Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

W którym tyg wybór położnej i skąd wiedzieć jak wybrać dobra?

Polecane posty

Gość Gość

Cos mi sie o uszy obiło, ze około 22 tyg wybiera sie polozna. Skąd wiedzieć, która jest dobra, jesli w necie nie ma opinii? Sama tez nie wiem kogo zapytać, bo w mojej rodzinie nie miga nikogo polecić. Czy taka polozna jest pod tel w razie problemów? Jaka jest jej rola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

W takim razie musisz wybrać w ciemno. Położna powinna odwiedzać cię w domu, sprawdzać położenie macicy, mierzyć ciśnienie i prowadzić pogadanki na temat ciąży, porodu, połogu, karmienia piersią, itp. Chyba że realizuje taką opiekę w ramach szkoły rodzenia, wtedy ty zjawiasz się w wyznaczonym terminie na spotkania. Jeśli nie będzie między wami chemii to będzie jeszcze czas przepisać się do innej położnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja wybierałam po porodzie, jak zapisywałam dziecko do przychodzi. Tzn wcześniej miałam wpisaną jakąś przypadkową, ale można było zmienić. Wypytałam znajome, które niedawno rodziły, kogo polecają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja żadnej położnej nie wybierałam będąc w ciąży.Jedynie po porodzie jak zapisałam dziecko do przychodni to przyszła kilka razy obejrzeć dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorce chyba chodzi o taką położną, która jest z nią do dnia i w dniu porodu. Ani ja ani nikt z moich znajomych nie brał takiej położnej. Poszukaj może w internecie, powinny być jakieś opinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja takiej położnej również nie wybierałam ani nikt z rodziny, znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nikt nie wybierał, bo tak naprawdę mało osób o tym wie, a to prawo każdej kobiety w ciąży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Teoretycznie wybiera się 2 położne.  Na ciążę dla siebie i dla dziecka. I ta ciążowa powinna właśnie opiekować się w ciąży,  obgadać ileś tam tematow.  W praktyce podpisuje się jej papiery, że się przeszło szkolenie i ew. dostali jakieś gadżety.  Chociaż ja w drugiej ciąży mialam taka, do której faktycznie pod koniec 2 razy zadzwonilam z pytaniami. 

Dla dziecka wybierasz w ciąży jeszcze,  podajesz jej dane w szpitalu i dzwonisz do niej z informacją,  że urodziłaś. Przychodzi 3 razy obejrzeć, zwazyc dziecko. Pierwszy raz to najlepiej w dniu wyjscia,  nie daj się, Ty wybieraj terminy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Teoretycznie wybiera się 2 położne.  Na ciążę dla siebie i dla dziecka. I ta ciążowa powinna właśnie opiekować się w ciąży,  obgadać ileś tam tematow.  W praktyce podpisuje się jej papiery, że się przeszło szkolenie i ew. dostali jakieś gadżety.  Chociaż ja w drugiej ciąży mialam taka, do której faktycznie pod koniec 2 razy zadzwonilam z pytaniami. 

Dla dziecka wybierasz w ciąży jeszcze,  podajesz jej dane w szpitalu i dzwonisz do niej z informacją,  że urodziłaś. Przychodzi 3 razy obejrzeć, zwazyc dziecko. Pierwszy raz to najlepiej w dniu wyjscia,  nie daj się, Ty wybieraj terminy. 

 

Co do położnej środowiskowej, to nic nie zglaszalam, w szpitalu podałam adres przychodni poz i w dniu wypisu sama do mnie dzwoniła, kiedy może przyjść, ale pewnie są różne praktyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
19 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nikt nie wybierał, bo tak naprawdę mało osób o tym wie, a to prawo każdej kobiety w ciąży 

Chyba jednak większość o tym wie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×