziecie?

Do Wrocławia. Mam nadzieję,że ja też będę mogla przy niej być ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Mamaicorcia napisał:

Do Wrocławia. Mam nadzieję,że ja też będę mogla przy niej być ;(

Możesz być przy dosłownie każdym badaniu. Chyba, ze to jest operacja lub rozległy zabieg. Bylam z dzieckiem w dwóch roznych szpitalach i raz tylko sie przyczepila lekarka, ze chce isc z nia na badanie. Zapytalam sie z jakiego powodu nie moge i nie potrafila odpowiedzieć. Dobrze, ze poszlam razem dzieckiem wtedy, bo była wyjątkowo niedelikatna, nerwowa, a dziecko mialo półtora roku dopiero 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Na Skłodowskiej? Napisz konkretnie co chcesz wiedzieć, podpytam u źródła. Jeżeli chodzi o badania, to możesz być obecna na każdym oprócz gastroskopii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale do gastronomii i tak usypiają, a przy usypianiu możesz być obecna jak najbardziej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Gastroskopii*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tkkkk

A czemu na gastroskopii nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tam jest mała salka do gastroskopii, ledwo mieści się lekarz, anestezjolog i jeszcze zwykłe ze dwie pielęgniarki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×