Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ala

Bardzo sucha skóra u dziecka

Polecane posty

Gość Ala

Mój synek ma bardzo wrażliwą skórę i jest ona skłonna do podrażnień. Szukam czegoś dobrego do kąpieli i nawilżania tak, aby nie miał złych skojarzeń z kąpielą. Znacie jakieś dobre preparaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

a-derma exomega, olejek do kąpieli bez spłukiwania i balsam (tam masz trzy stopnie tłustości, w zależności od tego jak bardzo sucha jest skóra, ale nie polecam zaczynać od tego najtłustszego, ja używam tego po środku i jest w sam raz, a skóra też była bardzo sucha). generalnie mam porównanie z innymi emolientami (Emolium np) i żaden nie sprawdził się tak dobrze. Jak córki nie posmaruję jeden czy dwa dni, to skórę dalej ma piękną, a po innych po pół dnia znowu trzeba było smarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina

Moja córka też ma bardzo suchą skórę i właściwie wszystko ją podrażnia, od niedawna używam do smarowania emulsji nawilżającej z atoperala i widzę, że jest o wiele lepiej, nie ma na skóóze takich suchych miejsc, skóra po kąpieli nie jest podrażnona, a mała już nie krzyczy przy smarowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

kap dziecko w owsiance, tzn ugotuj bardzo wodnista owisanke i do wanienki daj wode,mocno odcisnij plakti owisqane np przez pieluche tetrowa, zeby na do wanny trafilo jak najwiecej,. mojemu dziecku to uratowalo skore. i unikaj cdnych kremow emolientow od lekarz  -one zawieraja pochodne ropy, pomagaja ale skora die przyzwyczaja i potem jest pogorszenie. najlepiej smaruj dziecko olejem kokosowym, moze byc ten kulinarny bezzapachowy, nie musi to byc kosmetyczny kokos. ale najpierw zrob test np na udzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×