Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Matka

Bole kręgosłupa po porodzie

Polecane posty

Gość Matka

Hej 

5 miesięcy temu urodzilam ssyn.Mialam bardzo ciezki porod,po porodzie nie moglam.chodzic 4 tygodnie.Bol kregoslupa jest nie do opisania.Najgirsze jest to ze nic nie idzie  dobra stronę.Chodze na masaze ale nic mi nie pomaga.Ciezko jest mi funkcjonować z dzieckiem.A dodam ze moj syn jest bardzo energiczny I nie chce siedziec sam w kednym miejscu ,kto by zreszta chcial ! Dobrze ze jest moja mam i ponaga mi w ciagu dnia bo nie wien jakbym miala sobie poradzic .Czy ktos z was tez ma takie problemy z kręgosłupem? Lekarz zalecił mi tabletki przeciwbolowe i masaze ale nie nic nie jest lepiej.Na chwilę bol ustaje ale jak tylko zaczne sie tuszac czy za długo leżeć bol powraca.ęJak sobie radziecie ? Co mowia lekarze .Pomocy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wybierz sie do fizjoterapeuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa

Spróbuj gimnastyki korekcyjnej. Poród i noszenie dziecka bardzo obciąża. Trzeba wzmocnić mięśnie przy kręgosłupie. Czy masz porządny materac do spania? Właściwa twardość i ułożenie kręgosłupa w linii prostej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Wybierz sie do fizjoterapeuty

Zgadzam się. Też po porodzie miałam problem z dolnym odcinkiem kręgosłupa. Myślałam, że kręgi mi wypadają lub coś, okazało się, że problem jest z mięśniami koło kręgosłupa. Fizjoterapeuta pomógł rozluźnić mięśnie plus pokazywał odpowiednie ćwiczenia i byłam jak nowo narodzona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka

Chodze do fizjoterapauty w razy w tygodniu, problem w tym.ze pomaga mi tylko na chwile.Czuje sie zrelaksowana ale tylko do momentu az nie zaczne sie ruszac.Jak długo to potrwa 😞😕 I czy sa jakies inne metody ktore może lekarz zakręcić.Mose powinnam.poszukac jakiegos lekarza który zrobi mi jakies dodatkowe badania czy cos wykarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A robiłaś RTG chociaż? Przecież jeśli dorobiłaś się dyskopatii to to trzeba odpowiednio leczyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alona00

Nie pocieszę Cię, u mnie poród szybki i bez komplikacji, natomiast ból kręgosłupa po porodzie nie do zniesienia. Codziennie chciało mi się wyć, bo bolał mnie każdy krok i każdy ruch, każda wykonywana czynność typu sprzątanie, gotowanie była dla mnie męczarnią. Kręgosłup nie ma się kiedy i jak zregenerować, ponieważ opieka nad niemowlakiem to ciągłe dźwiganie, schylanie się, podnoszenie itp. Masaże w moim przypadku, tak jak u Ciebie, przynosiły tylko chwilową ulgę. Poprawiło się dopiero jak dziecko miało około 1,5 roku, samo chodziło i nie potrzebowało już tyle noszenia, jeszcze mam czasem gorsze momenty, ale w porównaniu z tym co było, jest o wiele lepiej. A i jak ktoś wyżej wspomniał ważny jest też materac- ja szukając ulgi wymieniłam materac na nowy i  myślę, że to też troszkę pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka

No to teraz mnie nie pocieszylas dokladnie! Ale przynajmniej wiem czego mogę się spodziewać.Wspominali mi o rezonansie magnetycznym,Ale mam klaustrofobie I nie wyobrażam sobie wjechać do tego tunelu!!! W tym tyg jeszcze pójdę do lekarza zapytam o jakies możliwe wyjście.Dziekuje za odpowiedzi 

Materac juz wymieniony jak bylam w ciąży.Bo bole plecow juz się zaczęły.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolaaaaaa

Osteopata przede wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krewetka

Hmm, mnie co prawda bolały stopy, ale to od kręgosłupa. Jedna lekarz kazała mi ćwiczyć, druga już dała skierowanie do ortopedy. Dostałam skierowanie na masaże, pole magnetyczne i poduszki elektryczne (?). Mialam rentgen i rezonans. Aż dziw, że przy takich bólach lekarz nie przypisał innych badań. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×