Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hanka

Mamy - Bardzo proszę zerknijcie na mój post, potrzebuję opinii.

Polecane posty

Gość Hanka

Pierwszy raz jestem mamą 1,5 miesięcznego dziecka (6 tygodni) nigdy wcześniej nie miałam styczności z noworodkiem dla mnie i mojego męża wszystko jest nowością. Czy wasze dzieci wydawały z siebie dziwne dzięki? (stękanie, charczenie, mruczenie, jeczenie, jak by ciągle robił kupę ) przy czym pręży się wyma...ąc nóżkami i rączkami. Syn również śpi niespokojnie i krótko ale gdy wezmę go na ręce lub położę go sobie na piersi od razu zasypia bez żadnych dźwięków i ruchu aż go odloze. Pediatra powiedział że charczenie może być spoowodowane refluksem, ale on ulewa bardzo delikatnie i może raz, dwa razy dziennie. Syna karmie tylko swoim mlekiem przez butelkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stella

Moja córka też tak robiła. Samo przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Przyczyn moze byc wiele. Czy po karmieniu podnosisz go do odbicia?  Moze ma katarek? Zadbaj o to by w pomieszczeniu gdzie śpi była odpowiednia temperatuia (21stopni) otul go do snu kocykiem lub położ w rozku/spiworku.

Lekarz wykluczyl kolke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanka
Przed chwilą, Gość gość napisał:

Przyczyn moze byc wiele. Czy po karmieniu podnosisz go do odbicia?  Moze ma katarek? Zadbaj o to by w pomieszczeniu gdzie śpi była odpowiednia temperatuia (21stopni) otul go do snu kocykiem lub położ w rozku/spiworku.

Lekarz wykluczyl kolke?

Po karmieniu zawsze go odbijamy ale zdarza się ze nie odbeknie, nosek czyścimy solą fizjologiczną i aspiratorem po kąpieli (nie ma w nim dużo wydzieliny), temp zawsze mamy 21,8 stopni w całym mieszkaniu kupiliśmy jeszcze dodatkowo nawilżacz powietrza. Do snu układamy go w rozku ale rączki ma zawsze wyciągnięte i rozkopuje sie z niego. A może powinnam go spowijać, nie jest za duży? 

Syn mało płacze a lekarz powiedział że kolki byśmy sami rozpoznali "bo by się darł" 

Dodam, że syn ma bardzo duży apetyt je ciągle co 2 godziny z zegarkiem w ręku, waży już 5 kg a urodził się z wagą 3420. Na raz potrafi wypić 125 ml mleka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Hanka napisał:

Po karmieniu zawsze go odbijamy ale zdarza się ze nie odbeknie, nosek czyścimy solą fizjologiczną i aspiratorem po kąpieli (nie ma w nim dużo wydzieliny), temp zawsze mamy 21,8 stopni w całym mieszkaniu kupiliśmy jeszcze dodatkowo nawilżacz powietrza. Do snu układamy go w rozku ale rączki ma zawsze wyciągnięte i rozkopuje sie z niego. A może powinnam go spowijać, nie jest za duży? 

Syn mało płacze a lekarz powiedział że kolki byśmy sami rozpoznali "bo by się darł" 

Dodam, że syn ma bardzo duży apetyt je ciągle co 2 godziny z zegarkiem w ręku, waży już 5 kg a urodził się z wagą 3420. Na raz potrafi wypić 125 ml mleka. 

Jesteś bardzo dobra i troskliwa mama i myślę,ze nie powinnas sie tym przejmowac bo uklad pokarmowy dojrzewa. Placz na kolke rzeczywiscie jest przyjmujący i łatwo go rozpoznac :). Przed karmieniem mozesz polozyc go tez na brzuszku aby sie odgazowal 🙂 obserwuj ilosc i kolor kupek. To ze czasem ulewa to normalne, za kilka miesiecy bedzie lepiej jak uklad pokarmowy dojrzeje. Czy poza tym ze jest niespokojny zauwazylas cos jeszcze? nie odchyla do tylu główki ani nie przechyla w ktoras stronę bardziej?

Mój synek ważył 3480 i majac 3 miesiace wazyl prawie 6 kg 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

ps. co do spowijania to ja tego nie robilam. Dbalam o to by dzieci mialy jednak swobode ruchow ale bylo im po prostu cieplo. U nas sprawdzil sie spiworek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanka
11 minut temu, Gość gość napisał:

Jesteś bardzo dobra i troskliwa mama i myślę,ze nie powinnas sie tym przejmowac bo uklad pokarmowy dojrzewa. Placz na kolke rzeczywiscie jest przyjmujący i łatwo go rozpoznac :). Przed karmieniem mozesz polozyc go tez na brzuszku aby sie odgazowal 🙂 obserwuj ilosc i kolor kupek. To ze czasem ulewa to normalne, za kilka miesiecy bedzie lepiej jak uklad pokarmowy dojrzeje. Czy poza tym ze jest niespokojny zauwazylas cos jeszcze? nie odchyla do tylu główki ani nie przechyla w ktoras stronę bardziej?

Mój synek ważył 3480 i majac 3 miesiace wazyl prawie 6 kg 🙂

Dziękuje😉Kupki są od początku regularne i prawidłowe, synek ma lekka asymetrię i lubi odchylać główkę w prawo ale podobno to normalne🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola Ola

Po co mu czyścisz nos aspiratorem codziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola Ola

I powiem Ci, że dzieci są różne. Starsza córka nienawidziła być skrępowana, spała w pajacyku i śpiworku. Młodszy syn z kolei kochał byt otulony, lepiej spał. Możesz jeszcze spróbować zmienić wit d na innej firmy, może to od tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaStasia

Cześć. Mój synek miał podobnie (prężył się, wydawał odgłos jakby robił kupę). To normalne i nawet ma jakąś fachowa nazwę ☺️ nam pediatra kazal przeczekac i faktycznie samo minęło. U Ciebie też tak będzie. 

Jeśli chcesz dziecku pomóc to często kładź je na brzuszku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
39 minut temu, Gość Hanka napisał:

Dziękuje😉Kupki są od początku regularne i prawidłowe, synek ma lekka asymetrię i lubi odchylać główkę w prawo ale podobno to normalne🤔🤔

Raczej tak ale obobserwuj maluszka w dalszych miesiacach zycia czy jednak nie odchyla  za mocno 🙂 trzymaj rękę na pulsie i jeśli coś Cie niepokoi zapytaj pediatry. Tak jak pisze Ola, noska nie musisz  czyscic codziennie jeśli nie ma wydzieliny aby zbytnio go nie podrażniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanka

Dziękuje, nosek czyścimy po kąpieli a maluszka kąpiemy co dwa trzy dni. Witaminę d3 już raz zmieniliśmy ale spróbuję jeszcze innej. Jeśli chodzi o asymetrie to będę obserwac i po 3 miesiącu jak nic się nie zmieni skorzystam z porady fizjoterapeuty. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, bardzo mnie uspokoiłyście. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×