Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Czy ktoras z mam chodzi na joge?

Polecane posty

Gość Gosc

Chcialabym sie zapisac na joge bo ponoc mozna sie wyciszyc, a mi to potrzebne, czy cialo tez sie zmienia na lepsze?moze ktoras doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Ćwiczę w domu, jak mam czas i ochotę. Odpalam YouTube (mam swój ulubiony kanał z praktykami jogi), rozkładam karimatę i do dzieła. Średnio jedna taka sesja trwa 15-20 minut i to mi spokojnie wystarcza. Dla mnie to forma wyciszenia, relaksu i pierwszej pomocy w bólu kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja się wybrałam na jogę poza domem żeby też wyjść do ludzi, a nie ciągle w domu z dzieckiem siedzieć. Godzinka wieczorem, raz w tygodniu (joga bo reszta treningów też w tym samym miejscu- crossfit). Przede wszystkim traktuje ją jako odskocznia, żeby się trochę rozciągnąć bo dopiero tam się okazało jaka jestem "ograniczona". Joga jest dla każdego więc polecam ale szczególnie taką poza domem żeby naprawdę móc się zrelaksować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ciało jest sprawne i rozciągnięte, a najważniejszy jest brak problemów z kręgosłupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tak, bardzo pomaga. Polecam zajęcia z instruktorką, bo koryguje złe nawyki, ale nie na siłę, tylko stopniowym rozciąganiem. Głębokie oddechy czy pozycje równoważne wymagają skupienia. I świetnie działa na cały organizm, a w szczególności kręgosłup.

Najfajniejsze są zajęcia w klubach jogi, z mantrami, kadzidełkami, a nie na sali w siłowni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniaa

Ja nie chodzę . Od tego można byc opetanym. To niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A chudnie sie od jogi czy to bzdura?bo to w sumie tez rodzaj cwiczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz

Nie ma jogi bez filozofii wschodu i otwierania się na złe moce. Trzymaj siebie i dziecko z daleka od takich dziwactw. Wystarczy normalna gimnastyka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Powiem tak, nie tyle schudnąć co w połączeniu z dobra dietą wysmuklić i wyrzeźbić ciało. Jest to dłuższy proces niż inne bardziej wymagają ćwiczenia. Dzieje się tak ponieważ podczas rozciągania coraz to bardziej wydłużają się i "pękają" połączenia w mięśniach, ciało nabiera innych kształtów, tłuszcz jest w tym procesie usuwany z tych miejsc, które są rozciągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

A chudnie sie od jogi czy to bzdura?bo to w sumie tez rodzaj cwiczen

Zależy od bilansu kalorycznego. Jak w ciągu dnia spalisz więcej kalorii niż zjesz to schudniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×