Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karola

Czy można używać olejku do ciała w ciąży z takim składem?

Polecane posty

Gość Karola

Przejrzałam cały internet i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Zakupiłam sobie jakiś czas temu olejek do ciała a niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży. Po moim amatorskim przeanalizowaniu składu mam pewne wątpliwości, a chodzi mi o takie składniki jak: glycine soja (soybean) oil - na samej górze składu oraz kilka ostatnich składników: PEG-20 glyceryl triisostearate, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, limonene, linalool. Słyszałam, że składniki te są niebezpieczne dla kobiet w ciąży, ale nie wiem dlaczego. Czy ktoś z Was ma może wiedzę na ten temat i mógłby mi to wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nic z tego nie jest niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola
18 minut temu, Gość gość napisał:

Nic z tego nie jest niebezpieczne.

Dziękuję za odpowiedź 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
52 minuty temu, Gość Karola napisał:

Przejrzałam cały internet i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Zakupiłam sobie jakiś czas temu olejek do ciała a niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży. Po moim amatorskim przeanalizowaniu składu mam pewne wątpliwości, a chodzi mi o takie składniki jak: glycine soja (soybean) oil - na samej górze składu oraz kilka ostatnich składników: PEG-20 glyceryl triisostearate, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, limonene, linalool. Słyszałam, że składniki te są niebezpieczne dla kobiet w ciąży, ale nie wiem dlaczego. Czy ktoś z Was ma może wiedzę na ten temat i mógłby mi to wyjaśnić?

Trzeba uważać na kremy do rąk, prawie wszystkie mają witaminę a, a ona w dużych dawkach jest toksyczna dla płodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola

Czy nawet małe dawki witaminy A w kremach lub innych kosmetykach mogą zaszkodzić dziecku ? Myślałam, że należy unikać tylko tej witaminy do łykania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie wiem jakie dawki mogą zaszkodzić dziecku, moja ginekolog mówiła żeby sprawdzać i nie używać, bo taka sztuczna się odkłada w organizmie i łatwo ją przedawkowac. Z kolei naturalnej się przedawkowac nie da, czyli soki i surówki można jeść do woli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dziwne ze nic nie znalazlas w necie. Jest mnostwo stron gdzie znajdziesz informacje o bezpiecznych polecanych kosmetykach dla kobiet w ciazy i nie tylko. Zajrzyj na takie strony gdzie analizuja składy, np. sroka o ...na pewno znajdzesz jakis lepszy kosmetyk dla siebie o lepszym składzie, np. bez tych PEG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×